2025-2027 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 235 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 85 бабының 2 тармағына, 91 бабының 3 тармағына, 94 және 96 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 05.06.2025 № 279 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025-2027 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 536 194,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 377 840 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31 850 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 10 430 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі - 8 116 074,5 мың теңге;
2) шығындар – 12 135 740,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 489 093 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 718 001 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 228 908 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 15 786 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 15 786 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 104 424,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 104 424,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 718 001 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 228 919 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 615 342,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 16.09.2025 № 305 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте бөлінген салықтардан түскен түсімнің жалпы сомасы мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша 100 %;
2) әлеуметтік салық бойынша 100 %;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 100 %;
4) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандық маңызы бар қала және ауылдық округтер бюджеттеріне толығымен есептеледі;
5) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 100%.

Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2025-2027 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2024 года № 235
В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91, статьи 94 и 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 - 2027 годы", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 05.06.2025 № 279 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 11 536 194,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 377 840 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 31 850 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 430 тысяч тенге;
специальные поступления - 0 тенге;
поступления трансфертов – 8 116 074,5 тысяч тенге;
2) затраты - 12 135 740,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 489 093 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 718 001 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 228 908 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 15 786 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 15 786 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 104 424,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 104 424,7 тысяч тенге:
поступление займов – 718 001 тысяч тенге;
погашение займов – 228 919 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 615 342,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 16.09.2025 № 305 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить в районном бюджете на 2025 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 100 %;
2) по социальному налогу 100 %;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора 100 %;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты города районного значения и сельских округов;
5) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 100%.

3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені назарға және басшылыққа алынсын:
2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілген субвенция көлемі 1 447 700 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 924 703 мың теңге сомасында ескерілсін:
Алға қаласына – 253 193 мың теңге;
Ақай ауылдық округіне – 57 193 мың теңге;
Бесқоспа ауылдық округіне – 39 796 мың теңге;
Бестамақ ауылдық округіне – 48 946 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 33 432 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округіне – 40 422 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округіне – 79 318 мың теңге;
Қарақобда ауылдық округіне – 39 446 мың теңге;
Маржанбұлақ ауылдық округіне – 147 172 мың теңге;
Сарықобда ауылдық округіне – 37 158 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 50 542 мың теңге;
Тоқмансай ауылдық округіне – 39 720 мың теңге;
Үшқұдық ауылдық округіне – 58 365 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке Ұлттық қордан және республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
2) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
3) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
5) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
6) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға;
7) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3 932 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенции, передаваемые из областного бюджета в сумме 1 447 700 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме 924 703 тысяч тенге:
городу Алга – 253 193 тысяч тенге;
Акайскому сельскому округу – 57 193 тысяч тенге;
Бескоспинскому сельскому округу – 39 796 тысяч тенге;
Бестамакскому сельскому округу – 48 946 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу – 33 432 тысяч тенге;
Карагашскому сельскому округу – 40 422 тысяч тенге;
Каракудыкскому сельскому округу – 79 318 тысяч тенге;
Карахобдинскому сельскому округу – 39 446 тысяч тенге;
Маржанбулакскому сельскому округу – 147 172 тысяч тенге;
Сарыхобдинскому сельскому округу – 37 158 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 50 542 тысяч тенге;
Токмансайскому сельскому округу – 39 720 тысяч тенге;
Ушкудыкскому сельскому округу – 58 365 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из Национального фонда и республиканского бюджета:
1) на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
2) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
3) на развитие транспортной инфраструктуры;
4) на выплату государственной адресной социальной помощи;
5) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
6) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
7) приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды датыту және іске асыруға;
5) спорт объектілерін дамытуға;
6) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
7) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
8) кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
9) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға;

8. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на развитие и реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
5) на развитие объектов спорта;
6) на развитие транспортной инфраструктуры;
7) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
8) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства;
9) на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;

10) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 18.02.2025 № 256 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2025 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 72 891 мың теңге сомасында бекітілсін.

10) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 18.02.2025 № 256 (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 72 891 тысяч тенге.

191 780
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
58 777
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
50 280
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
288 081
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
107 124
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
107 124
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 730
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 700
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
30 006
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
38 688
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 209 346,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
645 052,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
149 877
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2 100
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
500
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
147 277
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
495 175,9
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
100
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
102 542,8
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
392 533,1
2
Коммуналдық шаруашылық
552 009,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
552 009,4
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
136 512,4
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
415 497
3
Елді-мекендерді көркейту
12 284
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 284

191 780
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
58 777
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
50 280
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
288 081
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
107 124
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
107 124
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 730
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 700
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
30 006
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
38 688
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 209 346,3
1
Жилищное хозяйство
645 052,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
149 877
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 100
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
500
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
147 277
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
495 175,9
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
100
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
102 542,8
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
392 533,1
2
Коммунальное хозяйство
552 009,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
552 009,4
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
136 512,4
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
415 497
3
Благоустройство населенных пунктов
12 284
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 284

29 444
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
14 939
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
42 496
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
31 925
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
31 925
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
10 571
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 571
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
46 187
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
46 187
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
46 187
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43 901
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2 286
12
Көлік және коммуникация
2 618 969,7
1
Автомобиль көлігі
2 618 969,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 618 969,7
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
701 736
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
107 049,7
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1 810 184
13
Басқалар
791 904,4
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
1 000
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
1 000
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
1 000
9
Басқалар
790 904,4
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
22 891
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
22 891
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
200 000
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
200 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
568 013,4
026
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту

29 444
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
14 939
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
42 496
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
31 925
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
31 925
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
10 571
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
10 571
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
46 187
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
46 187
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
46 187
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
43 901
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2 286
12
Транспорт и коммуникации
2 618 969,7
1
Автомобильный транспорт
2 618 969,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 618 969,7
022
Развитие транспортной инфраструктуры
701 736
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
107 049,7
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 810 184
13
Прочие
791 904,4
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
1 000
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
1 000
006
Поддержка предпринимательской деятельности
1 000
9
Прочие
790 904,4
452
Отдел финансов района (города областного значения)
22 891
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
22 891
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
200 000
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
200 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
568 013,4
026
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
45 163
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 532
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 911
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 720
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
33 904
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
33 904
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 904
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
31 880
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31 880
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 880
02
Қорғаныс
174 858
1
Әскери мұқтаждар
11 144
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 144
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 144
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
163 714
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
163 714
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 163
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
158 551
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
511 735
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
20 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20 000
2
Әлеуметтік көмек
410 375
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
410 375
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 985
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 837
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
191 780
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
27 625
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
58 419
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

452
Отдел финансов района (города областного значения)
45 163
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
41 532
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 911
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 720
5
Планирование и статистическая деятельность
33 904
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
33 904
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
33 904
9
Прочие государственные услуги общего характера
31 880
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31 880
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
31 880
02
Оборона
174 858
1
Военные нужды
11 144
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 144
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 144
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
163 714
122
Аппарат акима района (города областного значения)
163 714
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 163
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
158 551
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
511 735
1
Социальное обеспечение
20 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20 000
005
Государственная адресная социальная помощь
20 000
2
Социальная помощь
410 375
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
410 375
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 985
006
Оказание жилищной помощи
3 837
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
191 780
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
27 625
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
58 419
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

1 700
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
123 869
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
90 861
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 985
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
59 876
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
33 008
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 608
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 400
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
119 390
6
Жер қатынастары
24 061
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
24 061
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
24 061
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
95 329
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
30 817
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30 817
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
64 512
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 512
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
45 516
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
45 516
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
45 516
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45 516
12
Көлік және коммуникация
1 594 339
1
Автомобиль көлігі
1 594 339
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 594 339
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
127 567
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

1 700
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
123 869
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
90 861
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
30 985
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
59 876
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
33 008
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
29 608
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 400
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
119 390
6
Земельные отношения
24 061
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
24 061
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
24 061
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
95 329
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
30 817
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30 817
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
64 512
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
64 512
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
45 516
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
45 516
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
45 516
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
45 516
12
Транспорт и коммуникации
1 594 339
1
Автомобильный транспорт
1 594 339
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 594 339
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
127 567
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов