Облыстық мәслихаттың 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 74 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 187 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 74 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 527 448 415,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 71 047 145,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 175 988 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 77 264 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 435 148 017,9 мың теңге;
2) шығындар – 561 503 680,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 30 818 495,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 46 395 348 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15 576 852,9 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -64 873 760,1 мың теңге;

О внесении изменений в решение областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 74 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Актюбинского областного маслихата от 12 декабря 2024 года № 187. Прекращено действие в связи с истечением срока
Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 74 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 527 448 415,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 71 047 145,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 175 988 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 77 264 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 435 148 017,9 тысяч тенге;
2) затраты – 561 503 680,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30 818 495,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 46 395 348 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15 576 852,9 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -64 873 760,1 тысяч тенге;

84 316
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
99 909
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
257 500
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
25 532
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 146 854
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
19 640 104,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 357 004
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 590 137
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
732 397
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 116 859
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
549 683
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 184 368
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
6 830
261
Облыстың білім басқармасы
568 651
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
477 842
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
90 809
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
198 216
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
198 216
2
Әлеуметтiк көмек
9 234 633
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 234 633
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 234 633
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
6 048 467,2
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 885 555
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
308 629
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19 125
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
4 859

84 316
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
99 909
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
257 500
030
Капитальные расходы государственного органа
25 532
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 146 854
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
19 640 104,2
1
Социальное обеспечение
4 357 004
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 590 137
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
732 397
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 116 859
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
549 683
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 184 368
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
6 830
261
Управление образования области
568 651
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
477 842
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
90 809
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
198 216
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
198 216
2
Социальная помощь
9 234 633
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 234 633
068
Программа занятости
9 234 633
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
6 048 467,2
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 885 555
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
308 629
007
Капитальные расходы государственного органа
19 125
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 859

393 611
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
393 611
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
36 414 547
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
36 414 547
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
36 414 547
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
24 143 067
1
Ауыл шаруашылығы
20 575 747
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
16 711 573
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
542 421
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
250 000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 678
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
305 218
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
481 089
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
3 024
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
284 298
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
31 640
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 791
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
619 943
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 721 430
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 480 290
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
5 525 839
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
453 912
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 860 640
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
288 668
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
21 738
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
50 923
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу

393 611
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
393 611
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
36 414 547
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
36 414 547
071
Развитие газотранспортной системы
36 414 547
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
24 143 067
1
Сельское хозяйство
20 575 747
255
Управление сельского хозяйства области
16 711 573
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
542 421
002
Субсидирование развития семеноводства
250 000
003
Капитальные расходы государственного органа
6 678
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
305 218
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
481 089
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
3 024
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
284 298
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
31 640
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 791
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
619 943
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 721 430
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 480 290
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 525 839
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
453 912
719
Управление ветеринарии области
3 860 640
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
288 668
009
Организация санитарного убоя больных животных
21 738
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
50 923
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека

257
Облыстың қаржы басқармасы
13 359 494,8
007
Субвенциялар
9 744 895
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
225 133,2
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
77 100,9
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
168 552,9
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
1 477
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
1 988 759,3
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
1 153 576,5
III. Таза бюджеттік кредит беру
30 818 495,1
Бюджеттік кредиттер
46 395 348
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
975 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
975 000
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
975 000
063
Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
975 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
30 334 658
1
Тұрғын үй шаруашылығы
30 334 658
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 157 037
082
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру
1 450 000
087
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
1 707 037
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
500 000
082
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру
500 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
26 677 621
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
12 648 504
064
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй сатып алуға кредит беру
14 029 117
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
15 085 690
1
Ауыл шаруашылығы
14 135 000
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
14 135 000
087
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге кредит беру

257
Управление финансов области
13 359 494,8
007
Субвенции
9 744 895
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
225 133,2
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
77 100,9
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
168 552,9
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
1 477
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
1 988 759,3
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 153 576,5
III. Чистое бюджетное кредитование
30 818 495,1
Бюджетные кредиты
46 395 348
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
975 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
975 000
256
Управление координации занятости и социальных программ области
975 000
063
Предоставление бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
975 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
30 334 658
1
Жилищное хозяйство
30 334 658
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 157 037
082
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
1 450 000
087
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
1 707 037
283
Управление по вопросам молодежной политики области
500 000
082
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
500 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
26 677 621
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
12 648 504
064
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на приобретение жилья
14 029 117
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
15 085 690
1
Сельское хозяйство
14 135 000
255
Управление сельского хозяйства области
14 135 000
087
Кредитование на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения