2025-2027 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 235 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 85 бабының 2 тармағына, 91 бабының 3 тармағына, 94 және 96 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 05.06.2025 № 279 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025-2027 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 241 429,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 620 710 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 156 909 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 8 111 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі - 8 455 699,5 мың теңге;
2) шығындар – 13 537 763,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 489 093 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 718 001 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 228 908 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 81 007 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 81 007 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 866 433,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 866 433,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1 480 010 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 228 919 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 615 342,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 31.10.2025 № 326 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте бөлінген салықтардан түскен түсімнің жалпы сомасы мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша 100 %;
2) әлеуметтік салық бойынша 100 %;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 100 %;
4) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандық маңызы бар қала және ауылдық округтер бюджеттеріне толығымен есептеледі;
5) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 100%.
3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені назарға және басшылыққа алынсын:

Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2025-2027 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2024 года № 235
В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91, статьи 94 и 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 - 2027 годы", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 05.06.2025 № 279 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 12 241 429,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 620 710 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 156 909 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 111 тысяч тенге;
специальные поступления - 0 тенге;
поступления трансфертов – 8 455 699,5 тысяч тенге;
2) затраты - 13 537 763,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 489 093 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 718 001 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 228 908 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 81 007 тенге:
приобретение финансовых активов - 81 007 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 866 433,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 866 433,7 тысяч тенге:
поступление займов – 1 480 010 тысяч тенге;
погашение займов – 228 919 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 615 342,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 31.10.2025 № 326 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить в районном бюджете на 2025 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 100 %;
2) по социальному налогу 100 %;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора 100 %;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты города районного значения и сельских округов;
5) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 100%.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" установлено:

2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілген субвенция көлемі 1 447 700 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 924 703 мың теңге сомасында ескерілсін:
Алға қаласына – 253 193 мың теңге;
Ақай ауылдық округіне – 57 193 мың теңге;
Бесқоспа ауылдық округіне – 39 796 мың теңге;
Бестамақ ауылдық округіне – 48 946 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 33 432 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округіне – 40 422 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округіне – 79 318 мың теңге;
Қарақобда ауылдық округіне – 39 446 мың теңге;
Маржанбұлақ ауылдық округіне – 147 172 мың теңге;
Сарықобда ауылдық округіне – 37 158 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 50 542 мың теңге;
Тоқмансай ауылдық округіне – 39 720 мың теңге;
Үшқұдық ауылдық округіне – 58 365 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке Ұлттық қордан және республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
2) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
3) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
5) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
6) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға;
7) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:

с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3 932 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенции, передаваемые из областного бюджета в сумме 1 447 700 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме 924 703 тысяч тенге:
городу Алга – 253 193 тысяч тенге;
Акайскому сельскому округу – 57 193 тысяч тенге;
Бескоспинскому сельскому округу – 39 796 тысяч тенге;
Бестамакскому сельскому округу – 48 946 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу – 33 432 тысяч тенге;
Карагашскому сельскому округу – 40 422 тысяч тенге;
Каракудыкскому сельскому округу – 79 318 тысяч тенге;
Карахобдинскому сельскому округу – 39 446 тысяч тенге;
Маржанбулакскому сельскому округу – 147 172 тысяч тенге;
Сарыхобдинскому сельскому округу – 37 158 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 50 542 тысяч тенге;
Токмансайскому сельскому округу – 39 720 тысяч тенге;
Ушкудыкскому сельскому округу – 58 365 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из Национального фонда и республиканского бюджета:
1) на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
2) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
3) на развитие транспортной инфраструктуры;
4) на выплату государственной адресной социальной помощи;
5) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
6) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
7) приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
8. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:

1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды датыту және іске асыруға;
5) спорт объектілерін дамытуға;
6) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
7) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
8) кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;

1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на развитие и реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
5) на развитие объектов спорта;
6) на развитие транспортной инфраструктуры;
7) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
8) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства;

9) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға;
10) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 18.02.2025 № 256 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

9) на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
10) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 18.02.2025 № 256 (вводится в действие с 01.01.2025).

22 045,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 132,1
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
183 780
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
58 777
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
50 280
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
400 828
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
109 597,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
109 597,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 407
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
930
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
32 035
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
35 225,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 067 219,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 425 065,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
167 881
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2 100
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
500
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
165 281
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 257 184,9
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
100
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
102 542,8
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 154 542,1
2
Коммуналдық шаруашылық
629 869,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

22 045,4
006
Оказание жилищной помощи
2 132,1
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
183 780
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
58 777
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
50 280
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
400 828
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
109 597,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
109 597,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 407
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
930
021
Капитальные расходы государственного органа
1 000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
32 035
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
35 225,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 067 219,3
1
Жилищное хозяйство
1 425 065,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
167 881
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 100
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
500
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
165 281
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 257 184,9
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
100
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
102 542,8
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 154 542,1
2
Коммунальное хозяйство
629 869,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

321 269,6
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 405
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
291 864,6
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
95 779
6
Жер қатынастары
56 028
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
56 028
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 089
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
14 939
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
39 751
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
29 180
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
29 180
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
10 571
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 571
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
48 994
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
48 994
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
48 994
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45 708
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2 286
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
12
Көлік және коммуникация
2 630 679,7
1
Автомобиль көлігі
2 630 679,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 630 679,7
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
701 736
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
107 049,7
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

321 269,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
28 405
014
Капитальные расходы государственного органа
1 000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
291 864,6
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
95 779
6
Земельные отношения
56 028
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
56 028
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
30 089
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
14 939
007
Капитальные расходы государственного органа
11 000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
39 751
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
29 180
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29 180
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
10 571
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
10 571
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
48 994
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
48 994
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
48 994
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
45 708
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2 286
015
Капитальные расходы государственного органа
1 000
12
Транспорт и коммуникации
2 630 679,7
1
Автомобильный транспорт
2 630 679,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 630 679,7
022
Развитие транспортной инфраструктуры
701 736
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
107 049,7
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

26 000
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
15 000
010
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
11 000
3
Ақпараттық кеңістік
138 994
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
12 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
126 994
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
125 294
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 700
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
123 869
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
90 861
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 985
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
59 876
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
33 008
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 608
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 400
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
119 390
6
Жер қатынастары
24 061
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
24 061
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
24 061
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
95 329
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
30 817
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30 817
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
64 512
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 512
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
45 516
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
45 516

26 000
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
15 000
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
11 000
3
Информационное пространство
138 994
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
12 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
126 994
006
Функционирование районных (городских) библиотек
125 294
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстан
1 700
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
123 869
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
90 861
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
30 985
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
59 876
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
33 008
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
29 608
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 400
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
119 390
6
Земельные отношения
24 061
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
24 061
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
24 061
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
95 329
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
30 817
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30 817
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
64 512
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
64 512
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
45 516
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
45 516

42 760
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 911
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 720
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
34 485
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
34 485
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 485
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
32 367
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32 367
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 367
02
Қорғаныс
176 301
1
Әскери мұқтаждар
11 531
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 531
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 531
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
164 770
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
164 770
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 602
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
159 168
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
512 231
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
20 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20 000
2
Әлеуметтік көмек
411 447
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
411 447
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 985
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 837
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
191 780
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
27 891
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
59 225
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

42 760
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 911
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 720
5
Планирование и статистическая деятельность
34 485
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
34 485
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
34 485
9
Прочие государственные услуги общего характера
32 367
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
32 367
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
32 367
02
Оборона
176 301
1
Военные нужды
11 531
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 531
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 531
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
164 770
122
Аппарат акима района (города областного значения)
164 770
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 602
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
159 168
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
512 231
1
Социальное обеспечение
20 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20 000
005
Государственная адресная социальная помощь
20 000
2
Социальная помощь
411 447
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
411 447
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 985
006
Оказание жилищной помощи
3 837
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
191 780
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
27 891
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
59 225
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью