2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № С-18/3 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнiң 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көкшетау қалаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025–2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 89 425 277,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 64 441 384,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 206 306,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 065 160,2 мың теңге;
трансферттер түсімі – 18 712 427,2 мың теңге;
2) шығындар – 87 717 014,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 193 297,8 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 31 456,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 224 753,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 901 561,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -1 901 561,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 04.12.2025 № С-27/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52 бабының 1 тармағына сәйкес кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерінде белгіленді:
1) облыстық бюджетке төлем көзінен ұсталатын табыстан жеке табыс салығы бойынша – 100%;
2) Көкшетау қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша – 100%;
3) Көкшетау қаласының бюджетіне ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша – 50 %.
3. Қалалық бюджет шығындарында 31 728 263,0 мың теңге сомасында облыс бюджетіне бюджеттік алымдар алу қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған қалалық бюджет шығындарында қарастырылғаны ескерілсін:
1) 49 891,2 мың теңге сомасында трансферттер, Краснояр ауылдық округіне соның ішінде:
әкімнің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер 343,5 мың теңге сомасында;
абаттандыру мен көгалдандыруға 16 554,7 мың теңге сомасында;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге 18 168,6 мың теңге сомасында;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 4 500,0 мың теңге сомасында;
автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге 10 324,4 мың теңге сомасында;";

О городском бюджете на 2025-2027 годы
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2024 года № С-18/3.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Кокшетау РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2025–2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 068 099,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 60 527 908,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 485 916,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 881 349,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 172 924,4 тысячи тенге;
2) затраты – 85 504 344,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 193 297,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 31 456,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 224 753,8 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 757 053,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 1 757 053,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 24.12.2025 № С-29/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Согласно пункту 1 статьи 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, установлены нормативы распределения доходов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет – 100%;
2) по социальному налогу в бюджет города Кокшетау – 100%;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в бюджет города Кокшетау – 50 %.
3. Учесть, что в затратах городского бюджета предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 31 728 263,0 тысячи тенге.
4. Учесть, что в затратах городского бюджета на 2025 год предусмотрены:
1) трансферты в сумме 49 891,2 тысяча тенге Красноярскому сельскому округу, в том числе:
на услуги по обеспечению деятельности акима в сумме 343,5 тысячи тенге;
на благоустройство и озеленение в сумме 16 554,7 тысяч тенге;
на обеспечение санитарии населенных пунктов в сумме 18 168,6 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сумме 4 500,0 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в сумме 10 324,4 тысячи тенге;";

2) 59 540,7 мың теңге сомасында трансферттер, Станционный кентіне соның ішінде:
әкімнің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер 242,0 мың теңге сомасында;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 52 317,2 мың теңге сомасында;
абаттандыру мен көгалдандыруға 6 981,5 мың теңге сомасында;
3) 2025 жылға арналған қалалық бюджет шығындарында 761 912,1 мың теңге сомасында кент, ауылдық округ бюджетіне бюджеттік субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
Краснояр ауылдық округіне 537 276,1 мың теңге сомасында;
Станционный кентіне 224 636,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 04.12.2025 № С-27/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2025 жылға арналған қалалық бюджет кірістерінің құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
6. 2025 жылға арналған қалалық бюджет кірістерінің құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5- қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. 2025 жылға 1 340 000 мың теңге сомасында қаланың жергілікті атқарушы органның резерві бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 26.06.2025 № С-24/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2025 жылға арналған қалалық бюджет шығындарында 55 970,0 мың теңге сомасында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін, 4 624 296,0 мың теңге сомасында тұрғын үйдің құрылысына, 168 783,8 мың теңге сомасында жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің жаңартуына және құрылысына 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 және 2024 жылдары бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеуді ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 04.12.2025 № С-27/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2025 жылға арналған қалалық бюджет шығындарында 533 257,6 мың теңге сомасында республикалық және облыстық бюджеттерінен кредиттер бойынша сыйақыларды төлеу ескерілсін, оның ішінде:
102,3 мың теңге сомасында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
181,5 мың теңге сомасында жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің жаңартуына және құрылысына;
387 665,0 мың теңге сомасында ішкі қарыздар есебінен Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде іс-шараларды жүзеге асыруға;

2) трансферты в сумме 59 540,7 тысяч тенге поселку Станционный, в том числе:
на услуги по обеспечению деятельности акима в сумме 242,0 тысячи тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сумме 52 317,2 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение в сумме 6 981,5 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции в бюджет поселка, сельского округа в сумме 717 783,5 тысячи тенге, в том числе:
Красноярскому сельскому округу в сумме 493 147,5 тысяч тенге;
поселку Станционный в сумме 224 636,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 24.12.2025 № С-29/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2025 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
6. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2025 год целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2025 год в сумме 1 170 500,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 24.12.2025 № С-29/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Учесть в затратах городского бюджета на 2025 год погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 и 2024 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 55 970,0 тысяч тенге, на строительство жилья в сумме 4 624 296,0 тысяч тенге и на реконструкцию и строительство систем тепло- водоснабжения и водоотведения в сумме 168 783,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 04.12.2025 № С-27/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Учесть в затратах городского бюджета на 2025 год выплату вознаграждений по кредитам из республиканского и областного бюджетов в сумме 533 257,4 тысяч тенге, в том числе:
на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов в сумме 102,1тысячи тенге;
на реконструкцию и строительство систем тепло - водоснабжения и водоотведения в сумме 181,5 тысяча тенге;
на реализацию мероприятий в рамках Дорожной карты занятости за счет внутренних займов в сумме 387 665,0 тысяч тенге;

144 614,8 мың теңге сомасында ішкі қарыздар есебінен несиелік тұрғын үй құрылысына,
694,0 мың теңге сомасында ішкі қарыздар есебінен тұрғын үй сатып алу.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 04.12.2025 № С-27/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың айлықақыларымен және тарифтiк мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер қарастырылсын.

на строительство кредитного жилья за счет внутренних займов в сумме 144 614,8 тысяч тенге;
на приобретение жилья за счет внутренних займов в сумме 694,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 24.12.2025 № С-29/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и тарифными ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
74 325,1
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
73 960,7
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
364,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
897 966,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
835 739,3
009
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
61 642,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
585,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9 744,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
9 744,6
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
79 945,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 599,7
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
345,3
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
100 838,2
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 838,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
661 774,6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
552 928,2
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
108 846,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
115 439,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
115 439,5
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
512 878,2
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
512 878,2
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
105 588,5
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 053,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 535,3
02
Қорғаныс
6 317 710,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 317 710,3
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар

112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
74 325,1
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
73 960,7
003
Капитальные расходы государственного органа
364,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
897 672,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
835 739,3
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
61 347,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
585,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9 744,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
9 744,6
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
80 031,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
79 599,7
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
431,5
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
82 627,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
82 627,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
520 681,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
411 835,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
108 846,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
115 439,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
115 439,5
467
Отдел строительства района (города областного значения)
813 060,2
040
Развитие объектов государственных органов
813 060,2
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
105 588,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
104 053,2
003
Капитальные расходы государственного органа
1 535,3
02
Оборона
6 339 538,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6339538,3
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности

84 106,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 233 604,3
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
441 819,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
441 819,1
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
441 819,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 003 509,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
463 485,9
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
463 485,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
472 449,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
472 449,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 738 586,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 182,1
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
716 854,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10 013,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
159 350,9
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
483 313,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
241653,5
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
100 219,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 328 988,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
183 841,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 230,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
930 589,7

84 106,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 255 432,3
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
410 792,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
410 792,4
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
410 792,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 193 035,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
434 985,9
005
Государственная адресная социальная помощь
434 985,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
472 449,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
472 449,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 735 188,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29 786,1
006
Оказание жилищной помощи
3 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
716 854,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 013,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
159 350,9
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
483 313,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
241 653,5
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
91 217,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 550 412,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
183 841,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 690,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 162 859,2

022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
3 209 083,2
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 316 190,5
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді - мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
50,0
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
3 348 376,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 170 562,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2 170 562,0
13
Басқалар
2 329 508,9
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
22 080,1
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
22 080,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 440 063,0
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
100 063,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
1 340 000,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
867 365,8
077
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
15 754,8
079
"Ауыл -Ел бесігі"жобасы щеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инфрақұрылымдарды дамыту
851 611,0
14
Борышқа қызмет көрсету
533 257,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
533 257,6
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
533 257,6
15
Трансферттер
33 190 167,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
33 190 167,0
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 479,0
007
Бюджеттік алып қоюлар
31 728 263,0
016
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
33 655,9
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
664 857,0
038
Субвенциялар
761 912,1
III. Таза бюджеттік кредиттеу:
- 193 297,8
Бюджеттік кредиттер
31 456,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
31 456,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

022
Развитие транспортной инфраструктуры
2 653 618,3
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 252 313,5
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
50,0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
3 129 780,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 170 562,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2 170 562,0
13
Прочие
2 259 629,1
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
22 080,1
006
Поддержка предпринимательской деятельности
22 080,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 270 563,0
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
100 063,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
1 170 500,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
966 986,0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл -Ел бесігі"
966 986,0
14
Обслуживание долга
533 257,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
533 257,4
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
533 257,4
15
Трансферты
33 146 038,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33 146 038,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 479,0
007
Бюджетные изъятия
31 728 263,0
016
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
33 655,9
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
664 857,0
038
Субвенции
717 783,5
III. Чистое бюджетное кредитование:
- 193 297,8
Бюджетные кредиты
31 456,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
31 456,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)

17 005,9
Басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
15 236,0
Чернобыль атом электр станцияндағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
11 010,0
Зейнеткерлерді санаториялық-курорттық емдеуге жұмсалған шығындарды өтеу үшін
146 618,6
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге және отын сатып алуға
2 713,1
Көкшетау қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 287 630,6
Көкшетау қаласының жолдарын орташа және ағымдағы жөндеу
1 419 022,5
Сүлейменов, Бигелдинов, Серкебаев, Гагарин, Жүнісов, Осипенко көшелеріндегі жолдарды орташа жөндеу
735 089,0
Көкшетау қаласындағы аула аумақтарын күрделі жөндеу (1-кезең)
313 307,1
Көкшетау қаласының Жайлау шағын ауданының аула аумақтарын күрделі жөндеу (екінші кезек)
144 064,0
Тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялау
520 562,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
50 572,0
Зейнеткерлердің жеңілдікпен жол жүруіне
376 477,0
Коммуналдық меншік объектілерін жөндеу
316 537,0
Тұрғын үйлердің қасбеттерін жөндеу
300 000,0
Көкшетау қаласындағы жолдарды орташа жөндеу, №4 лот, Иконникова көшесі, Папанина көшесі, К.Цеткин көшесі, Кошевого көшесі. Чернышевского көшесі
112 000,0
Көкшетау қаласы әкімінің аппараты
25 000,0
"Көкшетау Су Арнасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның материалдық-техникалық базасын нығайтуға
25 000,0
Көкшетау қаласының құрылыс бөлімі
59 360,0
Көкшетау қаласы, Сарыара" шағын ауданындағы инженерлік желілерді алу
59 360,0
Көкшетау қаласының тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
796 587,5
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
796 587,5
Дамытуға трансферттер
10 320 997,9
оның iшiнде:
Көкшетау қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 928 445,7
Көкшетау қаласында Сарыарқа шағын ауданында жолдар салу
600 000,0
Көкшетау қаласында Сарыарқа шағын ауданында жолдар салу (7- көшесі, 8- көшесі, 9- көшесі)
400 000,0
Сарыарқа шағын ауданындағы 1500 орынға арналған мектепке (бұрынғы №10 мектеп) №1 кіреберіс және №2 кіреберіс жолын реконструкциялау
700 000,0
Ақмола облысы Көкшетау қаласындағы Ақан сері көшесінен Уәлиханов көшесіне дейінгі М. Ғабдуллин көшесінің жолын қайта жаңарту. Түзету
510 715,0
Ақмола облысы Көкшетау қаласында М. Ғабдуллин көшесіне шығумен, 1500 оқушыға арналған жалпы орта білім беру мектебіне кірме жолмен N.Nazarbaev даңғылы жолын салу
717 730,7
Көкшетау қаласының құрылыс бөлімі
7 392 552,2
Ақмола облысы Көкшетау қаласы Көктем шағын ауданының солтүстігіне қарай бес қабатты көппәтерлі тұрғын үй салу (1-позиция)

17 005,9
На выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
15 236,0
На выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
11 010,0
На возмещение затрат на санаторно-курортное лечение пенсионеров
146 618,6
На оплату коммунальных услуг и приобретение топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах
7 913,1
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Кокшетау
3 863 168,4
Средний и текущий ремонт дорог в городе Кокшетау
1 142 517,4
Средний ремонт дорог улиц Сулейменова, Бигельдинова, Серкебаева, Гагарина, Жунусова, Осипенко
735 089,0
Капитальный ремонт дворовых территорий г.Кокшетау (1 очередь).
293 663,8
Капитальный ремонт дворовых территорий микрорайона Жайляу (вторая очередь) г. Кокшетау
144 064,0
Субсидирование убытков перевозчиков
520 562,0
На обеспечение льготного проезда
50 572,0
На льготный проезд пенсионеров
376 477,0
Ремонт объектов коммунальной собственности
188 223,2
Ремонт фасадов жилых домов
300 000,0
Средний ремонт автомобильных дорог в г. Кокшетау лот №4 ул. Иконникова, ул.Папанина, ул.К.Цеткин, ул.Кошевого, ул.Чернышевского
112 000,0
Аппарат акима города Кокшетау
25 000,0
На укрепление материально-технической базы предприятия ГКП на ПХВ "Кокшетау Су Арнасы"
25 000,0
Отдел строительства города Кокшетау
59 360,0
Приобретение инженерных сетей мкр Сарыарка, г.Кокшетау
59 360,0
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции города Кокшетау
832 587,5
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
832 587,5
Трансферты на развитие
9 864 007,8
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Кокшетау
2 373 040,8
Строительство дорог в микрорайоне Сарыарка в городе Кокшетау
166 126,8
Строительство дорог в микрорайоне Сарыарка в городе Кокшетау (улица 7, улица 8, улица 9)
400 000,0
Реконструкция дороги подъезд №1 и подъезд №2 к школе на 1500 мест обучающихся в микрорайоне Сары Арка (ранее школа №10) с устройством парковки в г. Кокшетау Акмолинской области
700 000,0
Реконструкция дороги ул. М.Габдуллина от ул. Акана Серэ до ул. Уалиханова в г. Кокшетау Акмолинской области. Корректировка
406 183,3
Строительство дороги проспекта N.Nazarbaeva с выходом на ул.М.Габдуллина, с подъездом к средней общеобразовательной школе на 1500 обучающихся в г.Кокшетау Акмолинской области
700 730,7
Отдел строительства города Кокшетау
7 490 967,0
Строительство многоквартирного пятиэтажного жилого дома (позиция 1) сев. мкр. Коктем в г. Кокшетау Акмолинской области

508 638,0
Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Сарыарқа шағын ауданы, уч.18 мекен-жайы бойынша оранласқан: көппәтерлі тұрғын үйлердің құрылысы (сыртқы инженерлік желілері, абаттандыру және сметалық құжаттамасы бар) (I позиция-4 кіреберісті үй)
552 886,0
Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Сарыарқа шағын ауданы, уч.21Г және уч.24В мекен-жайы бойынша оранласқан: көппәтерлі тұрғын үйлердің құрылысы (сыртқы инженерлік желілері, абаттандыру және сметалық құжаттамасы бар)
1 335 176,3
Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Сарыарқа шағын ауданы, уч.18 мекен-жайы бойынша оранласқан: көппәтерлі тұрғын үйлердің құрылысы (сыртқы инженерлік желілерсіз, абаттандырусыз) (II позиция-5 кіреберісті үй)
229 027,0
Ақмола облысы Көкшетау қаласы Көктем ықшам ауданының солтүстігіне қарай ауданы 38,6 га учаскеде көп пәтерлі бес тұрғын үй салу (А позициясы) (сыртқы инженерлік желілерсіз)
107 846,7
Ақмола облысы Көкшетау қаласы Көктем ықшам ауданының солтүстігіне қарай ауданы 38,6 га учаскеде көп пәтерлі бес тұрғын үй салу (Б позициясы) (сыртқы инженерлік желілерсіз)
82 719,9
Ақмола облысы Көкшетау қаласындағы Көктем шығын ауданының солтүстігіне қарай үш 5 қабатты тұрғын үйге (1,2,3 кез.) аббатандыру, сыртқы жарықтандыру және телефондыру желілерін салу
16 090,6
Ақмола облысы Көкшетау қаласы Көктем шағын ауданның солтүстігіне қарай ауданы 38,6 га учаскедегі сегіз көп пәтерлі тұрғын үйлерге сыртқы инженерлік желілер салу (Абаттандыру, электрмен жарықтандыру, телефондандыру)
102 773,3
Көкшетау каласының Красный Яр ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу
420 631,6
Көкшетау каласында көпфункционалды кешен салу
292 572,6
Көкшетау қ. су тазарту имараттарын қайта жаңарту және кеңейту,"Көкшетау қ. су тазарту имараттарын қайта жаңарту және кеңейту" 2-ші іске қосу кешені (СТҒ) Түзету
625 287,7
Көкшетау қ. Станционный кентінде сумен жабдықтау желілерін салу және реконструкциялау
286 986,2
Көкшетау қаласындағы күл үйіндісі тостағанының қойыртпақ өткізгіштерінің тарату жүйесін қайта жаңартуға және күл үйіндісі тостағанының бөгетінің денесін ұлғайту
255 665,0
Ақмола облысы Көкшетау қаласындағы Ж. Саин көшесі (ОблМАИ-дан ТК-8-5-ке дейін) бойынша 2Ду 500 мм-ден 2Ду 500 мм-ге дейін және одан әрі Домбыралы көшесі бойынша 2Ду 400 мм-ге (Ж. Саин көшесінен Шевченко көшесіне дейін) ТМ-1 жылу магистралін салу және реконструкциялау
128 257,5
Көкшетау қаласының жеке тұрғын үй құрылыстары массиві үшін электрмен жабдықтаудың сыртқы инженерлік желілерін салу Станционный кенті
122 013,0
АҚ-2 "Көкшетау Жылу" ШЖҚ МКК көзінде эмиссиялар мониторингінің автоматтандырылған жүйесін салу

508 638,0
Строительство многоквартирных жилых домов с наружными инженерными сетями, благоустройством и сметной документацией, по адресу: Акмолинская область, г. Кокшетау, мкр. Сарыарка уч. №18 (I позиция-4х подъездный дом)
552 886,0
Строительство многоквартирных жилых домов с наружными инженерными сетями, благоустройством и сметной документацией, по адресу: Акмолинская область, г. Кокшетау, мкр.Сарыарка уч.21Г, уч. 24В (7 МЖД, сетями)
1 335 176,3
Строительство многоквартирных жилых домов, по адресу: Акмолинская область, г. Кокшетау, мкр. Сарыарка уч. №18 (II позиция-5ти подъездный дом, без наружных инженерных сетей и благоустройства)
229 027,0
Строительство пяти многоквартирных жилых домов на участке площадью 38,6 га севернее микрорайона Коктем города Кокшетау Акмолинской области (позиция А) (без наружных инженерных сетей)
107 846,7
Строительство пяти многоквартирных жилых домов на участке площадью 38,6 га севернее микрорайона Коктем г. Кокшетау Акмолинской области (позиция Б) (без наружных инженерных сетей)
82 719,9
Строительство благоустройства, наружные сети освещения и телефонизации к трем 5-ти этажным жилым домам (поз. 1,2,3) севернее микрорайона Коктем в г. Кокшетау Акмолинской области
4 289,7
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в с. Красный Яр г. Кокшетау Акмолинской области
420 631,6
Строительство многофункционального комплекса в г. Кокшетау
292 572,6
Реконструкция и расширение водопроводных очистных сооружений г. Кокшетау, 2-й пусковой комплекс "Реконструкция и расширение водопроводных очистных сооружений г. Кокшетау" (ВОС) Корректировка.
625 287,7
Строительство и реконструкция сетей водоснабжения в п. Станционный г. Кокшетау Акмолинской области
286 986,2
Реконструкция разводящий системы пульпопроводов чаши золоотвала и увеличение тела дамбы чаши золоотвала в г. Кокшетау
255 665,0
Строительство и реконструкция тепломагистрали ТМ-1 с 2ДУ 500 мм на 2ДУ 500 мм по ул. Ж.Саина (от ОблГАИ до ТК-8-5) и далее по ул. Домбыралы на 2ДУ 400 мм (от ул. Ж.Саина до ул. Шевченко) в г.Кокшетау Акмолинской области
128 257,5
Строительство наружных инженерных сетей электроснабжения для массива индивидуальных жилых строений г. Кокшетау п. Станционный
34 820,0
Строительство автоматизированной системы мониторинга эмиссий на источнике РК-2" ГКП на ПХВ "Кокшетау Жылу"

344 633,3
Ақмола облысы бойынша "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" республикалық қазыналық кәсіпорны филиалының мекен-жайы: Көкшетау қ. Шоқан Уәлиханов к-сі, 200 үй әкімшілік ғимаратын қайта жаңарту, жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу
14 305,6
Ақмола облысы Көкшетау қаласының Сарыарқа шағын ауданында 1500 орындық № 23 мектепке инженерлік желілер салу" (кадастрлық нөмірі: 01-174-014-2052
229 994,6
Ақмола облысы Көкшетау қаласының Сарыарқа шағын ауданында 1200 орындық балабақша мен мектепке 10кВ кабель желісін салу
7 805,8
Ақмола облысы Көкшетау қаласының Сарыарқа шағын ауданында 1500 орындық № 20 мектепке инженерлік желілер салу" жобасын іске асыру басталды (кадастрлық нөмірі: 01-174-014-2087)
393 477,6
Ақмола облыстық сотының фронт-офис ғимаратының құрылысы
50 000,0
Көкшетау қаласында Потанин көшесі – Байтұрсынов көшесі бойындағы (Жүнісов к. бұрышы ТК-24-тен Янко к. дейін) 500 мм 2Ду-ден 700 мм 2Ду-ға жалғастырғыш жылу магистралін салу және реконструкциялау"
69 926,2
Көкшетау қ., "Көкшетау Жылу" ШЖҚ МКК үшін "КВТК 100-150 су жылытатын тозаң көмір қазандығының БӨАжА дала деңгейі мен ТП АБЖ реконструкциялау
153 543,8
Уәлиханов және Быковский көшелерінің қиылысында көппәтерлі тұрғын үй кешенін салуға арналған электрмен жабдықтау желілері
962 293,9
Ақмола облысы, Көкшетау қаласы №9 РК-2 ст. қазандық агрегатынан кейін орнатылған электр сүзгісін ауыстыруға
100 000,0
Бюджеттік кредиттер
1 914 694,9
оның iшiнде:
Көкшетау қаласының тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 914 694,9
Облыстың жергiлiктi атқарушы органдарының тұрғын үй құрылысын және (немесе) тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу объектілерінде тұрғын үй және (немесе) пәтер, сатып алуды қаржыландыру үшін iшкi нарықта айналысқа енгізу үшiн шығарылатын мемлекеттiк құнды қағаздардың шығарылымынан түсетін түсімдер
1 914 694,9

344 633,3
Разработка проектно-сметной документации на реконструкцию административного здания филиала Республиканского казенного предприятия "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан" Институт судебных экспертиз по Акмолинской области, по адресу: г.Кокшетау ул.Шокана Уалиханова дом 200
14 305,6
Строительство инженерных сетей к школе № 23 на 1500 мест в микрорайоне Сарыарка города Кокшетау Акмолинской области (кадастровый номер: 01-174-014-2052)
229 994,6
Строительство кабельной линии 10кВ на детский сад и школу 1200 мест в микрорайоне Сарыарка города Кокшетау Акмолинской области
7 805,8
Строительство инженерных сетей к школе № 20 на 1500 мест в микрорайоне Сарыарка города Кокшетау Акмолинской области (кадастровый номер: 01-174-014-2087
393 477,6
Строительство здания фронт- офиса Акмолинского областного суда
350 182,0
Строительство и реконструкция соединительной тепломагистрали по ул. Потанина - ул. Байтурсынова с 2Ду 500 мм на 2Ду 700 мм (от ТК-24 угол ул. Жунусова до ул. Янко)
69 926,2
Реконструкция АСУ ТП и полевого уровня КИПиА водогрейного пылеугольного котла КВТК 100-150" для ГКП на ПХВ "Кокшетау Жылу", г. Кокшетау
153 543,8
Сети электроснабжения для строительства МЖК на пересечении ул. Уалиханова и ул. Быковского
962 293,9
Замена электрофильтра установленного после котлоагрегата ст.№9 РК-2 Акмолинская область, г. Кокшетау
100 000,0
Бюджетные кредиты
2 059 202,9
в том числе:
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции города Кокшетау
2 059 202,9
На приобретение жилья
2 059 202,9