2025-2027 жылдарға арналған Бурабай ауданының Кенесары ауылдық округінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 8С-26/15 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 1-тармағының, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Бурабай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 29.10.2025 № 8С-36/9 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025-2027 жылдарға арналған Бурабай ауданының Кенесары ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 68595,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 39878,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 28717,0 мың теңге;
2) шығындар – 74994,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6398,8 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6398,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 05.12.2025 № 8С-38/6 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мынадай мөлшерде ескерілді:
Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттеріне төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан алынатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %.

О бюджете Кенесаринского сельского округа Бурабайского района на 2025-2027 годы
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2024 года № 8С-26/15.
В соответствии с пунктом 1 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 29.10.2025 № 8С-36/9 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет Кенесаринского сельского округа Бурабайского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 68595,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 39878,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28717,0тысяч тенге;
2) затраты – 74994,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6398,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 6398,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 05.12.2025 № 8С-38/6 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учтены нормативы распределения доходов в бюджеты города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты в бюджеты города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов – 100 %.

3. 2025 жылға арналған ауылдық бюджетте 19619,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен берілетін субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған ауылдық бюджеттің түсімдерінің құрамында жоғары тұрған бюджеттерден нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
5. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына жергілікті бюджет қаражаты есебінен барлық санаттағы жүргізушілерге 70 % және қалған жұмыскерлерге 30 % мөлшерінде ынталандыру үстемеақылары қарастырылсын.

3. Учесть, что в сельском бюджете на 2025 год предусмотрена субвенция, передаваемая из районного бюджета в сумме 19619,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений сельского бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
5. Предусмотреть за счет средств местного бюджета стимулирующие надбавки к должностным окладам работников организаций, финансируемых из местного бюджета в размере 70 % водителям всех категорий и 30 % остальным работникам.