"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 35-3 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес Жуалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 869 752 мың теңге;
салықтық түсімдер – 2 906 863 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 837 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 400 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 900 652 мың теңге.
2) шығындар – 11 072 730 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 159 257 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 241 818 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 82 561 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 159 257 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 159 257 мың теңге:
қарыздар түсімі – 241 818 мың теңге;

"О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2024 года № 35-3.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жуалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 869 752 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 906 863 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 45 837 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 900 652 тысяч тенге.
2) затраты – 11 072 730 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – 159 257 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 241 818 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 82 561 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 159 257 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 159 257 тысяч тенге:
поступление займов – 241 818 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 82 561 мың теңге;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 202 978 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 22.12.2025 № 58-7 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізілді) шешімімен.
2. 2025 жылға ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттердің бөлінуі Жуалы ауданы әкімінің қаулысы негізінде айқындалады.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы З. Бурлибаев
Жуалы аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№35-3 шешіміне 1-қосымша
Жуалы ауданының 2025 жылға арналған аудандық бюджеті

погашение займов – 82 561 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 202 978 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 22.12.2025 № 58-7 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Объем трансфертов бюджетам сельских округов на 2025 год определяются на основании постановления акимата Жуалынского района.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата З. Бурлибаев
Приложение 1 к решению
Жуалынского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года №35-3
Районный бюджет Жуалынского района на 2025 год

7 140
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
844 123
01
Әлеуметтік қамсыздандыру
97 415
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
97 415
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
97 415
02
Әлеуметтік көмек
538 179
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
538 179
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау,білім беру,әлеуметтік қамтамасыз ету,мәдениет,спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
48 285
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
752
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
60 331
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 532
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
93 760
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
331 519
09
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы өзге де қызметтер
208 529
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
202 015
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 290
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
331
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
760
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызмет
44 655
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
71 135
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 844
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 514
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 514
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 764 477
01
Тұрғын үй шаруашылығы
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
0
02
Коммуналдық шаруашылық
2 764 477
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

7 140
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
844 123
01
Социальное обеспечение
97 415
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
97 415
005
Государственная адресная социальная помощь
97 415
02
Социальная помощь
538 179
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
538 179
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
48 285
006
Оказание жилищной помощи
752
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
60 331
010
Материальное обеспечение детей с инвалидность, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 532
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
93 760
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление услуг индивидуального помощника и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации
331 519
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
208 529
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
202 015
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
78 290
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
331
021
Капитальные расходы государственного органа
760
028
Обслуживание лиц из группы риска, оказавшихся в трудных ситуациях из-за угрозы силы или проявления силы
44 655
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
71 135
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 844
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 514
094
Выдача жилищных сертификатов в качестве социальной помощи
6 514
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 764 477
01
Жилищное хозяйство
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
002
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных нужд и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
0
02
Коммунальное хозяйство
2 764 477
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)