2024-2026 жылдарға арналған Жалтыр ауылдық округінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С-15-4 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Астрахан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жалтыр ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті, тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 83188,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 81832,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 277,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1079,0 мың теңге;
2) шығындар – 83887,3 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -698,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 698,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 30.09.2025 № 8С-42-5 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған Жалтыр ауылдық округінің бюджеті көлемінде аудандық бюджеттен ауылдық округтің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар 24660 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған Жалтыр ауылдық округінің бюджетінде азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 65 мың теңге жалпы сомасында қарастырылғаны ескерілсін.

О бюджете Жалтырского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2023 года № 8С-15-4.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Астраханский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жалтырского сельского округа на 2024 – 2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 83188,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 81832,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 277,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1079,0 тысяч тенге;
2) затраты – 83887,3 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -698,9 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 698,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 30.09.2025 № 8С-42-5 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в объеме бюджета Жалтырского сельского округа на 2024 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 24660 тысяч тенге.
3. Учесть, что в объеме бюджета Жалтырского сельского округа на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в общей сумме 65 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.

4. 2024 жылға арналған Жалтыр ауылдық округінің бюджетің атқару процесінде секвестре жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астрахан аудандық мәслихатының төрағасы М.Қожахмет
Астрахан аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8С-15-4 шешіміне
1 қосымша
2024 жылға арналған Жалтыр ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 30.09.2025 № 8С-42-5 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

4. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Жалтырского сельского округа на 2024 год, согласно приложению 4.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Астраханского районного маслихата М.Қожахмет
Приложение 1 к решению
Астраханского районного маслихата
от 22 декабря 2023 года
№ 8С-15-4
Бюджет Жалтырского сельского округа на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 30.09.2025 № 8С-42-5 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8С-15-4 шешіміне
4 қосымша
2024 жылға арналған Жалтыр ауылдық округінің бюджетің атқару процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсеттін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

от 22 декабря 2023 года
№ 8С-15-4
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Жалтырского сельского округа на 2024 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь