2025–2027 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 266 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025–2027 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 502 225,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 027 628 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 57 910 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 155 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 407 532,9 мың теңге;
2) шығындар – 9 186 124,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 73 890 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 196 600 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 122 710 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -833 555,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 833 555,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 196 600 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 122 738,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 759 694,2 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 10.07.2025 № 346 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте салық түсімдерінің жалпы сомасын мынадай мөлшерлерде бөлу белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 пайыз;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша – 100 пайыз.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 1 144 017 мың теңге сомасында көзделсін.
4. Қазақстан Республикасының "2025–2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 62 771 теңге;
3) айлық есептік көрсеткіш – 3 932 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге.

Об утверждении Темирского районного бюджета на 2025–2027 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2024 года № 266
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2025–2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 502 225,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 027 628 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 57 910 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 155 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 407 532,9 тысяч тенге;
2) затраты – 9 186 124,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 73 890 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 196 600 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 122 710 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 833 555,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 833 555,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 196 600 тысяч тенге;
погашение займов – 122 738,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 759 694,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 10.07.2025 № 346 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить в районном бюджете на 2025 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
2) по социальному налогу – 100 процентов;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора – 100 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме 1 144 017 тысяч тенге.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025–2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 62 771 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.

5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте функциялардың берілуіне байланысты республикалық және облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге 92 788 мың теңге сомасында трансферттер көзделсін.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 217 742 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Темір қаласына – 23 311 мың теңге;
Шұбарқұдық ауылдық округіне – 10 252 мың теңге;
Саркөл ауылдық округіне – 5 609 мың теңге;
Кеңестуы ауылдық округіне – 36 599 мың теңге;
Кеңкияқ ауылдық округіне – 545 мың теңге;
Ақсай ауылдық округіне – 35 804 мың теңге;
Алтықарасу ауылдық округіне – 29 882 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 36 069 мың теңге;
Тасқопа ауылдық округіне – 34 055 мың теңге;
Жақсымай ауылдық округіне – 5 616 мың теңге.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен кредиттер түсімдері ескерілсін.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2025 жылға арналған аудандық және облыстық бюджетте қала және ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге;
2) мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;
3) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
4) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
5) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
6) өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
7) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан және республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
2) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға;
3) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год трансферты на компенсацию потерь республиканского и областного бюджета в связи с передачей функции в сумме 92 788 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме 217 742 тысяч тенге, в том числе:
городу Темир – 23 311 тысяч тенге;
Шубаркудыкскому сельскому округу – 10 252 тысяч тенге;
Саркольскому сельскому округу – 5 609 тысяч тенге;
Кенестускому сельскому округу – 36 599 тысяч тенге;
Кенкиякскому сельскому округу – 545 тысяч тенге;
Аксайскому сельскому округу – 35 804 тысяч тенге;
Алтыкарасускому сельскому округу – 29 882 тысяч тенге;
Каиндинскому сельскому округу – 36 069 тысяч тенге;
Таскопинскому сельскому округу – 34 055 тысяч тенге;
Жаксымайскому сельскому округу – 5 616 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступления кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
8. Предусмотреть в районном и областном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты бюджетам города и сельских округов:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
2) на капитальные расходы государственного органа;
3) на освещение улиц в населенных пунктах;
4) на обеспечение санитарии населенных пунктов;
5) на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
6) на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
7) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
9. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступления целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан и республиканского бюджета:
1) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
3) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;

4) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
10. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
4) спорт объектілерін дамытуға;
5) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
6) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
10. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступления целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4) на развитие объектов спорта;
5) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
6) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

11. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 127 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 01.04.2025 № 317 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 266 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Темір аудандық бюджеті

11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 127 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2025 № 317 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение 1 к решению
Темирского районного
маслихата от 23 декабря 2024
года № 266
Темирский районный бюджет на 2025 год

43252
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1560
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
153324
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
52994
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
18922
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
141424
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
83566
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
83566
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49977
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2653
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
717
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
19319
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
10900
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1197311,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
134341
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
58141
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
13000
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
45141
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
76200
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
76200
2
Коммуналдық шаруашылық
1062970,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
817716,4
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
151547
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
34295,4
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
78842
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
553032
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

43252
006
Оказание жилищной помощи
1560
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
153324
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
52994
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
18922
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
141424
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
83566
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
83566
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49977
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2653
021
Капитальные расходы государственного органа
717
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
19319
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
10900
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1197311,4
1
Жилищное хозяйство
134341
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
58141
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
13000
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
45141
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
76200
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
76200
2
Коммунальное хозяйство
1062970,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
817716,4
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
151547
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
34295,4
028
Развитие коммунального хозяйства
78842
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
553032
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

408702
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48453
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
360249
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
73932
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73932
02
Қорғаныс
50978
1
Әскери мұқтаждар
12602
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12602
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12602
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
38376
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
38376
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12987
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
25389
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
431542,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
15450
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15450
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15450
2
Әлеуметтiк көмек
321189,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
321189,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36760
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3090
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
146481
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
39244
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
95614,2
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
94903
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
94903
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

408702
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48453
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
360249
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
73932
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
73932
02
Оборона
50978
1
Военные нужды
12602
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12602
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12602
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
38376
122
Аппарат акима района (города областного значения)
38376
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12987
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
25389
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
431542,2
1
Социальное обеспечение
15450
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
15450
005
Государственная адресная социальная помощь
15450
2
Социальная помощь
321189,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
321189,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36760
006
Оказание жилищной помощи
3090
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
146481
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
39244
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
95614,2
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
94903
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
94903
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

17472
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
77
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
148520
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
148520
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
177469
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
123253
001
Жергiлiктi деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46771
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
76482
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
54216
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36216
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
18000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
98974
6
Жер қатынастары
39674
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
39674
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38590
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1084
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
59300
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
59300
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
59300
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31304
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31304
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
31304
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
31304
12
Көлiк және коммуникация
1600890
1
Автомобиль көлiгi
1600890
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1600890
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1482545
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

17472
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
77
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
148520
004
Функционирование районных (городских) библиотек
148520
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
177469
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
123253
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков
46771
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
76482
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
54216
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
36216
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
18000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
98974
6
Земельные отношения
39674
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
39674
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
38590
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1084
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
59300
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
59300
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
59300
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31304
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31304
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
31304
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
31304
12
Транспорт и коммуникации
1600890
1
Автомобильный транспорт
1600890
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1600890
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1482545
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог