2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 8 желтоқсандағы № 209-VII шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және облыс әкімдігімен ұсынылған 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет жобасын қарап, VІІ шақырылған Атырау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 600 255 836 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 180 928 973 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 368 463 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 64 025 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 405 894 375 мың теңге;
2) шығындар – 609 890 166 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 5 874 107 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 14 202 150 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 8 328 043 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 9 905 961 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 9 953 961 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 48 000 тысяч теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -25 414 398 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 25 414 398 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 609 950 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 689 549 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 33 493 997 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 11.12.2023 № 62-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Атырау қаласы мен аудандар бюджеттеріне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
103 101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша:
Жылыой ауданына – 85%.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 11.12.2023 № 62-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Аудандар мен қала бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2023 жылға арналған көлемдері 327 066 342 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданынан – 54 584 798 мың теңге;
Атырау қаласынан – 272 481 544 мың теңге көзделсiн.
4. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2023 жылға 8 065 686 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданына – 1 143 559 мың теңге;
Индер ауданына – 2 706 693 мың теңге;

Об областном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Атырауского областного маслихата от 8 декабря 2022 года № 209-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом области проект областного бюджета на 2023-2025 годы, Атырауский областной маслихат VІІ созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 600 255 836 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 180 928 973 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 368 463 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 64 025 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 405 894 375 тысяч тенге;
2) затраты – 609 890 166 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 874 107 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14 202 150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 328 043 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9 905 961 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 9 953 961 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 48 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -25 414 398 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 25 414 398 тысяч тенге:
поступление займов – 2 609 950 тысяч тенге;
погашение займов – 10 689 549 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33 493 997 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Атырауского областного маслихата от 11.12.2023 № 62-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить на 2023 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих объемах:
по коду 103 101 "Социальный налог":
Жылыойскому району – 85%.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Атырауского областного маслихата от 11.12.2023 № 62-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Предусмотреть на 2023 год объемы бюджетных изъятий из районных и городского бюджетов в областной бюджет в сумме 327 066 342 тысяч тенге, в том числе:
с Жылыойского района – 54 584 798 тысяч тенге;
с города Атырау – 272 481 544 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 8 065 686 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району – 1 143 559 тысяч тенге;
Индерскому району – 2 706 693 тысяч тенге;

Исатай ауданына – 111 996 мың теңге;
Қызылқоға ауданына – 2 285 569 мың теңге;
Мақат ауданына – 191 156 мың теңге;
Махамбет ауданына – 1 626 712 мың теңге көзделсiн.
5. 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында ескерілсін.
6. 2023 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 3 249 855 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 11.12.2023 № 62-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте 6 810 515 мың теңге сомасында республикалық бюджеттің қаражаты және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының нысаналы трансферті есебінен ағымдағы нысаналы трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде салынған орта білім беру объектілерін күтіп-ұстауға - 674 889 мың теңге;
табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 77 308 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге - 435 826 мың теңге;
ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға - 458 775 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 4 764 мың теңге;
жұмыспен қамту мәселелері бойынша азаматтарды әлеуметтік қолдауды қамтамасыз етуге - 69 741 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 958 548 мың теңге;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға - 365 517 мың теңге;
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 771 933 мың теңге;
жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға - 449 214 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға - 2 544 000 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 11.12.2023 № 62-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттің қаражаты және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының нысаналы трансферті есебінен 65 066 433 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін, оның ішінде:

Исатайскому району – 111 996 тысяч тенге;
Кызылкогинскому району – 2 285 569 тысяч тенге;
Макатскому району – 191 156 тысяч тенге;
Махамбетскому району – 1 626 712 тысяч тенге.
5. Учесть с 1 января 2023 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2023 год в сумме 3 249 855 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Атырауского областного маслихата от 11.12.2023 № 62-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Учесть в областном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета и целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 6 810 515 тысяч тенге, в том числе:
674 889 тысяч тенге - на содержание объектов среднего образования, построенных в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа";
77 308 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений
435 826 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
458 775 тысяч тенге - на субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок;
4 764 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
69 741 тысяч тенге - на обеспечение социальной поддержки граждан по вопросам занятости;
958 548 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
365 517 тысяч тенге - на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
771 933 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
449 214 тысяч тенге - на изъятие земельных участков для государственных нужд;
2 544 000 тысяч тенге - на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Атырауского областного маслихата от 11.12.2023 № 62-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Учесть в областном бюджете на 2023 год целевые трансферты на развитие за счет средств республиканского бюджета и целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 65 066 433 тысяч тенге, в том числе:

халықты, объектілер мен аумақтарды табиғи дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге - 2 894 328 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 6 884 280 мың теңге;
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 8 714 493 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға - 3 102 152 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға - 3 500 000 мың теңге;
облыс орталықтарына инженерлік және көлік (аббаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға - 5 836 061 мың теңге;
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға - 18 013 020 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға - 1 336 898 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға - 2 750 000 мың теңге;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға - 3 479 000 мың теңге;
сумен қамту және су бұру жүйесін дамытуға - 771 356 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға - 4 029 884 мың теңге;
әлеуметтік қорғау нысандарын салу және қайта жаңғыртуға – 1 000 000 мың теңге;
"Ауылда денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық жобасы бойынша нысандарды салуға - 621 738 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйені дамытуға – 2 123 777 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 11.12.2023 № 62-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жергілікті атқарушы органдарға 2 609 950 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн, оның ішінде:

2 894 328 тысяч тенге - на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий;
6 884 280 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
8 714 493 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
3 102 152 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды;
3 500 000 тысяч тенге - на увеличение водности поверхностных водных ресурсов;
5 836 061 тысяч тенге - на развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах;
18 013 020 тысяч тенге - на строительство объектов среднего образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа";
1 336 898 тысяч тенге - на развитие газотранспортной системы;
2 750 000 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
3 479 000 тысяч тенге - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
771 356 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
4 029 884 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
1 000 000 тысяч тенге - строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения;
621 738 тысяч тенге - строительство и реконструкцию объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
2 123 777 тысяч тенге - на развитие теплоэнергетической системы.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Атырауского областного маслихата от 11.12.2023 № 62-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
9. Учесть в областном бюджете на 2023 год бюджетные кредиты местным исполнительным органам за счет средств республиканского бюджета в сумме 2 609 950 тысяч тенге, в том числе:

ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беру үшін - 1 504 000 мың теңге;
жастардың кәсiпкерлiк бастамасына жәрдемдесуге кредит беру үшін - 930 000 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 175 950 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 11.12.2023 № 62-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

1 504 000 тысяч тенге - на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;
930 000 тысяч тенге - на содействие предпринимательской инициативе молодежи;
175 950 тысяч тенге - на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Атырауского областного маслихата от 11.12.2023 № 62-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).

10. 2023 жылға арналған жергілікті бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және өңірлік даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
12. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Ә. Нәутиев
Атырау облыстық
мәслихатының 2022 жылғы
8 желтоқсандағы № 209-VII
шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджет

10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2023 год согласно приложению 4.
11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и развития регионов.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата А. Наутиев
Приложение 1 к решению
Атырауского областного
маслихата от 8 декабря 2022
года № 209-VII
Областной бюджет на 2023 год

80645
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
7031442
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7031442
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
202832
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
185297
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
270161
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
109039
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
379000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5885113
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
12873826
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5942253
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2530453
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
311616
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1100378
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
236108
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
473623
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
0
064
Еңбек мобильдігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
400448
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
8280
261
Облыстың білім басқармасы
441776
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
319290
037
Әлеуметтік сауықтандыру
111868
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10618
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2970024
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау

80645
9
Прочие услуги в области здравоохранения
7031442
253
Управление здравоохранения области
7031442
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
202832
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
185297
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
270161
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
109039
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
379000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5885113
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
12873826
1
Социальное обеспечение
5942253
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2530453
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
311616
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1100378
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
236108
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
473623
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
400448
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
8280
261
Управление образования области
441776
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
319290
037
Социальная реабилитация
111868
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10618
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2970024
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения

34456
1
Отын және энергетика
32056
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
32056
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
32056
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
2400
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2400
071
Газ көлігі жүйесін дамыту
2400
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
16743353
1
Ауыл шаруашылығы
7868761
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
7868761
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
16188
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1480
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
57305
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
189534
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
308055
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
52
028
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
420
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
0
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
19247
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
4844
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
84364
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
72493
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
777651
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
3148791
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
525865
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

34456
1
Топливо и энергетика
32056
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
32056
007
Развитие теплоэнергетической системы
32056
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
2400
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2400
071
Развитие газотранспортной системы
2400
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
16743353
1
Сельское хозяйство
7868761
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
7868761
002
Субсидирование развития семеноводства
16188
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1480
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
57305
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
189534
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
308055
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
52
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
420
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
0
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
19247
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4844
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
84364
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
72493
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
777651
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
3148791
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
525865
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
856 519
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
1 696 219
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
574 191
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
608 303
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
240 899
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
332 465
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
292 024
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
269 810
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 645
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
129 302
05
Денсаулық сақтау
8 555 243
2
Халықтың денсаулығын қорғау
1 197 013
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 197 013
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
190 588
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
32 448
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
276 436
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
103
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
697 438
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 906 391
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 906 391
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 906 391
4
Емханалар
227 260
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
227 260
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
227 260
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
76 383
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
76 383
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
856 519
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов государственных организациях образования
1 696 219
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
574 191
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
608 303
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
240 899
013
Капитальные расходы государственного органа
332 465
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
292 024
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
269 810
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 645
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
129 302
05
Здравоохранение
8 555 243
2
Охрана здоровья населения
1 197 013
253
Управление здравоохранения области
1 197 013
006
Услуги по охране материнства и детства
190 588
007
Пропаганда здорового образа жизни
32 448
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
276 436
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
103
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
697 438
3
Специализированная медицинская помощь
1 906 391
253
Управление здравоохранения области
1 906 391
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 906 391
4
Поликлиники
227 260
253
Управление здравоохранения области
227 260
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
227 260
5
Другие виды медицинской помощи
76 383
253
Управление здравоохранения области
76 383
029
Областные базы специального медицинского снабжения

92 686
12
Көлiк және коммуникация
11 149 563
1
Автомобиль көлiгi
4 163 462
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 163 462
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
584 704
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3 578 758
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
6 986 101
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
6 986 101
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
212 067
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
1 301 600
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 974 684
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 497 750
13
Басқалар
31 613 948
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
2 220 089
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
2 220 089
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
79 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
17 100
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 910 406
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
186 583
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
27 000
9
Басқалар
29 393 859
257
Облыстың қаржы басқармасы
4 153 212
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
4 153 212
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
19 993 604
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
500 000
008
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
19 493 604
261
Облыстың білім басқармасы
737 550
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
32 356
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

92 686
12
Транспорт и коммуникации
11 149 563
1
Автомобильный транспорт
4 163 462
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 163 462
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
584 704
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
3 578 758
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
6 986 101
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
6 986 101
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
212 067
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) собщениям
1 301 600
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 974 684
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 497 750
13
Прочие
31 613 948
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
2 220 089
289
Управление предпринимательства и туризма области
2 220 089
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
79 000
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
17 100
008
Поддержка предпринимательской деятельности
1 910 406
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
186 583
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
27 000
9
Прочие
29 393 859
257
Управление финансов области
4 153 212
012
Резерв местного исполнительного органа области
4 153 212
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
19 993 604
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
500 000
008
Расходы на новые инициативы
19 493 604
261
Управление образования области
737 550
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
32 356
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства