Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, ата-ана төлемақысының мөлшерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 299 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т. қараңыз.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-тармағының 7-3) тармақшасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы бекітілсін.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға ата-ана төлемақының мөлшері бекітілсін.
3. "Шығыс Қазақстан облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін облыс әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2023 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Шығыс Қазақстан облысының әкімі Е. Көшербаев
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2023 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 299 қаулысына
1-қосымша
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы

Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера родительской платы
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 21 декабря 2023 года № 299
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. в п. 5.
В соответствии с подпунктом 7-3) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об образовании", Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить размер родительской платы на дошкольное воспитание и обучение согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Государственному учреждению "Управление образования Восточно-Казахстанской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 сентября 2023 года.
Аким Восточно-Казахстанской области Е. Кошербаев
Приложение 1 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "21" декабря 2023 года № 299
Государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 05.02.2026 № 19 қаулысымен (01.01.2026 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады).
Аймақтың атауы
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының түрлері
Елді мекен
Тәрбиеленушілер саны
Айына бір тәрбиеленушіге жұмсалатын шығыстардың орташа құны (теңге)
10,5 сағаттық болу режимі бар топтар, оның ішінде шағын орталықтар
9 сағаттық болу режимі бар топтар, оның ішінде шағын орталықтар
Жарты күн болатын шағын орталықтар
Жалпы білім беретін мектептер жанындағы мектепалды даярлық сыныптары
10,5 сағаттық болу режимі бар түзету топтары
Туберкулез, аллергия ауруымен ауыратын, қант диабетімен ауыратын, әлжуаз және жиі ауыратын балаларға арналған 10,5 сағаттық болу режимі бар топтар
Өскемен қаласы
қала

Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 05.02.2026 № 19 (постановление распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2026).
Наименование региона
Виды дошкольных организаций образования
Населенный пункт
Количество воспитанников
Средняя стоимость расходов на одного воспитанника в месяц (тенге)
Группы с 10,5 часовым режимом пребыва ния, в том числе мини-центры
Группы с 9 часовым режимом пребыва ния, в том числе мини-центры
Мини- центры с неполным днем пребывания
Классы предшкольной подготовки при общеобразовательных школах
Коррекционные группы с 10,5 часовым режимом пребывания
Группы с туберкулезными, аллергическими заболеваниями, с заболеванием сахарного диабета, ослабленных и часто болеющих детей с 10,5-часовым режимом пребывания
город Усть-Каменогорск
город

121 334
100 717
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2023 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 299 қаулысына
2-қосымша
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға ата-ана төлемақысының мөлшері
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 05.02.2026 № 19 қаулысымен (01.01.2026 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады).
Аймақтың атауы
Айына ата-ананың ақы төлеу мөлшері (теңге)
Мектепке дейінгі ұйымдардың түрлері
Тәрбиеленушілер саны
Балабақша / бөбекжай (3 жасқа дейін / 3 жастан бастап)
Балалар толық күн болатын шағын орталық (3 жасқа дейін / 3 жастан бастап)
Өскемен қаласы

121 334
100 717
Приложение 2 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "21" декабря 2023 года № 299
Размер родительской платы на дошкольное воспитание и обучение
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 05.02.2026 № 19 (постановление распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2026).
Наименование региона
Размер родительской платы в месяц (тенге)
Виды дошкольных организаций
Количество воспитанников
Детский сад/ ясли-сад (до 3-х лет / от 3-х лет)
Мини-центр с полным днем пребывания детей (до 3-х лет / от 3-х лет)
город Усть-Каменогорск