2025 - 2027 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 238 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 96-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 04.07.2025 № 307 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 153 836 278,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 118 127 345,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 614 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 511 485 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 583 247 мың теңге;
2) шығындар – 177 502 509,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14 076 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 580 688 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 566 612 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 114 475 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 114 475 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 23 794 782,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 23 794 782,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсiмi – 480 688 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 209 781 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 30 523 875,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 04.07.2025 № 307 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52-бабына сәйкес, 1-тармағының 1), 2) тармақшаларда қаралғандарды қоспағанда, түсімдер Ақтөбе қаласының бюджеті кірісіне толық есептелсін.
3. Ақтөбе облыстық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен салықтар түсімдерінің жалпы сомасы Ақтөбе қаласына мынадай мөлшерде бөлінуі белгіленгені еске алынсын:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 34 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 33 пайыз;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласының бюджетіне толығымен есептеледі.

Об утверждении бюджета города Актобе на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 19 декабря 2024 года № 238
В соответствии со статьей 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат города Актобе РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 04.07.2025 № 307 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет города Актобе на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 153 836 278,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 118 127 345,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 614 201 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 511 485 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 583 247 тысяч тенге;
2) затраты – 177 502 509,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 076 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 580 688 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 566 612 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 114 475 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 114 475 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 23 794 782,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 23 794 782,8 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 480 688 тысяч тенге;
погашение займов – 7 209 781 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 30 523 875,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 04.07.2025 № 307 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Зачислять полностью в доход бюджета города Актобе поступления в соответствии со статьей 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за исключением, предусмотренным подпунктами 1), 2) пункта 1.
3. Принять к сведению, что решением Актюбинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2025 - 2027 годы" городу Актобе установлено распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 34 процентов;
2) по социальному налогу 33 процентов;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора 100 процентов;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляются полностью в бюджет города Актобе.

4. Қазақстан Республикасының "2025 - 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес белгіленгені назарға және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 62 771 теңге;
3) айлық есептiк көрсеткiш – 3 932 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 46 228 теңге.

4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 - 2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 62 771 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.

5. 2025 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер түскені 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
6. 2025 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер түскені 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. Ақтөбе қаласының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 1 797 964 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе қалалық
мәслихатының төрағасы
А. Даржанова
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2024 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 238 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті

5. Учесть в городском бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов и бюджетных кредитов из республиканского бюджета, согласно приложению 4.
6. Учесть в городском бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов и бюджетных кредитов из областного бюджета, согласно приложению 5.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Актобе на 2025 год в сумме 1 797 964 тысяч тенге.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата города Актобе А. Даржанова
Приложение 1 к решению
маслихата города Актобе
от 19 декабря 2024 года № 238
Бюджет города Актобе на 2025 год

8 873
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 075
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 685 470,2
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 685 470,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 685 470,2
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 685 470,2
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
11 613 955,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 634 788
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 634 788
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 634 788
2
Әлеуметтік көмек
7 894 903,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7 709 657,2
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 316
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
2 111 718
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
267 721,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
472 327,6
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
4 856 574
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
185 246,1
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
185 246,1
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
2 084 263,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 084 263,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
405 177
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 061
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 198,5
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

8 873
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 075
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 685 470,2
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 685 470,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 685 470,2
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 685 470,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
11 613 955,1
1
Социальное обеспечение
1 634 788
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 634 788
005
Государственная адресная социальная помощь
1 634 788
2
Социальная помощь
7 894 903,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7 709 657,2
006
Оказание жилищной помощи
1 316
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 111 718
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
267 721,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
472 327,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
4 856 574
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
185 246,1
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
185 246,1
9
Прочие услуги в области социальной помощи и
социального обеспечения
2 084 263,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 084 263,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
405 177
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 061
021
Капитальные расходы государственного органа
5 198,5
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия

326 632
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
326 632
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
188 725
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
188 725
02
Қорғаныс
126 170
1
Әскери мұқтаждар
81 822
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
81 822
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
81 822
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
44 348
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
44 348
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 180
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
43 168
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 733 674
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 733 674
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 733 674
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 733 674
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
10 266 932
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
361 179
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
361 179
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
361 179
2
Әлеуметтік көмек
8 288 489
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7 520 192
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 451
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3 557 765
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
227 308
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
481 704
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
3 251 964
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

326 632
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
326 632
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
188 725
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
188 725
02
Оборона
126 170
1
Военные нужды
81 822
122
Аппарат акима района (города областного значения)
81 822
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
81 822
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
44 348
122
Аппарат акима района (города областного значения)
44 348
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 180
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
43 168
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 733 674
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 733 674
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 733 674
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 733 674
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 266 932
1
Социальное обеспечение
361 179
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
361 179
005
Государственная адресная социальная помощь
361 179
2
Социальная помощь
8 288 489
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7 520 192
006
Оказание жилищной помощи
1 451
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 557 765
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
227 308
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
481 704
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
3 251 964
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 04.07.2025 № 307 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
17 649 909
Ағымдағы нысаналы трансферттер
6 530 323
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 674 678
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 367 113
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 141 584
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
165 981
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 855 645
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3 220 923
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
154 034
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
480 688
Нысаналы даму трансферттері
11 119 586
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4 314 624
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
834 728
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
2 983 154
Мәдениет объектілерін дамыту
496 742
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 804 962
Көлік инфрақұрылымын дамыту
5 557 254
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1 029 877
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
217 831

Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 04.07.2025 № 307 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
17 649 909
Целевые текущие трансферты
6 530 323
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 674 678
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 367 113
Государственная адресная социальная помощь
1 141 584
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
165 981
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 855 645
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
3 220 923
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
154 034
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
480 688
Целевые трансферты на развитие
11 119 586
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
4 314 624
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
834 728
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 983 154
Развитие объектов культуры
496 742
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 804 962
Развитие транспортной инфраструктуры
5 557 254
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1 029 877
Развитие коммунального хозяйства
217 831