Екібастұз қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы "2023 - 2025 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 182/25 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 4 мамырдағы № 18/3 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы "2023 - 2025 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" №182/25 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175805 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023 - 2025 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 667 466 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер – 33 802 096 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 129 867 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 144 444 мың теңге;
трансферттер түсімі – 18 591 059 мың теңге;
2) шығындар – 53 135 845 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - -161 858 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 151 801 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 313 659 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - нөлге тең, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -306 521 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 306 521 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға арналған облыстық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) жеке табыс салығы бойынша –48,5 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша - 48,5 пайыз.";
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2023 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 51,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша - 51,5 пайыз.";
4) көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2023 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетінжоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылды:
Солнечный поселкесінде контейнерлерді орналастыру және аулаларды абаттандыруға – 36 622 мың теңге;
Шідерті поселкесінде және Теміржол ауылдық округінде шағын футбол алаңын орналастыруға – 32 000 мың теңге;

О внесении изменений врешение Экибастузского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 182/25 "Об Экибастузском городском бюджете на 2023 - 2025 годы"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 4 мая 2023 года № 18/3. Прекращено действие в связи с истечением срока
Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата "Об Экибастузском городском бюджете на 2023 - 2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 182/25 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 175805) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 52 667 466 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 33 802 096 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 129 867 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 144 444 тысячи тенге;
поступления трансфертов - 18 591 059 тысяч тенге;
2) затраты - 53 135 845 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -161 858 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 151 801 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 313 659 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов - равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 306 521 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 306 521 тысяча тенге.";
2) пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Учесть на 2023 год нормативы отчислений в областной бюджет:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 48,5 процентов;
2) по социальному налогу – 48,5 процентов.";
3) пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть на 2023 год нормативы отчислений в Экибастузский городской бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 100 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 51,5 процентов;
3) по социальному налогу – 51,5 процентов.";
4) пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
36 622 тысячи тенге – на благоустройство дворов и установку контейнеров в поселке Солнечный;
32 000 тысяч тенге – на установку мини футбольного поля в поселке Шидерты и Железнодорожном сельском округе;

Қоянды ауылдық округінде көшелерді жарықтандыру тіректерін және балалар ойын алаңын орналастыруға – 25 000 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауылында және Шиқылдақ ауылында балалар ойын алаңын орналастыруға – 20 342 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округінде футбол алаңын ағымдағы жөндеуге - 2 000 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен қамтамасыз етуге - 77 852 мың теңге;
Байет ауылдық округінің Байет ауылында қазандықты сатып алу және құруға - 35 560 мың теңге;
елдi мекендердi абаттандыруға - 7 000 мың теңге;
Шідерті поселкесі әкім аппаратының ғимаратына ағымдағы жөндеуге - 2 000 мың. теңге;
аудандық маңызы бар автомобил жолдарына және елді мекендердің көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге - 2 000 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге - 2 000 мың теңге;
мемлекеттік қызметкерлердің еңбек ақысына - 900 мың теңге.";

25 000 тысяч тенге – на установку опор уличного освещения и детской игровой площадки в Кояндинском сельском округе;
20 342 тысячи тенге – на установку детской игровой площадки в селе имени академика Алькея Маргулана, селе Шикылдак;
2 000 тысяч тенге на текущий ремонт футбольного поля Сарыкамысского сельского округа;
77 852 тысячи тенге на обеспечение водоснабжением в сельских населенных пунктах;
35 560 тысяч тенге – на приобретение и установку котельной в селе Байет Байетского сельского округа;
7 000 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов;
2 000 тысяч тенге – на текущий ремонт здания аппарата акима поселка Шидерты;
2 000 тысяч тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
2 000 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
900 тысяч тенге – на оплату труда государственных служащих.";

5) көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Екібастұз қаласының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 113 569 мың теңге сомада бекітілсін.";
6) көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қалалық мәслихатының төрағасы Н. Макраев
шешіміне 1-қосымша
Екібастұз қалалық
мәслихатының 2022 жылғы
22 желтоқсандағы

5) пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Экибастуза на 2023 год в сумме 113 569 тысяч тенге.";
6) приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Экибастузского городского маслихата Н. Макраев
Приложение 1 к решению
Приложение 1
к решению Экибастузского
городского маслихата
от 22 декабря 2022 года

60 572
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
60 572
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлар дың алдын алу және оларды жою
1 530
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
59 042
03
Қоғамдық тәртiп, қауiпсiздiк, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметi
140 977
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
140 977
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
97 475
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
97 475
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
43 502
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 502
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 460 213
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
528 923
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
528 923
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
528 923
2
Әлеуметтiк көмек
2 904 195
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 261 824
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 016 751
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17 078
1
2
3
4
5
6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 712
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
441 971
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 195
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
89 225
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
270 936
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
317 469
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
82 487
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi

60 572
122
Аппарат акима района (города областного значения)
60 572
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 530
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
59 042
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
140 977
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
140 977
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
97 475
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
97 475
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)я)
43 502
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
43 502
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 460 213
1
Социальное обеспечение
528 923
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
528 923
005
Государственная адресная социальная помощь
528 923
2
Социальная помощь
2 904 195
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 261 824
002
Программа занятости
1 016 751
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17 078
006
Оказание жилищной помощи
17 712
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
441 971
1
2
3
4
5
6
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 195
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
89 225
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
270 936
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
317 469
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
82 487
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

339 005
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
51 793
жұмыс берушінің мүгедектігі бар тұлғаларды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға шығындарын субсидиялауға
3 105
біліктілік жүйесін дамытуға
412
жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыруға, соның ішінде:
355 568
- экономикалық ұтқырлық сертификаттарын беруге
324 000
- қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға беру) және коммуналдық қызметтерді төлеу бойынша шығындарды өтеуге
31 568
мектеп жасындағы балалардың тегін қалалық қоғамдық көлікте жол жүруін өтеуге
428 651
автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге
665 882
1.2.
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
1 034 018
- сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
360 575
- коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй салуға немесе реконструкциялауға
461 444
- "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
211 999
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
11 402 758
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
4 073
мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
4 073
- мүгедектігі бар тұлғаларды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз ету
4 073
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
11 398 685
- сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
2 334 305
- Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізуге
9 064 380
3.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер барлығы:
2 957 603
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы ағымдағы даму трансферттер:
2 957 603
- "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
108 440
- нженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе жайластыруға
201 948
- сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
778 184
- моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
1 869 031

339 005
на гарантированный социальный пакет детям
51 793
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
3 105
на развитие системы квалификаций
412
на повышение мобильности рабочей силы, в том числе:
355 568
- на предоставление сертификатов экономической мобильности
324 000
- на возмещение затрат по найму (аренде) жилья и оплате коммунальных услуг для переселенцев и кандасов
31 568
на возмещение бесплатного проезда детей школьного возраста в городском общественном транспорте
428 651
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов
665 882
1.2.
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
1 034 018
- на развитие системы водоснабжения и водоотведения
360 575
- на строительство или реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
461 444
- на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
211 999
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
11 402 758
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
4 073
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью, в том числе:
4 073
- увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida
4 073
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
11 398 685
- на развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 334 305
- на проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
9 064 380
3.
Всего целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
2 957 603
Целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
2 957 603
- на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
108 440
- на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
201 948
- на развитие системы водоснабжения и водоотведения
778 184
- на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
1 869 031