"Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі әскери-тергеу органдарының әскери қызметшілерін бейбіт уақытқа арналған заттай мүлікпен жабдықтаудың нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 416 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 903 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 16 шiлдедегi № 524 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 16.07.2025 № 524 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі әскери-тергеу органдарының әскери қызметшілерін бейбіт уақытқа арналған заттай мүлікпен жабдықтаудың нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 416 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12913 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі әскери-тергеу органдарының әскери қызметшілерін бейбіт уақытқа арналған заттай мүлікпен жабдықтаудың нормаларында:
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының жоғары офицерлер құрамын заттай мүлікпен жабдықтаудың нормасында:
реттік нөмірі 38-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
38.
Белгіленген түсті футболка
2 дана
1 жыл
";
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланында, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі әскери-тергеу органдарында аға және кіші офицерлер құрамын, келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін сержанттары мен сарбаздарын заттай мүлікпен жабдықтау нормаларында:
реттік нөмірі 31-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
31.
Белгіленген түсті футболка
1 дана
1 жыл
";
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланында, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі әскери-тергеу органдарының әйел әскери қызметшілерін заттай мүлікпен жабдықтаудың нормасында:
реттік нөмірі 29-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
29.
Белгіленген түсті футболка
1 дана
1 жыл
";
Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы оқу орындарының курсанттарын заттай мүлікпен жабдықтаудың нормасында:
реттік нөмірі 23-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
23.
Белгіленген түсті футболка
1 дана
1 жыл
";
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының шақыру бойынша әскери қызмет өткеретін сарбаздары мен сержанттарын заттай мүлікпен жабдықтаудың нормасында:
реттік нөмірі 14-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14.
Белгіленген түсті футболка
2 дана
1 жыл
";
реттік нөмірі 24-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
24.
Қара түсті іші жылы қолғап
2 жұп
1 жыл
";
Әскери қызметшілерді жылы заттармен, жабдықпен және төсек орын керек-жабдықтарымен (мүкәммалдық мүлікпен) жабдықтаудың нормасында:
"Ескертпе" деген 5-баған мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 416 "Об утверждении норм снабжения вещевым имуществом военнослужащих Национальной гвардии, военно-следственных органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан в мирное время"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 декабря 2023 года № 903. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 июля 2025 года № 524.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 16.07.2025 № 524.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 416 "Об утверждении норм снабжения вещевым имуществом военнослужащих Национальной гвардии, военно-следственных органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан в мирное время" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12913) следующие изменения:
в Нормах снабжения вещевым имуществом военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан, военно-следственных органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан в мирное время, утвержденных указанным приказом:
в Нормах снабжения вещевым имуществом высшего офицерского состава Национальной гвардии Республики Казахстан:
строку, порядковый номер 38, изложить в следующей редакции:
"
38.
Футболка установленного цвета
2 шт
1 год
";
в Нормах снабжения вещевым имуществом старшего и младшего офицерского составов, сержантов и солдат, проходящих воинскую службу по контракту в Национальной гвардии Республики Казахстан, в военно-следственных органах Министерства внутренних дел Республики Казахстан:
строку, порядковый номер 31, изложить в следующей редакции:
"
31.
Футболка установленного цвета
1 шт
1 год
";
в Нормах снабжения вещевым имуществом военнослужащих-женщин Национальной гвардии Республики Казахстан, военно-следственных органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан:
строку, порядковый номер 29, изложить в следующей редакции:
"
29.
Футболка установленного цвета
1 шт
1 год
";
в Нормах снабжения вещевым имуществом курсантов военных учебных заведений Национальной гвардии Республики Казахстан:
строку, порядковый номер 23, изложить в следующей редакции:
"
23.
Футболка установленного цвета
2 шт
1 год
";
в Нормах снабжения вещевым имуществом солдат и сержантов, проходящих воинскую службу по призыву Национальной гвардии Республики Казахстан:
строку, порядковый номер 14, изложить в следующей редакции:
"
14.
Футболка установленного цвета
2 шт
1 год
";
строку, порядковый номер 24, изложить в следующей редакции:
"
24.
Перчатки утепленные черного цвета
2 пары
1 год
";
в Нормах снабжения теплыми вещами, снаряжением и постельными принадлежностями военнослужащих (инвентарное имущество):
графу 5 "Примечание" изложить в следующей редакции:

"Қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті қорғау жөніндегі әскери бөлімдердің (бөлімшелердің) әскери қызметшілерін қоспағанда, қой терісінен тігілген қысқа тон, табаны резеңке пима, іші теріден тігілген биялай климаты салқын аудандарда жеке құрамның штат санының 50 пайызына, климаты ыстық және жылы аудандарда 30 пайызына, жедел бөлімдер мен бөлімшелерде жеке құрамның штат санының 100 пайызына беріледі";
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті қорғау жөніндегі әскери бөлімдердің (бөлімшелердің) әскери қызметшілерін бекеттік киіммен және киім-кешекпен (мүкәммалдық мүлікпен) жабдықтаудың нормасы мынадай редакцияда жазылсын:
Р/с №
Заттар атауы
Заттар саны
Кию мерзімі
Ескертпе
1.
Белгіленген түсті жазғы кепи
1 дана
1 жыл
Сақтау базалары мен қоймаларда жылдық қажеттіліктің 50% мөлшерінде ауыспалы қорды және жылдық қажеттіліктің 10% мөлшерінде азаймайтын қорды ұстау
2.
Белгіленген түсті маусымдық кепи
1 дана
1 жыл
3.
Белгіленген түсті жазғы шалбар
1 дана
1 жыл
4.
Қысқа жеңді белгіленген түсті жазғы жейде
2 дана
1 жыл
5.
Белгіленген түсті жазғы костюм
1 жинақ
6 ай
6.
Белгіленген түсті жылы костюм
1 жинақ
1 жыл
7.
Былғары жабдықтар
1 жинақ
5 жыл
8.
Белгіленген түсті плащ
1 дана
6 жыл
9.
Белгіленген түсті футболка
2 дана
1 жыл
10.
Белгіленген түсті төмен температураға арналған шалбар мен күртеше
1 жинақ
3 жыл
11.
Белгіленген түсті кроссовки
1 жұп
1 жыл
12.
Белгіленген түсті төмен температураға арналған бәтеңке
1 жұп
3 жыл
Азаматтық қорғау әскери бөлімдерінің (бөлімшелердің) әскери қызметшілерін бекеттік киіммен және киім-кешекпен (мүкәммалдық мүлікпен) жабдықтаудың нормасы алып тасталсын;
Медициналық бөлімшелерді заттай және санитарлық-шаруашылық мүлікпен (мүкәммалдық мүлікпен) жабдықтаудың нормасында:
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3.
Белгіленген түсті футболка
2 дана
1 жыл
";
Медициналық бөлімшелердің әскери қызметшілерін арнайы киіммен (мүкәммалдық мүлікпен) жабдықтау нормаларында:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4.
Алғашқы медициналық көмек көрсетуге арналған жеке сөмке
1 дана
1 жыл
";
Әскери оркестрлерді заттай мүлікпен (мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың нормасында:
реттік нөмірі 36-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
36.
Белгіленген түсті футболка
1 дана
2 жыл
";
Шақыру бойынша әскери қызметшілер запасқа шығарылған кезде берілетін заттай мүлік заттарының нормасында:
реттік нөмірі 6-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
6.
Белгіленген түсті футболка
1 дана
1 жыл
";
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы (Е.С. Ботақанов) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

"Полушубок овчинный, валенки на резиновой подошве, рукавицы на меху выдаются в районах с холодным климатом на 50 процентов, с жарким и умеренным климатом на 30 процентов штатной численности личного состава, в оперативных частях и подразделениях на 100 процентов штатной численности личного состава, за исключением военнослужащих воинских частей (подразделений) по охране общественного порядка и безопасности";
норму снабжения постовой одеждой и обмундированием (инвентарное имущество) военнослужащих воинских частей (подразделений) по охране общественного порядка и безопасности, изложить в следующей редакции:
№ п/п
Наименование предметов
Количество предметов
Срок носки
Примечание
1.
Кепи летняя установленного цвета
1 шт
1 год
На базах хранения и складах содержание переходящего запаса в размере 50 % от годовой потребности и неснижаемого запаса в размере 10 % от годовой потребности.
2.
Кепи демисезонная установленного цвета
1 шт
1 год
3.
Брюки летние установленного цвета
1 шт
1 год
4.
Рубашка летняя установленного цвета с короткими рукавами
2 шт
1 год
5.
Костюм летний установленного цвета
1 к-т
6 месяцев
6.
Костюм утепленный установленного цвета
1 к-т
1 год
7.
Снаряжение кожаное
1 к-т
5 лет
8.
Плащ установленного цвета
1 шт
6 лет
9.
Футболка установленного цвета
2 шт
1 год
10.
Куртка и брюки для низких температур установленного цвета
1 к-т
3 года
11.
Кроссовки установленного цвета
1 пара
1 год
12.
Ботинки для низких температур установленного цвета
1 пара
3 года
норму снабжения постовой одеждой и обмундированием (инвентарное имущество) военнослужащих воинских частей (подразделений) гражданской обороны исключить;
в Нормах снабжения вещевым и санитарно-хозяйственным имуществом медицинских подразделений (инвентарное имущество):
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"
3.
Футболка установленного цвета
2 шт
1 год
";
в Нормах снабжения специальной одеждой военнослужащих медицинских подразделений (инвентарное имущество):
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4.
Сумка индивидуальная для оказания первой медицинской помощи
1 шт
1 год
";
в Нормах снабжения вещевым имуществом военных оркестров (инвентарное имущество):
строку, порядковый номер 36, изложить в следующей редакции:
"
36.
Футболка установленного цвета
1 шт
2 года
";
в Норме предметов вещевого имущества, которыми снабжаются при увольнении в запас военнослужащие по призыву:
строку, порядковый номер 6, изложить в следующей редакции:
"
6.
Футболка установленного цвета
1 шт
1 год
";
2. Главному командованию Национальной гвардии Республики Казахстан (Ботаканов Е.С.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның көшірмелерін электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты орналастырғаннан кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұланның Бас қолбасшысы генерал-лейтенант Е.С. Ботақановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция
генерал-лейтенанты
Е. Саденов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
20__ жылғы "___" __________

1) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после размещения настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 1) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан - Главнокомандующего Национальной гвардией генерал-лейтенанта Ботаканова Е.С.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан генерал-лейтенант полиции
Е. Саденов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"____" ___________ 202_ года