2025-2027 жылдарға арналған Сарысу ауданының қала және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 37-3 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6 тармағымен.
Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қала және ауылдық округтердің бюджеттері 1-3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға қала және әрбір ауылдық округ бойынша мынадай көлемдерде бекітілсін:
Жаңатас қаласы бойынша:
1) кірістер – 840 933 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 347 921 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 625 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 922 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 473 465 мың теңге;
2) шығындар – 850 225 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 292 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 292 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 9 292 мың теңге.
2 тармақта:
Байқадам ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 219 764 мың теңге,оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 91 902 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 515 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 127 291 мың теңге;
2) шығындар – 233 663 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 899 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 899 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 13 899 мың теңге.
3 тармақта:
Жайылма ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 171 278 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 114 346 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 56 932 мың теңге;
2) шығындар – 183 091 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 813 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 813 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 11 813 мың теңге.
4 тармақта:
Жаңаарық ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 152 569 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 32 267 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 813 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 119 489 мың теңге;
2) шығындар – 153 466 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -897 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 897 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 897 мың теңге.
5 тармақта:
Жаңаталап ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 123 868 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 5 692 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 350 мың теңге;

О бюджете города и сельских округов Сарысуского района на 2025-2027 годы
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 30 декабря 2024 года № 37-3.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты города и сельских округов на 2025-2027 годы согласно приложениям 1-3, в том числе на 2025 год по городу и каждому сельскому округу в следующих объемах:
По городу Жанатас:
1) доходы – 840 933 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 347 921 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 625 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 922 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 473 465 тысяч тенге;
2) затраты – 850 225 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 292 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 292 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 292 тысяч тенге.
в пункте 2:
По Байкадамскому сельскому округу:
1) доходы – 219 764 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 91 902 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 56 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 515 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 127 291 тысяч тенге;
2) затраты – 233 663 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 899 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 899 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 899 тысяч тенге.
в пункте 3:
По Жайылминскому сельскому округу:
1) доходы – 171 278 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 114 346 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 56 932 тысяч тенге;
2) затраты – 183 091 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 813 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 813 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11 813 тысяч тенге.
в пункте 4: По Жанаарыкскому сельскому округу:
1) доходы – 152 569 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 32 267 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 813 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 119 489 тысяч тенге;
2) затраты – 153 466 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -897 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 897 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 897 тысяч тенге.
в пункте 5:
По Жанаталапскому сельскому округу:
1) доходы – 123 868 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 692 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 350 тысяч тенге;

Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 11.11.2025 №45-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылы аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 401 336 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңатас қаласына – 79 682 мың теңге;
Байқадам ауылдық округіне – 44 829 мың теңге;
Жайылма ауылдық округіне – 43 256 мың теңге;
Жаңаарық ауылдық округіне – 42 404 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне – 33 998 мың теңге;
Игілік ауылдық округіне – 42 525 мың теңге;

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 11.11.2025 № 45-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме – 401 336 тысяч тенге, в том числе:
Городу Жанатас – 79 682 тысяч тенге;
Байкадамскому сельскому округу – 44 829 тысяч тенге;
Жайылминскому сельскому округу – 43 256 тысяч тенге;
Жанаарыкскому сельскому округу – 42 404 тысяч тенге;
Жанаталапскому сельскому округу – 33 998 тысяч тенге;
Игиликскому сельскому округу – 42 525 тысяч тенге;

Тоғызкент ауылдық округіне – 31 162 мың теңге;
Түркістан ауылдық округіне – 35 051 мың теңге;
Досбол ауылдық округіне – 24 133 мың теңге;
Қамқалы ауылдық округіне – 24 296 мың теңге.
3. 2025 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламалары қаралмаған.
4. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.

Тогызкентскому сельскому округу – 31 162 тысяч тенге;
Туркестанскому сельскому округу – 35051 тысяч тенге;
Досболскому сельскому округу – 24 133 тысяч тенге;
Камкалинскому сельскому округу – 24 296 тысяч тенге.
3. Бюджетные программы развития, направленные на реализацию инвестиционных проектов на 2025 год не предусмотрены.
4. Бюджетные программы, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год не предусмотрены.

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, агроөнеркәсіп кешені, қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарысу аудандық мәслихат төрағасы Ш. Мұсабеков
Сарысу аудандық мәслихатының
2024 жылғы 30 желтоқсандағы
№37-3 шешіміне 1-1 қосымша
2025 жылға арналған Жаңатас қаласы әкімі аппаратының бюджеті

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике, финансов, бюджету, агропромышленного комплекса, охраны окружающей среды и природопользования, развитие местного самоуправления районного маслихата.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Сарысуского районного маслихата Ш. Мусабеков
Приложение 1-1 к решению
Сарысуского районного маслихата
от 30 декабря 2024 года №37-3
Бюджет аппарата акима города Жанатас на 2025 год