2025-2027 жылдарға арналған Қордай ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 39-2 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 21 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1)тармақшасына сәйкес Қордай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
"1. Алға ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін
1) кірістер – 82 417 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 762 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 70 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 68 585 мың теңге;
2) шығындар – 82 555 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 138 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 138 мың теңге, оның ішінде;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 138 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Ауқатты ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 190 920 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 104 566 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 196 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 934 мың теңге;
трансферттер түсімі – 85 224 мың теңге;
2) шығындар – 193 858 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 938 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 938 мың теңге, оның ішінде;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;

О бюджете сельских округов Кордайского района на 2025-2027 годы
Решение Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 30 декабря 2024 года № 39-2.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 1 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кордайский районный маслихат РЕШИЛ:
"1. Утвердить бюджет Алгинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 82 417 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 762 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 70 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 68 585 тысяч тенге;
2) затраты – 82 555 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 138 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 138 тысяч тенге, в том числе;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 138 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Аухаттинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 190 920 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 104 566 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 196 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 934 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 85 224 тысяч тенге;
2) затраты – 193 858 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 2 938 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 2 938 тысяч тенге, в том числе;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 313 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 313 мың теңге, оның ішінде;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 313 мың теңге".
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 24.12.2025 № 56-3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
20. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің сомалары ескерілсін.
21. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қордай аудандық мәслихатының төрағасы Н. Садыков
Қордай аудандық мәслихатының

5) дефицит бюджета (профицит) – - 313 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 313 тысяч тенге, в том числе;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 313 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 24.12.2025 № 56-3 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть в бюджете сельских округов на 2025 год суммы целевых текущих трансфертов.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кордайского районного маслихата Н. Садыков
Приложение 1 к решению
Кордайского районного маслихата