"Б корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 17 қарашадағы № 734 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2022 жылғы 8 тамыздағы № 672 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2025 жылғы 11 маусымдағы № 380 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 11.06.2025 № 380 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙРАМЫН:
1. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 17 қарашадағы № 734 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшада:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті төрағасының орынбасарлары мен аумақтық бөлімшелер басшыларының "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарында:
3-бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесінің басшысы, С-О-1 санаты (20 бірлік), №№ 12-1, 13-1, 14-1, 15-1, 16-1, 17-1, 18-1, 19-1, 20-1, 21-1, 22-1, 23-1, 24-1, 25-1, 26-1, 27-1, 28-1, 30-1, 31-1, 32-1";
2) тармақшада:
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау және санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеттері Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрық қабылданған күннен кейін күнтізбелік он күн ішінде:
1) оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
А. Есмағамбетова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2022 жылғы " "
№ бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы "17" қарашадағы
№ 734 бұйрығына
2-қосымша

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 ноября 2020 года № 734 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 августа 2022 года № 672. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 июня 2025 года № 380.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 11.06.2025 № 380 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 ноября 2020 года № 734 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" внести следующие изменения:
в пункте 1:
подпункте 1):
в Квалификационных требованиях к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей Председателя Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан и руководителей территориальных подразделений, утвержденных приложением 1 к указанному приказу:
наименование раздела 3 изложить в следующей редакции:
"3. Руководитель территориального подразделения Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан, категория С-О-1 (20 единиц), №№ 12-1, 13-1, 14-1, 15-1, 16-1, 17-1, 18-1, 19-1, 20-1, 21-1, 22-1, 23-1, 24-1, 25-1, 26-1, 27-1, 28-1, 30-1, 31-1, 32-1";
подпункте 2):
приложение 2 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Комитетам медицинского и фармацевтического контроля и санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить в течение десяти календарных дней после дня принятия настоящего приказа:
1) направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
А. Есмагамбетова
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 8 августа 2022 года № 672
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 ноября 2020 года № 734
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей руководителей территориальных подразделений Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан и

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері басшылары орынбасарларының "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі басшысының орынбасары, С-О-2 санаты (20 бірлік), №№ 12-2, 13-2, 14-2, 15-2, 16-2, 17-2, 18-2, 19-2, 20-2, 21-2, 22-2, 23-2, 24-2, 25-2, 26-2, 27-2, 28-2, 30-2, 31-2, 32-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина және/немесе стоматология және/немесе педиатрия және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау, фармация), өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы),
Кәсіптік құзыреттілігі
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, көрсетілетін қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және өзара іс-қимыл жасай білу, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлау, өзгерістерді басқару.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы мәселелері бойынша қызметін үйлестіру. Құзыреті шегінде медициналық қызметтер (көмек) көрсету, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласында мемлекеттік саясатты іске асыру, сондай-ақ мемлекеттік бақылау және қадағалау. Медициналық қызметтер (көмек) көрсету, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласында мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру. Медициналық және фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету, үйлестіру, мониторингілеу, рұқсат құжаттарын беру, олардың қолданылуын тоқтата тұру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес одан айыру (кері қайтарып алу). Фармацевтикалық инспекцияларды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шаралар қабылдау. Құзыреті шегінде мемлекеттік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге міндеттерді орындау.

Заместитель руководителя территориального подразделения Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан, категория С-О-2 (20 единиц), №№ 12-2, 13-2, 14-2, 15-2, 16-2, 17-2, 18-2, 19-2, 20-2, 21-2, 22-2, 23-2, 24-2, 25-2, 26-2, 27-2, 28-2, 30-2, 31-2, 32-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение (медицина) (общая медицина и/или стоматология и/или педиатрия и/или общественное здравоохранение, фармация), производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства).
Профессиональная компетентность
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Координация деятельности структурных подразделений Департамента по вопросам качества оказываемых медицинских услуг, обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Реализация государственной политики, а также государственный контроль и надзор в сферах оказания медицинских услуг (помощи), обращения лекарственных средств и медицинских изделий в пределах компетенции. Осуществление государственного контроля и надзора в сфере оказания медицинских услуг (помощи), обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Оказание, координация, мониторинг государственных услуг в сфере медицинской и фармацевтической деятельности, выдача разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Осуществление фармацевтических инспекций. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Обеспечение в пределах компетенции защиты сведений, составляющих государственную и иную охраняемую законом тайну. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.