2025-2027 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Кобда аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 260 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 743 555,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 318 491 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46 783 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 5 085 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 5 373 196,2 мың теңге;
2) шығындар – 7 610 534,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 603 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72 742 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 70 139 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 869 581,9 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 869 581,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 644 248 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 70 139 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 295 472,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 20.11.2025 № 397 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алым (жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды бергені үшін алым);
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем.

Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2025-2027 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2024 года № 260.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Кобдинский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах"
1) доходы – 6 743 555,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 318 491 тысяч тенге;
не налоговые поступления – 46 783 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 085 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 5 373 196,2 тысяч тенге;
2) затраты – 7 610 534,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 603 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 742 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 70 139 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 869 581,9 тысяч тенге;
6) не нефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 869 581,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 644 248 тысяч тенге;
погашение займов – 70 139 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 295 472,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 20.11.2025 № 397 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты;
социальный налог;
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
сбор за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности);
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
другие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступления от продажи земельных участков;
плата за продажу права аренды земельных участков.

3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 932 теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 2 018 671 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 564 293 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақрап ауылдық округіне – 26 050 мың теңге;
Бегалы ауылдық округіне – 31 797 мың теңге;
Бестау ауылдық округіне – 25 838 мың теңге;
И. Білтабанов атындағы ауылдық округіне – 27 269 мың теңге;
Бұлақ ауылдық округіне – 31 806 мың теңге;
Жарсай ауылдық округіне – 30 738 мың теңге;
Жарық ауылдық округіне – 30 057 мың теңге;
Жиренқопа ауылдық округіне – 26 228 мың теңге;
Қобда ауылдық округіне – 111 522 мың теңге;
И. Құрманов атындағы ауылдық округіне – 35 238 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округіне – 26 398 мың теңге;
Өтек ауылдық округіне – 32 312 мың теңге;
Сарбұлақ ауылдық округіне – 25 659 мың теңге;
Сөгәлі ауылдық округіне – 33 886 мың теңге;
Талдысай ауылдық округіне – 35 223 мың теңге;
Терісаққан ауылдық округіне – 34 272 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттің түскені ескерілсін:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға.
Аталған нысаналы даму трансфертінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға;
2) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 - 2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 932 тенге;
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2 018 671 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 564 293 тысяч тенге, в том числе:
Акрапскому сельскому округу – 26 050 тысяч тенге;
Бегалинскому сельскому округу – 31 797 тысяч тенге;
Бестаускому сельскому округу – 25 838 тысяч тенге;
сельскому округу имени И. Бильтабанова – 27 269 тысяч тенге;
Булакскому сельскому округу – 31 806 тысяч тенге;
Жарсайскому сельскому округу – 30 738 тысяч тенге;
Жарыкскому сельскому округу – 30 057 тысяч тенге;
Жиренкопинскому сельскому округу – 26 228 тысяч тенге;
Кобдинскому сельскому округу – 111 522 тысяч тенге;
сельскому округу имени И. Курманова – 35 238 тысяч тенге;
Кызылжарскому сельскому округу – 26 398 тысяч тенге;
Отекскому сельскому округу – 32 312 тысяч тенге;
Сарбулакскому сельскому округу – 25 659 тысяч тенге;
Сугалинскому сельскому округу – 33 886 тысяч тенге;
Талдысайскому сельскому округу – 35 223 тысяч тенге;
Терисакканскому сельскому округу – 34 272 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевого трансферта на развитие из республиканского бюджета:
1) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанной суммы целевого трансферта на развитие определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
2) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттердің түскені ескерілсін:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
2) Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
3) Cпорт объектілерін дамытуға;
4) Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
5) Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын салу және реконструкциялау;
5) Көлік инфрақұрылымын дамытуға.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 24.02.2025 № 292 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.07.2025 № 350 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
2) Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
5) Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу;
6) Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру;
7) Мәдениет объектілерін күрделі жөндеу.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 24.02.2025 № 292 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

8. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развития из областного бюджета:
1) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
2) на развитие систем водоснабжения и водоотведения за пределами населенных пунктов;
3) на развитие объектов спорта;
4) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства;
5) на строительство и реконструкция автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
5) на развития транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 24.02.2025 № 292 (вводится в действие с 01.01.2025); от 15.07.2025 № 350 (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
2) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на выплату государственной адресной социальной помощи;
5) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
6) на реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
7) на капитальный ремонт объектов культуры.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 24.02.2025 № 292 (вводится в действие с 01.01.2025).

10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 25 507 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық
мәслихатының төрағасы
Ж. Ергалиев
Қобда аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 260 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Қобда аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 20.11.2025 № 397 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 25 507 тысяч тенге.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кобдинского
районного маслихата
Ж. Ергалиев
Приложение 1 к решению
Кобдинского районного
маслихата от 25 декабря 2024
года № 260
Кобдинский районный бюджет на 2025 год
Сноска. Пуриложение 1 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 20.11.2025 № 397 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

64877,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
47005
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
45501
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
79513
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
103894,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
103894,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35013
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
198
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8800
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
22756
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5429,7
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
31698
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1507474,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
799799,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
799799,8
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
85689,1
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6760,7
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
707350
2
Коммуналдық шаруашылық
599047,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
599047,5
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
2250,1
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
107686,4
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
30000
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
459111
3
Елді-мекендерді көркейту
108627
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
108627
025
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру

64877,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
47005
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
45501
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
79513
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
103894,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
103894,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35013
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
198
021
Капитальные расходы государственного органа
8800
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
22756
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5429,7
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
31698
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1507474,4
1
Жилищное хозяйство
799799,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
799799,8
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
85689,1
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6760,7
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
707350
2
Коммунальное хозяйство
599047,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
599047,5
013
Развитие коммунального хозяйства
2250,1
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
107686,4
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
30000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
459111
3
Благоустройство населенных пунктов
108627
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
108627
025
Освещение улиц в населенных пунктах