Атырау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 8 желтоқсандағы № 209-VІІ "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 27 шілдедегі № 35-VII шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Атырау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Атырау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 8 желтоқсандағы № 209-VІІ "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176154 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 621 835 241 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 212 173 719 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 085 468 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 43 950 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 402 532 104 мың теңге;
2) шығындар – 621 608 247 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 10 203 864 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 18 311 907 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 8 108 043 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 8 269 384 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 8 279 384 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 10 000 тысяч теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -18 246 254 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 246 254 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 609 950 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 857 693 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 33 493 997 мың теңге.";
2- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Атырау қаласы мен аудандар бюджеттеріне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
101 111 "Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы" коды бойынша":
Индер ауданына – 100%;
101 201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша:
Индер ауданына – 100%;
103 101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша:
Индер ауданына – 100%;
Исатай ауданына – 75%.";
көрсетілген шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Атырауского областного маслихата от 8 декабря 2022 года № 209-VІІ "Об областном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Атырауского областного маслихата от 27 июля 2023 года № 35-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского областного маслихата от 8 декабря 2022 года № 209-VІІ "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176154) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 621 835 241 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 212 173 719 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 085 468 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 43 950 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 402 532 104 тысяч тенге;
2) затраты – 621 608 247 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 203 864 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 18 311 907 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 108 043 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8 269 384 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 8 279 384 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 10 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -18 246 254 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18 246 254 тысяч тенге:
поступление займов – 2 609 950 тысяч тенге;
погашение займов – 17 857 693 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33 493 997 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить на 2023 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих объемах:
по коду 101 111 "Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора":
Индерскому району – 100%;
по коду 101 201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты":
Индерскому району – 100%;
по коду 103 101 "Социальный налог":
Индерскому району – 100%;
Исатайскому району – 75%.";
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

210161
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
110698
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
50000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6774736
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
12651264
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5062471
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2836942
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
333856
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1305208
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
236108
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
539243
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
15000
064
Еңбек мобильдігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
400448
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
7079
261
Облыстың білім басқармасы
439416
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
329185
037
Әлеуметтік сауықтандыру
95768
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
14463
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1786113
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1786113
2
Әлеуметтiк көмек
5270942
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5270942
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
1955991
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
3314951
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
2317851
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2106826
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

210161
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
110698
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
50000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6774736
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
12651264
1
Социальное обеспечение
5062471
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2836942
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
333856
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1305208
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
236108
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
539243
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
15000
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
400448
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
7079
261
Управление образования области
439416
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
329185
037
Социальная реабилитация
95768
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
14463
271
Управление строительства области
1786113
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1786113
2
Социальная помощь
5270942
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5270942
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1955991
068
Программа занятости
3314951
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
2317851
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2106826
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

5400
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
61796
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
372001
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
345693
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
220
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1578
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
56355
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
12247
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
6090
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
4844
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
75121
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
72493
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
619651
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
3148791
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
453465
067
Ведомстволы· ба·ыныста·ы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шы·ыстары
579180
070
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1580016
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
211275
3
Орман шаруашылығы
600966
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
600966
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
592551
006
Жануарлар дүниесін қорғау
8415
4
Балық шаруашылығы
424790
742
Облыстың балық шаруашылығы басқармасы
424790
001
Облыс аумағында балық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56185
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
160205
004
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу

5400
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
61796
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
372001
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
345693
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
220
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1578
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
56355
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
12247
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
6090
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4844
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
75121
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
72493
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
619651
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
3148791
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
453465
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
579180
070
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1580016
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
211275
3
Лесное хозяйство
600966
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
600966
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
592551
006
Охрана животного мира
8415
4
Рыбное хозяйство
424790
742
Управление рыбного хозяйства области
424790
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере рыбного хозяйства
56185
003
Капитальные расходы государственного органа
160205
004
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях

113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2465272
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
26559862
13
Басқалар
16786126
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
2768607
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
48518
024
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
48518
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
2720089
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
79000
006
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
2410406
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
17100
015
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
186583
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
27000
9
Басқалар
14017519
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
89091
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
89091
257
Облыстың қаржы басқармасы
3907130
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
3907130
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
500000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
500000
008
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
0
261
Облыстың білім басқармасы
7344379
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1263527
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6080852
271
Облыстың құрылыс басқармасы
180000
097
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
180000
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
839399
037
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту

113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2465272
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
26559862
13
Прочие
16786126
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
2768607
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
48518
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
48518
289
Управление предпринимательства и туризма области
2720089
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
79000
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
2410406
008
Поддержка предпринимательской деятельности
17100
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
186583
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
27000
9
Прочие
14017519
253
Управление здравоохранения области
89091
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
89091
257
Управление финансов области
3907130
012
Резерв местного исполнительного органа области
3907130
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
500000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
500000
008
Расходы на новые инициативы
0
261
Управление образования области
7344379
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1263527
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6080852
271
Управление строительства области
180000
097
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
180000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
839399
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года