2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-31/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 85 бабының 2 тармағына, 91 бабының 3 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 11.09.2025 № 8С-41/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 133 798,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 469 772,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 242,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 337,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 637 445,8 мың теңге;
2) шығындар – 6 166 965,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (-119 259) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 35 388 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 154 647 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 86 092,2 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – (-86 092,2) мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 21.11.2025 № 8С-44/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 164 684 мың теңге сомасында субвенция есепке алынсын.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 105 500 мың теңге сомасындағы бюджеттік субвенциялар көлемдері көзделгені есепке алынсын, оның ішінде:
Новокубанка ауылдық округі – 15 000 мың теңге;
Бектау ауылдық округі – 19 000 мың теңге;
Бозайғыр ауылдық округі – 4 500 мың теңге;
Петровка ауылдық округі – 10 000 мың теңге;
Андреевка ауылдық округі – 12 000 мың теңге;
Раевка ауылдық округі – 16 000 мың теңге;
Пригородный ауылдық округі – 18 000 мың теңге;
Новоселовка ауылдық округі – 11 000 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 35 388 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеуге 92 647 мың теңге сомасында есепке алынсын.

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2024 года № 8С-31/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 11.09.2025 № 8С-41/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 133 798,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 469 772,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 242,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 337,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 637 445,8 тысяч тенге;
2) затраты – 6 166 965,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (-119 259) тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 35 388 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 154 647 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 86 092,2 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – (-86 092,2) тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 21.11.2025 № 8С-44/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в районном бюджете на 2025 год субвенцию в сумме 164 684 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселков, сельских округов, в сумме 105 500 тысяч тенге, в том числе:
Новокубанский сельский округ – 15 000 тысяч тенге;
сельский округ Бектау – 19 000 тысяч тенге;
сельский округ Бозайгыр – 4 500 тысяч тенге;
Петровский сельский округ – 10 000 тысяч тенге;
Андреевский сельский округ – 12 000 тысяч тенге;
Раевский сельский округ – 16 000 тысяч тенге;
Пригородный сельский округ – 18 000 тысяч тенге;
Новоселовский сельский округ – 11 000 тысяч тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 35 388 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2025 год погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 92 647 тысяч тенге.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 20.06.2025 № 8С-39/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 62 000 мың теңге сомасында жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде инфрақұрылымдық жобаларды іске асыруға бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеу есепке алынсын.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар төлеу 140,3 мың теңге сомасында есепке алынсын.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 21.11.2025 № 8С-44/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 21.11.2025 № 8С-44/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер, тиісінше 4 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
10. 2025-2026 жылдарға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер, тиісінше 5, 6 қосымшаларға сәйкес есепке алынсын.
11. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер, тиісінше 7 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
11-1. 2025 жылдың 1 қаңтарында қалыптасқан жағдай бойынша аудандық бюджетте 33 166,8 мың теңге сомасында бюджет қаражатының бос қалдықтары есепке алынсын.

Сноска. Пункт 5 в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 20.06.2025 № 8С-39/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных для реализации инфраструктурных проектов в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы в сумме 62 000 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2025 год выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 140,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 21.11.2025 № 8С-44/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 21.11.2025 № 8С-44/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты из республиканского бюджета, согласно приложению 4 соответственно.
10. Учесть в районном бюджете на 2025-2026 годы целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложениям 5, 6 соответственно.
11. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты за счет средств местного бюджета, согласно приложению 7 соответственно.
11-1. Учесть в районном бюджете свободные остатки бюджетных средств в сумме 33 166,8 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2025 года.

Ескерту. Шешім 11-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 20.02.2025 № 8С-34/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 20.06.2025 № 8С-39/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық мәслихатының төрағасы Г.Сәдуақасова
Шортанды аудандық
мәслихатының

Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 20.02.2025 № 8С-34/2 (вводится в действие с 01.01.2025); в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 20.06.2025 № 8С-39/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Шортандинского районного маслихата Г.Садвокасова
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного маслихата

9288,4
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
5238,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5238,3
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4520,3
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
718
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4549
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
4549
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4549
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4549
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
383115,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7050,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7050,2
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7050,2
2
Әлеуметтiк көмек
286309
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
286309
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
62341,8
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
106802,2
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1203,2
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
29129,7
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
62435
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
24397,1
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
89756,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89756,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48057,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

9288,4
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
5238,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5238,3
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4520,3
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
718
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4549
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
4549
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4549
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4549
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
383115,4
1
Социальное обеспечение
7050,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7050,2
005
Государственная адресная социальная помощь
7050,2
2
Социальная помощь
286309
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
286309
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
62341,8
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
106802,2
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1203,2
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
29129,7
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
62435
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
24397,1
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
89756,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89756,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48057,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

3498
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
53607
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1819
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
5601
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
68403
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
68403
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51054
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
429
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
16920
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
937244
2
Коммуналдық шаруашылық
937244
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
174811
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
60000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
114811
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
762433
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
762433
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
493346
1
Мәдениет саласындағы қызмет
159623
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
159623
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
159623
2
Спорт
129912
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
129912
006
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
98688
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
14104
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
17120
3
Ақпараттық кеңiстiк
97497
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
97497
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер

3498
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
53607
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1819
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
5601
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
68403
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
68403
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51054
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
429
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
16920
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
937244
2
Коммунальное хозяйство
937244
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
174811
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
60000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
114811
467
Отдел строительства района (города областного значения)
762433
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
762433
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
493346
1
Деятельность в области культуры
159623
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
159623
009
Поддержка культурно-досуговой работы
159623
2
Спорт
129912
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
129912
006
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
98688
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
14104
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
17120
3
Информационное пространство
97497
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
97497
005
Услуги по проведению государственной информационной политики

199027
038
Субвенциялар
199027
IІІ. Таза бюджеттiк кредиттеу
0
Бюджеттік кредиттер
0
ІV. Қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Шортанды аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 8С-31/2 шешіміне
4 қосымша
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 21.11.2025 № 8С-44/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
26326
оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
25562
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
764
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
511654
оның ішінде:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
511654
Шортанды аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 8С-31/2 шешіміне
5 қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 21.11.2025 № 8С-44/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер

199027
038
Субвенции
199027
IІІ. Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Приложение 4 к решению
Шортандинского районного маслихата
от 24 декабря 2024 года
№ 8С-31/2
Целевые трансферты из республиканского бюджета на 2025 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 21.11.2025 № 8С-44/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
26326
в том числе:
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25562
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
764
Целевые трансферты на развитие
511654
в том числе:
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
511654
Приложение 5 к решению
Шортандинского районного маслихата
от 24 декабря 2024 года
№ 8С-31/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 21.11.2025 № 8С-44/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты

1177036,9
оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
6600
мүгедектігі бар адамдарды қамтамасыз етуге
43200
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге және отын сатып алуға
62341,8
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке
4483
отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құруға және ұстауға
24397,1
қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсетуге
39961,5
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
249164
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға

1177036,9
в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи
6600
на социальное обеспечение лиц с инвалидностью
43200
на оплату коммунальных услуг и приобретение топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах
62341,8
на социальную помощь отдельным категориям граждан
4483
на создание и содержание центров по поддержке семей
24397,1
на социальную поддержку пожилых людей
39961,5
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
249164
на развитие жилищно-коммунального хозяйства

667670,5
вокзал маңындағы аумақтарды жөндеуге
54219
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
25000
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
1707567,5
оның ішінде:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
214188,4
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтауға және су бұру жүйесін дамытуға
1493379,1
Шортанды аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 8С-31/2 шешіміне
6 қосымша
2026 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
762433
оның ішінде:
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтауға және су бұру жүйесін дамытуға
762433
Шортанды аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 8С-31/2 шешіміне
7 қосымша
2025 жылға арналған жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер

667670,5
на ремонт привокзальных территорий
54219
на укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
25000
Целевые трансферты на развитие
1707567,5
в том числе:
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
214188,4
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1493379,1
Приложение 6 к решению
Шортандинского районного маслихата
от 24 декабря 2024 года
№ 8С-31/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2026 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые трансферты на развитие
762433
в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
762433
Приложение 7 к решению
Шортандинского районного маслихата
от 24 декабря 2024 года
№ 8С-31/2
Целевые трансферты за счет средств местного бюджета на 2025 год

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 21.11.2025 № 8С-44/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
505573,7
оның ішінде:
Новокубанка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
10762,1
Пригородный ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
7015,2
Бозайғыр ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға

Сноска. Приложение 7 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 21.11.2025 № 8С-44/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
505573,7
в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах Новокубанского сельского округа
10762,1
на освещение улиц в населенных пунктах Пригородного сельского округа
7015,2
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бозайгыр

16977,8
Новоселовка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
4800
Дамса ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
3250
Бектау ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
200
Шортанды кентін абаттандыруға
45000
Андреевка ауылдық округін абаттандыруға
2000
Новоселовка ауылдық округін абаттандыруға
1000
Дамса ауылдық округін абаттандыруға
13294
Пригородный ауылдық округін абаттандыруға
1350
Жолымбет кентін абаттандыруға
771,4
Петровка ауылдық округін абаттандыруға
1500
Шортанды кентін санитарияны қамтамасыз етуге
9000
Новоселовка ауылдық округін санитарияны қамтамасыз етуге
1000
Пригородный ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
13624
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000
Раевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
15995,9
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
8500
Бозайғыр ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
23968,1
Новоселовка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
7300
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
3500
Шортанды кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
3000
Дамса ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
3000
Пригородный ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
12412,6
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
4355,6
Раевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
11630
Петровка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
9001
Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
25833,2
Новокубанка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
5485,9
Новоселовка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
2282
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
6592
Дамса ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
9200
Дамса ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
91284,9
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
75259,4
Раевка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
30000
Новоселовка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
17000
Жолымбет кентінің сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
6428,6

16977,8
на освещение улиц в населенных пунктах Новоселовского сельского округа
4800
на освещение улиц в населенных пунктах Дамсинского сельского округа
3250
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бектау
200
на благоустройство поселка Шортанды
45000
на благоустройство Андреевского сельского округа
2000
на благоустройство Новоселовского сельского округа
1000
на благоустройство Дамсинского сельского округа
13294
на благоустройство Пригородного сельского округа
1350
на благоустройство поселка Жолымбет
771,4
на благоустройство Петровского сельского округа
1500
на обеспечение санитарии поселка Шортанды
9000
на обеспечение санитарии Новоселовского сельского округа
1000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Пригородного сельского округа
13624
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Андреевского сельского округа
2000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Раевского сельского округа
15995,9
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Петровского сельского округа
8500
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бозайгыр
23968,1
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новоселовского сельского округа
7300
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бектау
3500
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Шортанды
3000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Дамсинского сельского округа
3000
на содержание аппарата акима Пригородного сельского округа
12412,6
на содержание аппарата акима сельского округа Бектау
4355,6
на содержание аппарата акима Раевского сельского округа
11630
на содержание аппарата акима Петровского сельского округа
9001
на содержание аппарата акима сельского округа Бозайгыр
25833,2
на содержание аппарата акима Новокубанского сельского округа
5485,9
на содержание аппарата акима Новоселовского сельского округа
2282
на содержание аппарата акима Андреевского сельского округа
6592
на содержание аппарата акима Дамсинского сельского округа
9200
на средний ремонт дорог Дамсинского сельского округа
91284,9
на средний ремонт дорог Петровского сельского округа
75259,4
на средний ремонт дорог Раевского сельского округа
30000
на средний ремонт дорог Новоселовского сельского округа
17000
на организацию водоснабжения поселка Жолымбет
6428,6