"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 35-3 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес Жуалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 966 203 мың теңге;
салықтық түсімдер – 2 906 863 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 837 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 400 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 013 103 мың теңге.
2) шығындар – 10 169 181 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 159 257 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 241 818 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 82 561 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 159 257 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 159 257 мың теңге:
қарыздар түсімі – 241 818 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 82 561 мың теңге;

"О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2024 года № 35-3.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жуалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
доходы – 9 966 203 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 906 863 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 837 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 013 103 тысяч тенге.
затраты – 10 169 181 тысяч тенге:
чистое бюджетное кредитование – 159 257 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 241 818 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 82 561 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит (профицит) бюджета – - 159 257 тысяч тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 159 257 тысяч тенге:
поступление займов – 241 818 тысяч тенге;
погашение займов – 82 561 тысяч тенге;

бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 202 978 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 04.11.2025 №53-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізілді) шешімімен.
2. 2025 жылға ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттердің бөлінуі Жуалы ауданы әкімінің қаулысы негізінде айқындалады.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы З. Бурлибаев
Жуалы аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№35-3 шешіміне 1-қосымша
Жуалы ауданының 2025 жылға арналған аудандық бюджеті

используемые остатки бюджетных средств – 202 978 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 04.11.2025 № 53-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Объем трансфертов бюджетам сельских округов на 2025 год определяются на основании постановления акимата Жуалынского района.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата З. Бурлибаев
Приложение 1 к решению
Жуалынского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года №35-3
Районный бюджет Жуалынского района на 2025 год

8 200
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
873 449
01
Әлеуметтік қамсыздандыру
106 615
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
106 615
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
106 615
02
Әлеуметтік көмек
555 699
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
555 699
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау,білім беру,әлеуметтік қамтамасыз ету,мәдениет,спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
48 285
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
752
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
73 693
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 540
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
98 553
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
330 876
09
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы өзге де қызметтер
211 135
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
204 621
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 041
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
760
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызмет
44 760
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
71 500
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 060
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 514
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 514
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 905 184
01
Тұрғын үй шаруашылығы
454
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
454
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
454
02
Коммуналдық шаруашылық
1 904 730
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

8 200
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
873 449
01
Социальное обеспечение
106 615
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
106 615
005
Государственная адресная социальная помощь
106 615
02
Социальная помощь
555 699
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
555 699
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
48 285
006
Оказание жилищной помощи
752
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
73 693
010
Материальное обеспечение детей с инвалидность, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 540
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
98 553
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление услуг индивидуального помощника и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации
330 876
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
211 135
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
204 621
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
77 041
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 500
021
Капитальные расходы государственного органа
760
028
Обслуживание лиц из группы риска, оказавшихся в трудных ситуациях из-за угрозы силы или проявления силы
44 760
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
71 500
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 060
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 514
094
Выдача жилищных сертификатов в качестве социальной помощи
6 514
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 905 184
01
Жилищное хозяйство
454
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
454
002
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных нужд и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
454
02
Коммунальное хозяйство
1 904 730
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)