2025 жылға арналған Ақтөбе облысының ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2024 жылғы 13 қарашадағы № 326 қаулысы. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

Об установлении квоты для трудоустройства граждан Актюбинской области из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации на 2025 год
Постановление акимата Актюбинской области от 13 ноября 2024 года № 326. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!

Осы қаулы 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 107-бабының 1- тармағы 2), 3), 4) тармақшаларына, "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 17 қазандағы № 446 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33564 тіркелген) бұйрығына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Настоящее постановление вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с подпунктами 2), 3), 4) пункта 1 статьи 107 Социального кодекса Республики Казахстан, приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 октября 2023 года № 446 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33564) акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2025 жылға арналған Ақтөбе облысының ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 2025 жылға арналған Ақтөбе облысының бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.

1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства граждан Актюбинской области из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования на 2025 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить квоту рабочих мест Актюбинской области для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы на 2025 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.

3. Осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес 2025 жылға арналған Ақтөбе облысының пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.
4. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыны мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жолдауды қамтамасыз етсін.

3. Установить квоту рабочих мест Актюбинской области для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации на 2025 год согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" в установленном законодательством порядке обеспечить направление настоящего постановления на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі А. Шахаров
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2024 жылғы 13 қарашадағы
№ 326 қаулысына 1-қосымша
2025 жылға арналған Ақтөбе облысының ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота
Ұйымдар атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны
Квотаның мөлшері (%)
Жұмыс орындарының саны (адам)
1
"Ақтөбе облысының білім басқармасы Әйтеке би ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
140
1
1
2
"Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Темір аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны
70
1
1
3
"Казтермогрупп" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
100
1
1
4
"Восток нефть и сервисное обслуживание" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
140
1
1
5
"Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Мұғалжар аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны
100
1
1
6
"Казхром" "ТҰҚ" акционерлік қоғамының филиалы - "Дөң тау-кен байыту комбинаты"
295
1
3
7
"Ақтөбе облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Шалқар аграрлық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
61
1
1
8
"Анвар" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
233
1
2
9
"Гелиос" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің Ақтөбе филиалы
85
1
1
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2024 жылғы 13 қарашадағы
№ 326 қаулысына 2-қосымша
2025 жылға арналған Ақтөбе облысының бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота
Ұйымдар атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны
Квотаның мөлшері (%)
Жұмыс орындарының саны (адам)
1
"Кұмкұдык" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
110
1
1
2
"Ақтөбе облысының Алға аудандық мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Алға аудандық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
70
1
1
3
"Мерей и К" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
52
1
1
4
"Ақтөбе облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Қобда орман және жануарлар дүниесін қорғау мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
50
1
1
5
"Мәртөк аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Мәртөк-сервис" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны
79
1
1
6
"Мұғалжар аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жанындағы шаруашылық жүргізу құқығындағы "Коммуналшы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Актюбинской области.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2025 года.
Аким Актюбинской области А. Шахаров
Приложение 1 к постановлению
акимата Актюбинской области
от 13 ноября 2024 года № 326
Квота рабочих мест для трудоустройства граждан Актюбинской области из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования на 2025 год
Наименование организаций
Списочная численность работников
Размер установленной квоты (%)
Количество рабочих мест (человек)
1
Государственное учреждение "Отдел образования Айтекебийского района Управления образования Актюбинской области"
140
1
1
2
Государственное коммунальное предприятие "Темирская районная больница" на праве хозяйственного ведения государственного учреждения "Управление здравоохранения Актюбинской области"
70
1
1
3
Товарищество ограниченной ответственностью "Казтермогрупп"
100
1
1
4
Товарищество с ограниченной ответственностью "Восток нефть и сервисное обслуживание"
140
1
1
5
Государственное коммунальное предприятие "Мугалжарская районная больница" на праве хозяйственного ведения государственного учреждения "Управление здравоохранения Актюбинской области"
100
1
1
6
"Донской горно-обогатительный комбинат" - филиал акционерного общества "ТНК" "Казхром"
295
1
3
7
Коммунальное государственное учреждение "Шалкарский аграрно-технический колледж" государственного учреждения "Управление образования Актюбинской области"
61
1
1
8
Актюбинский филиал товарищества с ограниченной ответственностью "Анвар"
233
1
2
9
Актюбинский филиал товарищества с ограниченной ответственностью "Гелиос"
85
1
1
Приложение 2 к постановлению
акимата Актюбинской области
от 13 ноября 2024 года № 326
Квота рабочих мест Актюбинской области для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы на 2025 год
Наименование организаций
Списочная численность работников
Размер установленной квоты (%)
Количество рабочих мест (человек)
1
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кұмкұдык"
110
1
1
2
Государственное коммунальное казенное предприятие "Алгинский районный дом культуры" государственного учреждения "Алгинский районный отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актюбинской области"
70
1
1
3
Товарищество с ограниченной ответственностью "Мерей и К"
52
1
1
4
Коммунальное государственное учреждение "Кобдинское учреждение по охране лесов и животного мира" государственного учреждения "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Актюбинской области"
50
1
1
5
Государственное коммунальное предприятие "Мартук-Сервис" на праве хозяйственного ведения государственного учреждения "Мартукский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог"
79
1
1
6
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Коммунальщик" при государственном учреждении "Мугалжарский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог"