2025-2027 жылдарға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-32/2 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 85-бабының 3-тармағына, 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 22.04.2025 № 8С-36/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025-2027 жылдарға арналған Шортанды кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 220 000 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 165 600 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 400 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47 000 мың теңге;
2) шығындар – 223 850,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-3 850,1) мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 850,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 22.04.2025 № 8С-36/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Жолымбет кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 150 000 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 148 990 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
2) шығындар – 173 660,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-23 660,3) мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 23 660,3 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 22.04.2025 № 8С-36/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Дамса ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О бюджетах поселков, сельских округов на 2025-2027 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2024 года № 8С-32/2.
В соответствии с пунктом 3 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22.04.2025 № 8С-36/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет поселка Шортанды на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 220 000 тысяч тенге, в том числе;
налоговые поступления – 165 600 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 000 тысяч тенге;
2) затраты – 223 850,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-3 850,1) тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 850,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22.04.2025 № 8С-36/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет поселка Жолымбет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 150 000 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 148 990 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000 тысяч тенге;
2) затраты – 173 660,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-23 660,3) тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 23 660,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22.04.2025 № 8С-36/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Дамсинского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

1) кірістер – 45 108 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 108 мың теңге;
2) шығындар – 65 585 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-20 477) мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20 477 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 22.04.2025 № 8С-36/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Петровка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49 953 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 17 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 953 мың теңге;
2) шығындар – 49 953 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге.
8. 2025-2027 жылдарға арналған Андреевка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 192 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 600 мың теңге;
трансферттер түсімі – 22 592 мың теңге;
2) шығындар – 37 392 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1 200) мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 200 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 22.04.2025 № 8С-36/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2025-2027 жылдарға арналған Раевка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 149 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 245 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 155 мың теңге;

1) доходы – 45 108 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 108 тысяч тенге;
2) затраты – 65 585 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-20 477) тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20 477 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22.04.2025 № 8С-36/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Утвердить бюджет Петровского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 953 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17 800 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30 953 тысяч тенге;
2) затраты – 49 953 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге.
8. Утвердить бюджет Андреевского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 192 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22 592 тысяч тенге;
2) затраты – 37 392 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1 200) тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 200 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22.04.2025 № 8С-36/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Утвердить бюджет Раевского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 149 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 245 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 155 тысяч тенге;

12. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 105 500 мың теңге сомасындағы бюджеттік субвенциялар көлемдері есепке алынсын, оның ішінде:
Новокубанка ауылдық округі – 15 000 мың теңге;
Бектау ауылдық округі – 19 000 мың теңге;
Бозайғыр ауылдық округі – 4 500 мың теңге;
Петровка ауылдық округі – 10 000 мың теңге;
Андреевка ауылдық округі – 12 000 мың теңге;
Раевка ауылдық округі – 16 000 мың теңге;
Пригородный ауылдық округі – 18 000 мың теңге;
Новоселовка ауылдық округі – 11 000 мың теңге.
13. 2025 жылға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 34 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.

12. Учесть объемы бюджетных субвенций на 2025 год, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов в сумме 105 500 тысяч тенге, в том числе:
Новокубанский сельский округ – 15 000 тысяч тенге;
сельский округ Бектау – 19 000 тысяч тенге;
сельский округ Бозайгыр – 4 500 тысяч тенге;
Петровский сельский округ – 10 000 тысяч тенге;
Андреевский сельский округ – 12 000 тысяч тенге;
Раевский сельский округ – 16 000 тысяч тенге;
Пригородный сельский округ – 18 000 тысяч тенге;
Новоселовский сельский округ – 11 000 тысяч тенге.
13. Учесть в бюджетах поселков, сельских округов на 2025 год целевые трансферты из республиканского бюджета, согласно приложению 34.

219539
оның ішінде:
Новокубанка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
11000
Бектау ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
9490
Пригородный ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
8000
Петровка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
6000
Шортанды кентін абаттандыруға
38000
Раевка ауылдық округін абаттандыруға
2000
Андреевка ауылдық округін абаттандыруға
2000
Шортанды кентін санитарияны қамтамасыз етуге
9000
Пригородный ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
7000
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000
Раевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
15000
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
8000
Бозайғыр ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
15000
Новоселовка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
7000
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000
Пригородный ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
9416
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
2574
Раевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
11630
Петровка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
6953
Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
28811
Новокубанка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
4791
Новоселовка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
2282
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
6592
Новоселовка ауылдық округінің күрделі шығыстарына
5000

219539
в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах Новокубанского сельского округа
11000
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бектау
9490
на освещение улиц в населенных пунктах Пригородного сельского округа
8000
на освещение улиц в населенных пунктах Петровского сельского округа
6000
на благоустройство поселка Шортанды
38000
на благоустройство Раевского сельского округа
2000
на благоустройство Андреевского сельского округа
2000
на обеспечение санитарии поселка Шортанды
9000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Пригородного сельского округа
7000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Андреевского сельского округа
2000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Раевского сельского округа
15000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Петровского сельского округа
8000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бозайгыр
15000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новоселовского сельского округа
7000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бектау
2000
на содержание аппарата акима Пригородного сельского округа
9416
на содержание аппарата акима сельского округа Бектау
2574
на содержание аппарата акима Раевского сельского округа
11630
на содержание аппарата акима Петровского сельского округа
6953
на содержание аппарата акима сельского округа Бозайгыр
28811
на содержание аппарата акима Новокубанского сельского округа
4791
на содержание аппарата акима Новоселовского сельского округа
2282
на содержание аппарата акима Андреевского сельского округа
6592
на капитальные расходы Новоселовского сельского округа
5000