2023 жылға мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 1 қарашадағы № 519 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т. қараңыз.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 - бабының 1 – тармағының 14) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 9 – бабының 6) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында мүгедекттігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 31 – бабының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Занының 46 – бабының 2 – тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы "Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" № 498 бұйрығының 8 – тармағына сәйкес, Күршім ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении квоты рабочих мест для лиц с инвалидностью на 2023 год
Постановление акимата Курчумского района Восточно-Казахстанской области от 1 ноября 2022 года № 519
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. в п. 5.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 6) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", подпунктом 1) статьи 31 Закона Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан", подпунктом 4) пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", пунктом 8 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью" утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 498, акимат Курчумского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, 2023 жылға мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарына квота осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Күршім ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 31 желтоқсандағы "Мүгедектер үшін жұмыс орындарының квотасы туралы" № 520 қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 202 жылы 31 желтоқсанда № 151600 тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2021 жылдың 12 қаңтарда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

1. Установить квоту рабочих мест для лиц с инвалидностью на 2023 год без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Курчумского района от 31 декабря 2020 года № 520 "Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 31 декабря 2020 года за № 151600, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 12 января 2021 года).

3. "Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн
ішінде оның көшірмесін Күршім ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы қаулыны Күршім ауданы әкімдігінің интернет - ресурсына орналастыруын қамтамассыз етсін.

3. Государственному учреждению "Аппарат акима Курчумского района Восточно - Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Курчумского района;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Курчумского района после его официального опубликования.