Облыстық мәслихаттың 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 74 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2024 жылғы 10 шілдедегі № 151 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 74 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 551 611 447,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 86 318 862,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 974 185 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 55 229 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 443 263 171,2 мың теңге;
2) шығындар – 587 133 985,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 26 874 337,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 41 292 734 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 418 396,9 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -62 396 875,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 62 396 875,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 39 342 734 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 523 428,9 мың теңге;

О внесении изменений в решение областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 74 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Актюбинского областного маслихата от 10 июля 2024 года № 151. Прекращено действие в связи с истечением срока
Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 74 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 551 611 447,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 86 318 862,5 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 21 974 185 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 55 229 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 443 263 171,2 тысяча тенге;
2) затраты – 587 133 985,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 874 337,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 292 734 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 418 396,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -62 396 875,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 62 396 875,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 39 342 734 тысячи тенге;
погашение займов – 12 523 428,9 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 35 577 570 мың теңге.";
2-тармақтың 1) және 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша: Ақтөбе қаласы бойынша – 34,8 %, Хромтау ауданына – 50 %, және Әйтеке би, Алға, Байғанин, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Мұғалжар, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 %;";
"2) әлеуметтік салық бойынша: Ақтөбе қаласы бойынша – 35,6 %, Хромтау ауданына – 55 %, және Әйтеке би, Алға, Байғанин, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Мұғалжар, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 %;";

используемые остатки бюджетных средств – 35 577 570 тысяч тенге.";
подпункты 1) и 2) пункта 2 изложить в новой редакции:
"1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты: по городу Актобе – 34,8%, Хромтаускому району – 50% и Айтекебийскому, Алгинскому, Байганинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Мугалжарскому, Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100%;";
"2) по социальному налогу: по городу Актобе – 35,6 %, Хромтаускому району – 55%, и Айтекебийскому, Алгинскому, Байганинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Мугалжарскому, Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100 %;";

6 142 114
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
21 779 061,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 308 420,2
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 575 214
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
683 581
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 087 366
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
649 683
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 140 524
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
14 060
261
Облыстың білім басқармасы
581 551
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
477 842
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
103 709
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 151 655,2
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
2 151 655,2
2
Әлеуметтiк көмек
8 915 794
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 915 794
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
8 915 794
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
6 554 847
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 361 566
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
240 855
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19 125
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
5 959
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
27 411
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
445 419
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

6 142 114
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
21 779 061,2
1
Социальное обеспечение
6 308 420,2
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 575 214
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
683 581
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 087 366
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
649 683
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 140 524
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
14 060
261
Управление образования области
581 551
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
477 842
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
103 709
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 151 655,2
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
2 151 655,2
2
Социальная помощь
8 915 794
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 915 794
068
Программа занятости
8 915 794
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
6 554 847
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 361 566
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
240 855
007
Капитальные расходы государственного органа
19 125
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
5 959
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
27 411
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
445 419
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

401 818
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
35 536 554
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
35 536 554
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
35 536 554
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
25 286 727
1
Ауыл шаруашылығы
20 525 747
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 855 396
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
234 027
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
26 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
85 907
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
120 000
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
224 921
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 687 981
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
367 853
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 100
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
44 743
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
59 864
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
16 666 817
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
250 000
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
481 089
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
7 297
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 500
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
3 850
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
284 298

401 818
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
35 536 554
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
35 536 554
071
Развитие газотранспортной системы
35 536 554
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
25 286 727
1
Сельское хозяйство
20 525 747
719
Управление ветеринарии области
3 855 396
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
234 027
009
Организация санитарного убоя больных животных
26 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
85 907
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
120 000
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
224 921
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 687 981
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
367 853
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 100
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
44 743
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
59 864
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
16 666 817
002
Субсидирование развития семеноводства
250 000
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
481 089
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
7 297
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 500
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
3 850
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
284 298

77 824
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 221
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
1 221
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
3 682 655
275
Облыстың кәсіпкерлік басқармасы
3 682 655
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
112 732
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 610
008
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
3 385 051
015
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
170 262
9
Басқалар
27 189 654
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 153 983
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
397 272
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 756 711
257
Облыстың қаржы басқармасы
21 479 474
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
21 479 474
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
144 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
144 000
261
Облыстың білім басқармасы
2 289 470
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
2 186 202
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
103 268
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
268 141
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
153 262
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
22 261
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
92 618
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
406 064
053
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
179 571
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
226 493
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
448 522
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

77 824
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 221
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
1 221
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
3 682 655
275
Управление предпринимательства области
3 682 655
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
112 732
003
Капитальные расходы государственного органа
14 610
008
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
3 385 051
015
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
170 262
9
Прочие
27 189 654
253
Управление здравоохранения области
2 153 983
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
397 272
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 756 711
257
Управление финансов области
21 479 474
012
Резерв местного исполнительного органа области
21 479 474
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
144 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
144 000
261
Управление образования области
2 289 470
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 186 202
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
103 268
280
Управление индустриально-инновационного развития области
268 141
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
153 262
003
Капитальные расходы государственного органа
22 261
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
92 618
285
Управление физической культуры и спорта области
406 064
053
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
179 571
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
226 493
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
448 522
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"