2025-2027 жылдарға арналған Қос Естек ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 269 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 85-бабының 3 тармағына, 91 және 96-баптарының 3 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 27.05.2025 № 337 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025-2027 жылдарға арналған Қос Естек ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 97 820,2 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 28 137,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 416,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 69 267,0 мың теңге;
2) шығындар – 110 859,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) - -13 038,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 13 038,8 мың теңге,
оның ішінде:
пайдаланылған бюджет қалдықтары -13038,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 24.11.2025 № 393 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
жерді сату.
3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 - бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiнайлық есептiк
көрсеткiш – 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46 228 теңге.

Об утверждении бюджета Кос-Истекского сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2024 года № 269. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 3 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 96 Бюджетного кодекса Республики Казакстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27.05.2025 № 337 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет Кос-Истекского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 97 820,2 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 28 137,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 416,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 69 267,0 тысяч тенге;
2) затраты – 110 859,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 13038,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13038,8 тысяч тенге,
в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 13038,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 24.11.2025 № 393 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
поступления за использование природных и других ресурсов;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат –46 228 тенге.

4. 2025 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 44191,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
мемлекеттік органның күрделі шығыстары.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.03.2025 № 288 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 44191,0 тысячи тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
капитальные расходы государственного органа.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.03.2025 № 288 (вводится в действие с 01.01.2025).

5748,0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
III. Таза бюджеттiк кредит беру
0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
IV. Каржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтер сатыпалу
0
V. Бюджет тапшылығы (профицитi)
-13038,8
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану)
13038,8
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
7
Қарыздар түсімдері
0
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
0
2
Қарыз алу келісім-шарттары
0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
16
Қарыздарды өтеу
0
16
1
Қарыздарды өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
13038,8
16
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
13038,8
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
13038,8
Қарғалы аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
27 желтоқсандағы № 269
шешіміне 2 қосымша
2026 жылға арналған Қос Естек ауылдық округ бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
1. Кірістер

5748,0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
III. Чистое бюджетное кредитование
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименования
5
Погашение бюджетных кредитов
0
01
Погашение бюджетных кредитов
0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-13038,8
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
13038,8
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименования
7
Поступления займов
0
01
Внутренние государственные займы
0
2
Договоры займа
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
16
Погашение займов
0
1
Погашение займов
0
1
Погашение займов
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
13038,8
01
Остатки бюджетных средств
13038,8
1
Свободные остатки бюджетных средств
13038,8
Приложение 2 к решению
Каргалинского районного
маслихата от 27 декабря
2024 года № 269
Бюджет Кос-Истекского сельского округа на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы