2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 63-VIII шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес және облыс әкімдігімен ұсынылған 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет жобасын қарап, Атырау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 675 852 565 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 135 518 230 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 272 383 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 144 628 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 509 917 324 мың теңге;
2) шығындар – 718 142 835 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 12 385 921 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 20 807 463 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 8 421 542 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 8 512 619 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 8 545 674 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 33 055 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -63 188 810 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 63 188 810 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 014 794 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 794 924 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 57 968 940 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 13.12.2024 № 136-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Атырау қаласы мен аудандар бюджеттеріне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
103 101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша:
Мақат ауданына – 25%, Исатай ауданына – 28%, Құрманғазы ауданына – 43%, Махамбет ауданына – 100%, Атырау қаласына – 85%.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 13.12.2024 № 136-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Аудандар мен қала бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2024 жылға арналған көлемдері 388 963 836 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданынан – 95 034 923 мың теңге;
Атырау қаласынан – 293 928 913 мың теңге көзделсiн.
4. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2024 жылға 5 864 361 мың теңге сомасында, оның ішінде:

Об областном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Атырауского областного маслихата от 11 декабря 2023 года № 63-VIII. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом области проект областного бюджета на 2024-2026 годы, Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 675 852 565 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 135 518 230 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 272 383 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 144 628 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 509 917 324 тысяч тенге;
2) затраты – 718 142 835 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 385 921 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20 807 463 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 421 542 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8 512 619 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 8 545 674 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 33 055 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -63 188 810 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 63 188 810 тысяч тенге:
поступление займов – 15 014 794 тысяч тенге;
погашение займов – 9 794 924 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 57 968 940 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Атырауского областного маслихата от 13.12.2024 № 136-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить на 2024 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих объемах:
по коду 103 101 "Социальный налог":
Макатскому району – 25%, Исатайскому району – 28%, Курмангазинскому району – 43%, Махамбетскому району – 100%, городу Атырау – 85%.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Атырауского областного маслихата от 13.12.2024 № 136-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Предусмотреть на 2024 год объемы бюджетных изъятий из районных и городского бюджетов в областной бюджет в сумме 388 963 836 тысяч тенге, в том числе:
с Жылыойского района – 95 034 923 тысяч тенге;
с города Атырау – 293 928 913 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 5 864 361 тысяч тенге, в том числе:

Құрманғазы ауданына – 1 022 546 мың теңге;
Индер ауданына – 2 342 616 мың теңге;
Исатай ауданына – 126 581 мың теңге;
Қызылқоға ауданына – 1 865 795 мың теңге;
Мақат ауданына – 136 616 мың теңге;
Махамбет ауданына – 370 207 мың теңге көзделсiн.
5. 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында ескерілсін.
6. 2024 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 4 443 233 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 8.04.2024 № 85-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2024 жылға арналған жергілікті бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және өңірлік даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
10. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте 8 829 245 мың теңге сомасында республикалық бюджеттің қаражаты есебінен ағымдағы нысаналы трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 54 752 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге - 404 988 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға - 38 114 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 582 443 мың теңге;
еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге - 107 112 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 3 314 195 мың теңге;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға - 1 347 731 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға - 126 490 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға - 2 678 400 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 69 440 мың теңге;

Курмангазинскому району – 1 022 546 тысяч тенге;
Индерскому району – 2 342 616 тысяч тенге;
Исатайскому району – 126 581 тысяч тенге;
Кызылкогинскому району – 1 865 795 тысяч тенге;
Макатскому району – 136 616 тысяч тенге;
Махамбетскому району – 370 207 тысяч тенге.
5. Учесть с 1 января 2024 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2024 год в сумме 4 443 233 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Атырауского областного маслихата от 08.04.2024 № 85-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год согласно приложению 4.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и развития регионов.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
10. Учесть в областном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета в сумме 8 829 245 тысяч тенге, в том числе:
54 752 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений
404 988 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
38 114 тысяч тенге - на приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
582 443 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
107 112 тысяч тенге - на обеспечение деятельности центров трудовой мобильности;
3 314 195 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
1 347 731 тысяч тенге - на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, после среднего образования;
126 490 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
2 678 400 тысяч тенге - на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
69 440 тысяч тенге - на повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;

жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 52 365 мың теңге;
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге - 52 973 мың теңге.
Ескерту. Шешім 10-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 08.04.2024 № 85-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 13.12.2024 № 136-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттің қаражаты және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының нысаналы трансферті есебінен 58 028 488 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 4 260 881 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 4 809 552 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға - 1 744 486 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға - 3 000 000 мың теңге;
облыс орталықтарына инженерлік және көлік (аббаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға - 2 243 523 мың теңге;
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға - 27 038 225 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға - 500 000 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға - 2 273 342 мың теңге;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға - 2 333 000 мың теңге;
сумен қамту және су бұру жүйесін дамытуға - 809 882 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға - 2 309 903 мың теңге;
әлеуметтік қорғау нысандарын салу және қайта жаңғыртуға – 4 000 000 мың теңге;
"Ауылда денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық жобасы бойынша нысандарды салуға - 1 000 000 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйені дамытуға – 1 123 776 мың теңге.
Ескерту. Шешім 11-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 8.04.2024 № 85-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 13.12.2024 № 136-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жергілікті атқарушы органдарға 7 137 203 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 328 588 мың теңге;

52 365 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
52 973 тысяч тенге - на обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения).
Сноска. Решение дополнено пунктом 10 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 08.04.2024 года № 85-VIII (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Атырауского областного маслихата от 13.12.2024 № 136-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Учесть в областном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие за счет средств республиканского бюджета и целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 58 028 488 тысяч тенге, в том числе:
4 260 881 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4 802 078 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
1 744 486 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды;
3 000 000 тысяч тенге - на увеличение водности поверхностных водных ресурсов;
2 243 523 тысяч тенге - на развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах;
27 038 225 тысяч тенге - на строительство объектов среднего образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа";
1 899 274 тысяч тенге - на развитие газотранспортной системы;
2 273 342 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
2 333 000 тысяч тенге - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
2 309 903 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
4 000 000 тысяч тенге - строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения;
1 000 000 тысяч тенге - строительство и реконструкцию объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
1 123 776 тысяч тенге - на развитие теплоэнергетической системы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 08.04.2024 года № 85-VIII (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Атырауского областного маслихата от 13.12.2024 № 136-VIII(вводится в действие с 01.01.2024).
12. Учесть в областном бюджете на 2024 год бюджетные кредиты местным исполнительным органам за счет средств республиканского бюджета в сумме 7 137 203 тысяч тенге, в том числе:
328 588 тысяч тенге - на реализацию мер социальной поддержки специалистов;

жастардың кәсiпкерлiк бастамасына жәрдемдесуге кредит беру үшін - 710 000 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларды іске асыруға - 4 000 000 мың теңге;
ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беру үшін - 761 000 мың теңге;
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге - 1 337 615 мың теңге.
Ескерту. Шешім 12-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 8.04.2024 № 85-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

710 000 тысяч тенге - на содействие предпринимательской инициативе молодежи;
4 000 000 тысяч тенге - на реализацию инвестиционных проектов в агропромышленном комплексе;
761 000 тысяч тенге - на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;
1 337 615 тысяч тенге - на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 08.04.2024 года № 85-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).

13. Облыстық бюджетте мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру арқылы жергілікті атқарушы органдарда кезекте тұрғандарға жалға беру үшін тұрғын үйлер сатып алуға 12 604 146 мың теңге сомасында бюджеттік несие түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 13-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 31.05.2024 № 89-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Мәслихат төрағасы М. Хайруллиев
Атырау облыстық
мәслихатының 2023 жылғы
11 желтоқсандағы № 63-VIII
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджет

13. Учесть в областном бюджете поступление бюджетных кредитов в сумме 12 604 146 тысяч тенге на приобретение жилья для сдачи в аренду состоящим в очереди в местных исполнительных органах за счет размещения государственных ценных бумаг.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 31.05.2024 года № 89-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
Председатель маслихата М. Хайруллиев
Приложение 1 к решению
Атырауского областного
маслихата от 11 декабря
2023 года № 63-VIII
Областной бюджет на 2024 год

265096
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
228449
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
290161
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
123698
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
969500
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
11849628
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
19237861
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7864871
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3077637
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
362008
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
931197
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
274484
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
597021
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
0
064
Еңбек мобильдігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
904063
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
8864
261
Облыстың білім басқармасы
507234
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
344015
037
Әлеуметтік сауықтандыру
147208
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
16011
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4280000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
4280000
2
Әлеуметтiк көмек
8369946
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8369946
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
2184773

265096
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
228449
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
290161
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
123698
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
969500
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
11849628
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
19237861
1
Социальное обеспечение
7864871
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3077637
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
362008
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
931197
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
274484
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
597021
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
904063
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
8864
261
Управление образования области
507234
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
344015
037
Социальная реабилитация
147208
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
16011
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4280000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
4280000
2
Социальная помощь
8369946
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8369946
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
2184773

870318
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
204637
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
172980
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
492701
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
11331183
1
Отын және энергетика
1331183
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1331183
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
1331183
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
10000000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
10000000
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10000000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
16911275
1
Ауыл шаруашылығы
5812137
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
5812137
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2728
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
0
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
53855
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
148519
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
103461
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
186
028
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
677
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
39088
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
34992
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
3693
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
40360
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
110607
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу

870318
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и развития языков
204637
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
172980
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
492701
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
11331183
1
Топливо и энергетика
1331183
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1331183
007
Развитие теплоэнергетической системы
1331183
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
10000000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
10000000
071
Развитие газотранспортной системы
10000000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
16911275
1
Сельское хозяйство
5812137
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
5812137
002
Субсидирование развития семеноводства
2728
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
0
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
53855
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
148519
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
103461
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
186
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
677
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
39088
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
34992
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3693
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
40360
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
110607
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях

1429719
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
13803193
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
10589
007
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
10589
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
0
037
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
20331
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
20331
299
Облыстың экономика және қаржы басқармасы
4082993
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
35364
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
4047629
047
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
0
14
Борышқа қызмет көрсету
1576184
1
Борышқа қызмет көрсету
1576184
299
Облыстың экономика және қаржы басқармасы
1576184
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
1571818
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4366
15
Трансферттер
175487284
1
Трансферттер
175487284
299
Облыстың экономика және қаржы басқармасы
175487284
006
Бюджеттік алып коюлар
168718843
007
Субвенциялар
5864361
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
110154
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
125511
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
2127
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
126515
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
518179
058
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
21594
III. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕУ

1429719
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
13803193
265
Управление предпринимательства и промышленности области
10589
007
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
10589
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
0
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
20331
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
20331
299
Управление экономики и финансов области
4082993
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
35364
012
Резерв местного исполнительного органа области
4047629
047
Расходы на новые инициативы
0
14
Обслуживание долга
1576184
1
Обслуживание долга
1576184
299
Управление экономики и финансов области
1576184
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
1571818
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
4366
15
Трансферты
175487284
1
Трансферты
175487284
299
Управление экономики и финансов области
175487284
006
Бюджетные изъятия
168718843
007
Субвенции
5864361
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
110154
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
125511
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
2127
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
126515
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
518179
058
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
21594
III. ЧИСТОЕ БЮДЖЕТНОЕ КРЕДИТОВАНИЕ

571378
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
103
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
697438
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1906391
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1906391
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1906391
4
Емханалар
269058
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
269058
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
269058
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
76383
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
76383
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
76383
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
6187807
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6187807
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
184662
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
148138
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
230161
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
123698
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5501148
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
18797357
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
8247765
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3287382
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
357075
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1440843
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
269377
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

571378
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
103
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
697438
3
Специализированная медицинская помощь
1906391
253
Управление здравоохранения области
1906391
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1906391
4
Поликлиники
269058
253
Управление здравоохранения области
269058
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
269058
5
Другие виды медицинской помощи
76383
253
Управление здравоохранения области
76383
029
Областные базы специального медицинского снабжения
76383
9
Прочие услуги в области здравоохранения
6187807
253
Управление здравоохранения области
6187807
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
184662
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
148138
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
230161
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
123698
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5501148
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
18797357
1
Социальное обеспечение
8247765
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3287382
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
357075
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1440843
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
269377
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

76699
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
30428950
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
98329
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98329
12
Көлiк және коммуникация
31320028
1
Автомобиль көлiгi
4857234
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4857234
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
523698
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
4333536
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
26462794
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
26462794
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
211194
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
1251600
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
0
13
Басқалар
24705053
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
2220089
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
2220089
004
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
79000
011
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
17100
014
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
1910406
015
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
186583
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
27000
9
Басқалар
22484964
261
Облыстың білім басқармасы
9902043
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
3837247
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6064796
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
20917
007
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
20917
299
Облыстың экономика және қаржы басқармасы
12562004
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

76699
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
30428950
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
98329
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
98329
12
Транспорт и коммуникации
31320028
1
Автомобильный транспорт
4857234
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4857234
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
523698
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
4333536
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
26462794
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
26462794
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
211194
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) собщениям
1251600
13
Прочие
24705053
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
2220089
265
Управление предпринимательства и промышленности области
2220089
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
79000
011
Поддержка предпринимательской деятельности
17100
014
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
1910406
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
186583
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
27000
9
Прочие
22484964
261
Управление образования области
9902043
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3837247
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6064796
265
Управление предпринимательства и промышленности области
20917
007
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
20917
299
Управление экономики и финансов области
12562004
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов