"2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 9 желтоқсандағы № 32-2 шешімі
Шу аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14013077 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер– 5052374 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80082 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 40300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8840321 мың теңге.
2) шығындар – 13762179 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1272794 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1405550 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 132756 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 389996 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 389996 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 389996 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -1411892 теңге;

О внесении изменений в решение Шуского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 14-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 9 декабря 2024 года № 32-2
Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шуского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 14-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах :
1) доходы – 14013077 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5052374 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 80082 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 40300 тысяч тенге;
поступления трансфертов –8840321тысяч тенге.
2) затраты – 13762179тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1272794 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1405550 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 132756 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 389996тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 389996 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 389996 тысяч тенге;

37140
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37140
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
37140
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1165784
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
246356
005
Мемлекеттікатаулыәлеуметтіккөмек
246356
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
448778
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50950
006
Тұрғынүйге көмек көрсету
1711
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
116360
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8544
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
237222
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
33991
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
470650
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74515
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1333
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12254
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
372805
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9743
07
Тұрғынүй-коммуналдық шаруашылық
4130600
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
172731
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
42357
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
130374
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
953191
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

37140
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37140
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
37140
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1165784
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
246356
005
Государственная адресная социальная помощь
246356
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
448778
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50950
006
Оказание жилищной помощи
1711
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
116360
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8544
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
237222
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
33991
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
470650
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
74515
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1333
021
Капитальные расходы государственного органа
12254
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
372805
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9743
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4130600
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения
172731
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
42357
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
130374
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
953191
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

50582
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
47938
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31436
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12502
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
332194
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85925
003
Жастарсаясатысаласындаіс-шаралардыіскеасыру
222707
006
Мемлекеттікорганныңкүрделішығыстары
14474
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9088
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
206987
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
42026
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41757
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
269
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
50000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
50000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
66685
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59376
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6582
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
727
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
48276
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
48276
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
99421
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
99421
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
66711
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
20520
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12190
12
Көлiкжәне коммуникация
737966
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

50582
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
47938
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
31436
010
Капитальные расходы государственного органа
12502
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
332194
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
85925
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
222707
006
Капитальные расходы государственного органа
14474
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9088
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
206987
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
42026
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
41757
006
Капитальные расходы государственного органа
269
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
50000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
50000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
66685
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
59376
004
Организация работ по зонированию земель
6582
007
Капитальные расходы государственного органа
727
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
48276
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
48276
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
99421
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
99421
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
66711
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
20520
015
Капитальные расходы государственного органа
12190
12
Транспорт и коммуникации
737966
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)