2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 8С 24/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағының 4-тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 25.06.2025 № 8С 29/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-косымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 630 485,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 754 898,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 66 701,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30 233,2 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 778 651,4 мың теңге;
2) шығындар – 11 900 837,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 63 280,1 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 4 000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 67 280,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -207 072,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 207 072,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 4 000,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 117 019,6 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 320 091,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 18.12.2025 № 8С 34/4 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте, облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін 11 837 мың теңге сомада бюджеттік субвенцияның көлемі қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне берiлетiн 223 082 мың теңге сомада бюджеттік субвенцияның көлемі қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Ақан Құрманов ауылдық округі 15 592 мың теңге;
Бастау ауылдық округі 21 021 мың теңге;
Борисовка ауылы 14 044 мың теңге;
Макеевка ауылдық округі 14 218 мың теңге;
Мариновка ауылдық округі 18 163 мың теңге;
Новосельское ауылы 15 513 мың теңге;
Покровка ауылдық округі 13 669 мың теңге;
Полтавка ауылдық округі 15 814 мың теңге;
Сепе ауылдық округі 27 529 мың теңге;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2024 года № 8С 24/2.
В соответствии с подпунктом 4 пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 25.06.2025 № 8С 29/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 630 485,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 754 898,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 66 701,6 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30 233,2 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 8 778 651,4 тысяча тенге;
2) затраты – 11 900 837,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -63 280,1 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 4 000,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 67 280,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -207 072,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 207 072,3 тысячи тенге:
поступление займов – 4 000,0 тысяч тенге;
погашение займов – 117 019,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 320 091,9 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 18.12.2025 № 8С 34/4 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрен объем бюджетной субвенции, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в сумме 11 837 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрен объем бюджетной субвенции, передаваемый из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в сумме 223 082 тысячи тенге, в том числе:
сельского округа Акана Курманова 15 592 тысячи тенге;
сельского округа Бастау 21 021 тысяча тенге;
села Борисовка 14 044 тысячи тенге;
Макеевского сельского округа 14 218 тысяч тенге;
Мариновского сельского округа 18 163 тысячи тенге;
села Новосельское 15 513 тысячи тенге;
Покровского сельского округа 13 669 тысяч тенге;
Полтавского сельского округа 15 814 тысячи тенге;
Сепеевского сельского округа 27 529 тысяч тенге;

Сергеевка ауылдық округі 14 561 мың теңге;
Тельман ауылдық округі 15 264 мың теңге;
Шұңқыркөл ауылдық округі 22 638 мың теңге;
Ярославка ауылдық округі 15 056 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте Атбасар қаласы бюджетінен 326 714 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 31 213,2 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 25.06.2025 № 8С 29/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4-косымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен айқындалады.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 5-косымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен айқындалады.

Сергеевского сельского округа 14 561 тысяча тенге;
Тельманского сельского округа 15 264 тысячи тенге;
Шункыркольского сельского округа 22 638 тысяч тенге;
Ярославского сельского округа 15 056 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные изъятия из бюджета города Атбасар в сумме 326 714 тысячи тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 31 213,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 25.06.2025 № 8С 29/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета, согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата района.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.

8 778 651,4
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
326 724,0
3
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтардың бюджеттерінен трансферттер
326 724,0
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
8 451 927,4
2
Облыстық бюджеттен түсетін трансферттер
8 451 927,4
Функционалдық топ
Сома,
мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар
11 900 837,4
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1 601 952,2
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
50 748,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
50 748,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
413 818,1
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
319 230,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 814,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
79 773,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
69 211,2
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 578,7
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 515,2
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
117,3
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
45 436,1
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 987,5
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
448,6
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
58 302,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 262,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 040,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
964 436,6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110 079,9
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
588 095,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

8 778 651,4
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
326 724,0
3
Трансферты из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
326 724,0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
8 451 927,4
2
Трансферты из областного бюджета
8 451 927,4
Функциональная группа
Сумма, тысячи тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты
11 900 837,4
01
Государственные услуги общего характера
1 601 952,2
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
50 748,2
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
50 748,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
413 818,1
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
319 230,0
003
Капитальные расходы государственного органа
14 814,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
79 773,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
69 211,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
66 578,7
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 515,2
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
117,3
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
45 436,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
44 987,5
007
Капитальные расходы государственного органа
448,6
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
58 302,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
57 262,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 040,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
964 436,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
110 079,9
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
588 095,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

266 261,6
02
Қорғаныс
91 123,6
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
91 123,6
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 906,1
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
52 632,6
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
22 584,9
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9 159,8
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9 159,8
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
9 159,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
650 439,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
623 671,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 644,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35 447,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
63 679,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
83,6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
108 861,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 477,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
327,9
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
85 609,6
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
173 880,0
018
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
23 903,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
18 454,0
031
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
7 754,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

266 261,6
02
Оборона
91 123,6
122
Аппарат акима района (города областного значения)
91 123,6
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 906,1
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
52 632,6
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
22 584,9
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
9 159,8
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
9 159,8
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9 159,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
650 439,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
623 671,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
89 644,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35 447,1
005
Государственная адресная социальная помощь
63 679,0
006
Оказание жилищной помощи
83,6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
108 861,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 477,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
327,9
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
85 609,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
173 880,0
018
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
23 903,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
18 454,0
031
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
7 754,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

13 550,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
26 768,2
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
26 768,2
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
838 654,7
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
417 919,4
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
202 767,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
215 152,4
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
420 735,3
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
413 001,9
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
6 601,0
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
1 132,4
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
791 713,1
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
97 293,5
001
Жергiлiктi деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 792,5
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
17 759,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 000,0
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
24 742,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
673 919,6
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 230,7
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
157 027,1
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
421 570,3
006
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
5 329,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 987,1
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
20 613,5
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
43 161,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
20 500,0
008
Cпорт объектілерін дамыту
20 500,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
7 203 315,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

13 550,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
26 768,2
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
26 768,2
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
838 654,7
467
Отдел строительства района (города областного значения)
417 919,4
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
202 767,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
215 152,4
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
420 735,3
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
413 001,9
015
Освещение улиц в населенных пунктах
6 601,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1 132,4
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
791 713,1
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
97 293,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков
42 792,5
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
17 759,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 000,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
24 742,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
673 919,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
23 230,7
004
Функционирование районных (городских) библиотек
157 027,1
005
Поддержка культурно-досуговой работы
421 570,3
006
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
5 329,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 987,1
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
20 613,5
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
43 161,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
20 500,0
008
Развитие объектов спорта
20 500,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
7 203 315,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

25 860,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту, оның ішінде:
24 736,0
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектер) қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
23 083,0
ментальді бұзушылықтары бар балаларға санаторий-курорттық емдеу
1 653,0
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыру
1 124,0
Бюджеттік кредиттер
4 000,0
Мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
4 000,0
Атбасар аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 8С 24/2 шешіміне
5 қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 18.12.2025 № 8С 34/4 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Дамуға нысаналы трансферттер

25 860,0
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
24 736,0
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами (подгузники)
23 083,0
санаторно-курортное лечение детям с ментальными нарушениями
1 653,0
Повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 124,0
Бюджетные кредиты
4 000,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
4 000,0
Приложение 5 к решению
Атбасарского районного маслихата
от 23 декабря 2024 года
№ 8С 24/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 18.12.2025 № 8С 34/4 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, тысячи тенге
Целевые трансферты на развитие

196 798,0
Новосельское ауылындағы су құбырлары желілерін реконструкциялау
83 789,0
Магдалиновка және Хрящевка ауылдарында су құбырлары желілерінің құрылысы
26 610,0
Родионовка мен Калиновка ауылдарында су құбырлары желілерінің құрылысы
55 899,0
Атбасар қаласында спорт кешенін салу, жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу
20 500,0
Атбасар қаласында жылумен жабдықтау желілерін салу 2-кезек, жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу
10 000,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 024 117,4
"Атбасар су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны кәсіпорнының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
179 500,0
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек, оның ішінде:
8 773,5
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек
5 504,8
басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеу
1 179,6
Чернобыль атом электр станцияндағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеу
1 671,1
басқа мемлекеттердің аумағында соғыс ардагерлеріне санаториялық-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеу
418,0
Қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсетуге, оның ішінде:
7 868,7
зейнеткерлерді санаториялық-курорттық емдеуге жұмсалған шығындарды өтеу үшін
7 868,7
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қамсыздандыру
148 541,1
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
8 100,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу
51 656,0
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге және отын сатып алуға
32 321,1
Отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құру және ұстау
18 454,0
Атбасар аудандық мәдениет үйі мен Атбасар орталықтандырылған аудандық кітапханасын ұстауға
545 000,0
Әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге
23 903,0

196 798,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Новосельское
83 789,0
Строительство водопроводных сетей в сҰлах Магдалиновка и Хрящевка
26 610,0
Строительство водопроводных сетей в селе Родионовка и Калиновка
55 899,0
Разработка проектно-сметной документации, строительство спортивного комплекса в городе Атбасар
20 500,0
Разработка проектно-сметной документации, строительство сетей теплоснабжения 2 очередь в городе Атбасар
10 000,0
Целевые текущие трансферты
1 024 117,4
На укрепление материально-технической базы предприятия государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Атбасар су"
179 500,0
Социальная помощь отдельным категориям граждан, в том числе:
8 773,5
единовременная социальная помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
5 504,8
выплата единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
1 179,6
выплата единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
1 671,1
возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
418,0
На социальную поддержку пожилых людей, в том числе:
7 868,7
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение пенсионеров
7 868,7
Социальное обеспечение лиц с инвалидностью
148 541,1
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
8 100,0
Выплата государственной адресной социальной помощи
51 656,0
На оплату коммунальных услуг и приобретение топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах
32 321,1
Создание и содержание центров по поддержке семей
18 454,0
На содержание Атбасарского районного Дома культуры и Атбасарской центральной районной библиотеки
545 000,0
На предоставление специальных социальных услуг в области социальной защиты
23 903,0