2025 - 2027 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 238 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 96-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 04.07.2025 № 307 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 155 015 831,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 117 963 171,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 614 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 511 485 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28 926 974 мың теңге;
2) шығындар – 178 769 281 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 736 799 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 2 303 411 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 566 612 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 114 475 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 114 475 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 25 604 723,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 25 604 723,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсiмi – 2 303 411 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 222 563 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 30 523 875,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 18.12.2025 № 368 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52-бабына сәйкес, 1-тармағының 1), 2) тармақшаларда қаралғандарды қоспағанда, түсімдер Ақтөбе қаласының бюджеті кірісіне толық есептелсін.
3. Ақтөбе облыстық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен салықтар түсімдерінің жалпы сомасы Ақтөбе қаласына мынадай мөлшерде бөлінуі белгіленгені еске алынсын:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 34 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 33 пайыз;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласының бюджетіне толығымен есептеледі.

Об утверждении бюджета города Актобе на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 19 декабря 2024 года № 238.
В соответствии со статьей 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат города Актобе РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 04.07.2025 № 307 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет города Актобе на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 155 015 831,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 117 963 171,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 614 201 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 511 485 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 926 974 тысяч тенге;
2) затраты – 178 769 281 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 736 799 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2 303 411 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 566 612 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 114 475 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 114 475 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 25 604 723,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 25 604 723,8 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 2 303 411 тысяч тенге;
погашение займов – 7 222 563 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 30 523 875,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 18.12.2025 № 368 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Зачислять полностью в доход бюджета города Актобе поступления в соответствии со статьей 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за исключением, предусмотренным подпунктами 1), 2) пункта 1.
3. Принять к сведению, что решением Актюбинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2025 - 2027 годы" городу Актобе установлено распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 34 процентов;
2) по социальному налогу 33 процентов;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора 100 процентов;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляются полностью в бюджет города Актобе.

4. Қазақстан Республикасының "2025 - 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес белгіленгені назарға және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 62 771 теңге;
3) айлық есептiк көрсеткiш – 3 932 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 46 228 теңге.

4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 - 2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 62 771 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.

5. 2025 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер түскені 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
6. 2025 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер түскені 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. Ақтөбе қаласының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 1 797 964 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе қалалық
мәслихатының төрағасы
А. Даржанова
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2024 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 238 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті

5. Учесть в городском бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов и бюджетных кредитов из республиканского бюджета, согласно приложению 4.
6. Учесть в городском бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов и бюджетных кредитов из областного бюджета, согласно приложению 5.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Актобе на 2025 год в сумме 1 797 964 тысяч тенге.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата города Актобе А. Даржанова
Приложение 1 к решению
маслихата города Актобе
от 19 декабря 2024 года № 238
Бюджет города Актобе на 2025 год

7 659,4
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 743 653,9
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 743 653,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 743 653,9
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 743 653,9
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
11 965 106,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 307 473
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 307 473
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 307 473
2
Әлеуметтік көмек
8 816 464,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
8 631 218,7
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 062,5
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 881 078
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
267 721,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
557 742,6
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
5 922 614
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
185 246,1
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
185 246,1
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 841 168,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 841 168,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
475 839,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 966
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 255,5
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
202 559
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

7 659,4
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 743 653,9
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 743 653,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 743 653,9
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 743 653,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
11 965 106,6
1
Социальное обеспечение
1 307 473
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 307 473
005
Государственная адресная социальная помощь
1 307 473
2
Социальная помощь
8 816 464,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
8 631 218,7
006
Оказание жилищной помощи
2 062,5
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 881 078
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
267 721,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
557 742,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
5 922 614
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
185 246,1
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
185 246,1
9
Прочие услуги в области социальной помощи и
социального обеспечения
1 841 168,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 841 168,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
475 839,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 966
021
Капитальные расходы государственного органа
5 255,5
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
202 559
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

487
805
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік сатып алу бөлімі
42 963
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 963
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
500 143
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
315 395
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
315 395
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
184 748
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
184 748
02
Қорғаныс
122 819
1
Әскери мұқтаждар
80 583
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
80 583
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
80 583
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
42 236
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
42 236
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 124
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
41 112
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 657 758
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 657 758
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 657 758
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 657 758
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
9 815 275
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
343 980
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
343 980
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
343 980
2
Әлеуметтік көмек
7 916 010
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7 184 299
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 382
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3 388 348
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
222 847
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
474 614
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

487
805
Отдел государственных закупок района (города областного значения)
42 963
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственных закупок на местном уровне
42 963
9
Прочие государственные услуги общего характера
500 143
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
315 395
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
315 395
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
184 748
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
184 748
02
Оборона
122 819
1
Военные нужды
80 583
122
Аппарат акима района (города областного значения)
80 583
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
80 583
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
42 236
122
Аппарат акима района (города областного значения)
42 236
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 124
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
41 112
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 657 758
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 657 758
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 657 758
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 657 758
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
9 815 275
1
Социальное обеспечение
343 980
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
343 980
005
Государственная адресная социальная помощь
343 980
2
Социальная помощь
7 916 010
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7 184 299
006
Оказание жилищной помощи
1 382
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 388 348
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
222 847
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
474 614
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

10 248 422
Ағымдағы нысаналы трансферттер
3 080 404
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
3 488
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
543 111
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
3 277
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
539 834
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 533 805
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 533 805
Нысаналы даму трансферттері
7 168 018
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4 470 283
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 230 815
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
3 239 468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 697 735
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2 397 735
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
300 000
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2024 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 238 шешіміне 5 қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 18.12.2025 № 368 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
20 981 963
Ағымдағы нысаналы трансферттер
8 177 301
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 588 786
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 397 113
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 068 584
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
117 089
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

10 248 422
Целевые текущие трансферты
3 080 404
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
3 488
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
543 111
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
3 277
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
539 834
Отдел строительства района (города областного значения)
2 533 805
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 533 805
Целевые трансферты на развитие
7 168 018
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
4 470 283
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 230 815
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 239 468
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 697 735
Развитие транспортной инфраструктуры
2 397 735
Развитие коммунального хозяйства
300 000
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 19 декабря 2024 года № 238
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2025 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 18.12.2025 № 368 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
20 981 963
Целевые текущие трансферты
8 177 301
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 588 786
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 397 113
Государственная адресная социальная помощь
1 068 584
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
117 089
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 000
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

5 588 515
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3 220 923
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
64 181
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
2 303 411
Нысаналы даму трансферттері
12 804 662
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 291 290
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
833 877
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
3 960 671
Мәдениет объектілерін дамыту
496 742
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 513 372
Көлік инфрақұрылымын дамыту
5 676 642
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1 329 877
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
506 853

5 588 515
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
3 220 923
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
64 181
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
2 303 411
Целевые трансферты на развитие
12 804 662
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
5 291 290
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
833 877
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 960 671
Развитие объектов культуры
496 742
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 513 372
Развитие транспортной инфраструктуры
5 676 642
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1 329 877
Развитие коммунального хозяйства
506 853