2025-2027 жылдарға арналған Бородулиха ауданы Белағаш ауылдық округінің бюджеті туралы
Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 28-4-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Бородулиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 27-2-VIІI "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Белағаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 177027 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 35671 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 200 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 141156 мың теңге;
2) шығындар – 177445 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -418 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 418 мың теңге, соның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылған қалдықтары – 418 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 24.11.2025 № 38-5-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Белағаш ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенцияның көлемі 12988 мың теңге сомасында көзделсін.
3. 2025 жылға арналған Белағаш ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 123350 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 24.11.2025 № 38-5-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете Бель-Агачского сельского округа Бородулихинского района на 2025-2027 годы
Решение Бородулихинского районного маслихата области Абай от 30 декабря 2024 года № 28-4-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Бородулихинского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 27-2-VIІI "О районном бюджете на 2025-2027 годы" Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бель-Агачского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 175440 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31368 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 143872 тысяч тенге;
2) затраты – 175858 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -418 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -418 тысяч тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 418 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата области Абай от 24.11.2025 № 38-5-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть объем бюджетной субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет Бель-Агачского сельского округа на 2025 год в сумме 12988 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете Бель-Агачского сельского округа на 2025 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 123350 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата области Абай от 24.11.2025 № 38-5-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

3-1. 2025 жылға арналған Белағаш ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 4818 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды- Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 09.07.2025 № 34-4-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); жана редакцияда - Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 24.11.2025 № 38-5-VIII шешімдерімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

3-1. Предусмотреть в бюджете Бель-Агачского сельского округа на 2025 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 4818 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Бородулихинского районного маслихата области Абай от 09.07.2025 № 34-4-VIII (вводится в действие с 01.01.2025); в редакции решения Бородулихинского районного маслихата области Абай от 24.11.2025 № 38-5-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

4. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Урашева
Бородулиха аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 28-4-VIII шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған Белағаш ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 24.11.2025 № 38-5-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сумма (тысяч тенге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Кiрiстер атауы
1. КІРІСТЕР

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата С. Урашева
Приложение 1 к решению
Бородулихинского районного
маслихата
от 30 декабря 2024 года
№ 28-4-VIII
Бюджет Бель-Агачского сельского округа на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата области Абай от 24.11.2025 № 38-5-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование доходов
1.ДОХОДЫ