2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 34-3 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 10 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 430 537 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 961 606 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 90 689 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 56 306 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 321 936 мың теңге;
2) шығындар – 8 309 711 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 65 777 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 153 348 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 87 571 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -944 951 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 944 951 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 310 212 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 87 571 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 722 310 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 22.12.2025 № 47-3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025-2027 жылдарға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері ауданының бюджетіне 30 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
3. 2025-2027 жылдарға корпоративтік табыс салығы түсімдерінің бөлу нормативтері ауданының бюджетіне 70 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
4. 2025-2027 жылдарға өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша түсімдерінің бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 30 пайыз мөлшерде белгіленсін.
5. 2025 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенция мөлшері 2 628 275 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Мойынқұм ауылдық округіне – 27 840 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне – 26 629 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне – 26 678 мың теңге;
Шығанақ ауылдық округіне – 31 055 мың теңге;
Ұланбел ауылдық округіне – 10 580 мың теңге;

О районном бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2024 года № 34-3.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 10 настоящего решения.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 430 537 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 961 606 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 90 689 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 56 306 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 321 936 тысяч тенге;
2) затраты – 8 309 711 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 65 777 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 153 348 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 87 571 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -944 951 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 944 951 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 310 212 тысяч тенге;
погашение займов – 87 571 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 722 310 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 22.12.2025 № 47-3 (вводится в действие 01.01.2025).
2. Установить норматив распределения поступлений по индивидуальному подоходному и социальному налогам районному бюджету на 2025-2027 годы в размере 30 процентов.
3. Установить норматив распределения поступлений по корпоративному подоходному налогу районному бюджету на 2025 - 2027 годы в размере 70 процентов.
4. Установить норматив распределения поступлений по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры районному бюджету на 2025-2027 годы в размере 30 процентов.
5. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2025 год в сумме 2 628 275 тысяч тенге, в том числе:
Мойынкумскому сельскому округу – 27 840 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу – 26 629 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 26 678 тысяч тенге;
Шыганакскому сельскому округу – 31 055 тысяч тенге;
Уланбельскому сельскому округу – 10 580 тысяч тенге;

Қарабөгет ауылдық округіне - 24 364 мың теңге;
Қылышбай ауылдық округіне – 14 935 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 19 079 мың теңге;
Қызылотау ауылдық округіне – 18 127 мың теңге;
Қызылтал ауылдық округіне - 18 958 мың теңге;
Биназар ауылдық округіне – 18 048 мың теңге;
Хантау ауылдық округіне - 18 921 мың теңге;
Мирный ауылы – 16 120 мың теңге;
Ақбақай ауылы - 16 531 мың теңге;
Ақсүйек ауылы – 15 447 мың теңге;

Карабогетскому сельскому округу – 24 364 тысяч тенге;
Кылышбайскому сельскому округу – 14 935 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 19 079 тысяч тенге;
Кызылотаускому сельскому округу – 18 127 тысяч тенге;
Кызылталскому сельскому округу – 18 958 тысяч тенге;
Биназарскому сельскому округу – 18 048 тысяч тенге;
Хантаускому сельскому округу – 18 921 тысяч тенге;
село Мирный – 16 120 тысяч тенге;
село Акбакай – 16 531 тысяч тенге;
село Аксуек – 15 447 тысяч тенге;

Мыңарал ауылдық округіне - 22 560 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округ бюджеттеріне республикалық бюджет қаржысы есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Мойынқұм ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Мойынқұм ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Мынаралскому сельскому округу – 22 560 тысяч тенге.
6. В районном бюджете на 2025 год бюджетам сел, сельских округов предусмотреть целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акима Мойынкумского района.
7. В районном бюджете на 2025 год бюджетам сел, сельских округов предусмотреть целевые текущие трансферты за счет средств районного бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акима Мойынкумского района.

8. 2025 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 58 634 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар, өнеркәсіп салаларын, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік салаларын дамыту, аумақтық құрылыс, жер учаскесін сатып алу туралы жобаларын қарау, қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мойынқұм аудандық мәслихатының төрағасы Н. Саурыков
Мойынқұм аудандық мәслихатының

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в объеме 58 634 тысяч тенге.
9. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономическому развитию региона, бюджету и местным налогам, отрасли промышленности, развитию сельского хозяйства и отраслей предпринимательства, территориальному строительству, по рассмотрению проектов по покупке земельных участков, по защите окружающей среды.
10.Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Маслихата Мойынкумского района Н. Саурыков
Приложение 1 к решению
Мойынкумского районного маслихата

32923
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
66976
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
66976
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
66976
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
383861
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
14899
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14899
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
105341
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
41798
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37359
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
795
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
25389
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
263621
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99465
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
73
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1151
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
7252
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
77250
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
78430
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2481759
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
454895
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
9700
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
445195
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

32923
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
66976
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
66976
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
66976
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
383861
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14899
005
Государственная адресная социальная помощь
14899
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
105341
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
41798
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37359
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
795
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
25389
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
263621
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для
населения
99465
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
73
021
Капитальные расходы государственного органа
1151
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
7252
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
77250
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
78430
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2481759
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
454895
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9700
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
445195
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

283936
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45890
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
182000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2215
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
52631
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
214680
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92868
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2320
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
44492
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
74600
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
550000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
300000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
300000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
250000
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
250000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1149615
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
510707
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
510707
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
264818
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27322
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
196205
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
18951
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

283936
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45890
006
Оказание жилищной помощи
1200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
182000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2215
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
52631
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
214680
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
92868
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2320
021
Капитальные расходы государственного органа
400
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
44492
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
74600
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
550000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
300000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
300000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
250000
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
250000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1149615
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
510707
003
Поддержка культурно-досуговой работы
510707
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного
значения)
264818
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
27322
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
196205
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
18951
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
32000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
38955
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26955
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
12000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
175800
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65000
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
110000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
800
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
120111
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
30890
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30490
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
30901
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30901
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
58320
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
58320
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
92900
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
92900
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
92900
12
Көлiк және коммуникация
800000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
620000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
620000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
180000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
180000
13
Басқалар
64827
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
64827
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві

002
Услуги по проведению государственной информационной политики
32000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
38955
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
26955
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
175800
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования
социального оптимизма граждан
65000
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
110000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
800
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природныетерритории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
120111
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
30890
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
30490
006
Капитальные расходы государственного органа
400
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
30901
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
30901
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
58320
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
58320
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная
деятельность
92900
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
92900
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
92900
12
Транспорт и коммуникации
800000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
620000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
620000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
180000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
180000
13
Прочие
64827
452
Отдел финансов района (города областного значения)
64827
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)