2023-2025 жылдарға арналған Ақтоғай аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 140/30 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 - 2025 жылдарға арналған Ақтоғай аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 567 672 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 177 942 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38 971 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 334 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 340 425 мың теңге;
2) шығындар – 6 655 047 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 39 032 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 85 840 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 808 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 126 407 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 126 407 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 21.12.2023 № 81/12 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған аудан бюджетінде облыс бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі 1 132 890 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2023 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 419 607 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай – 125 948 мың теңге;
Ақжол – 50 673 мың теңге;
Жалаулы – 44 733 мың теңге;
Жолболды – 47 433 мың теңге;
Қараоба – 46 749 мың теңге;
Қожамжар – 52 345 мың теңге;
Мүткенов – 51 726 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 440 587 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай – 129 528 мың теңге;
Ақжол – 53 573 мың теңге;
Жалаулы – 47 633 мың теңге;
Жолболды – 50 333 мың теңге;
Қараоба – 49 649 мың теңге;
Қожамжар – 55 245 мың теңге;
Мүткенов – 54 626 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 462 616 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:

Об Актогайском районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 22 декабря 2022 года № 140/30. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 10 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Актогайский районный бюджет на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 567 672 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 177 942 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 38 971 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 334 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 340 425 тысяч тенге;
2) затраты – 6 655 047 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 39 032 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 85 840 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 808 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 126 407 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 126 407 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 21.12.2023 № 81/12 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объем субвенций передаваемых из областного бюджета в общей сумме 1 132 890 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 419 607 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский – 125 948 тысяч тенге;
Акжол – 50 673 тысяч тенге;
Жалаулинский – 44 733 тысяч тенге;
Жолболдинский – 47 433 тысяч тенге;
Караобинский – 46 749 тысяч тенге;
Кожамжарский – 52 345 тысяч тенге;
Муткеновский – 51 726 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 440 587 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский – 129 528 тысяч тенге;
Акжол – 53 573 тысяч тенге;
Жалаулинский – 47 633 тысяч тенге;
Жолболдинский – 50 333 тысяч тенге;
Караобинский – 49 649 тысяч тенге;
Кожамжарский – 55 245 тысяч тенге;
Муткеновский – 54 626 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 462 616 тысяч тенге, в том числе:

Ақтоғай – 132 675 мың теңге;
Ақжол – 56 720 мың теңге;
Жалаулы – 50 780 мың теңге;
Жолболды – 53 480 мың теңге;
Қараоба – 52 796 мың теңге;
Қожамжар – 58 392 мың теңге;
Мүткенов – 57 773 мың теңге.
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға 299 757 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін:
262 084 мың теңге - "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
37 673 мың теңге - жолдарға орташа жөндеу жүргізуге.

Актогайский – 132 675 тысяч тенге;
Акжол – 56 720 тысяч тенге;
Жалаулинский – 50 780 тысяч тенге;
Жолболдинский – 53 480 тысяч тенге;
Караобинский – 52 796 тысяч тенге;
Кожамжарский – 58 392 тысяч тенге;
Муткеновский – 57 773 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2023 год бюджетам сельских округов 299 757 тысяч тенге на расходы текущего и капитального характера:
262 084 тысяч тенге- на реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
37673 тысяч тенге- на проведение среднего ремонта дорог.

7. Ауылдық округтердің бюджеттеріне көрсетілген нысаналы трансферттер сомасының үлестіруі Ақтоғай ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. Ақтоғай ауданының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 22 984 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтоғай аудандық мәслихатының бюджеттік саясат және аумақтың экономикалық дамуы жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Актогайского района.
8. Утвердить на 2023 год резерв исполнительного местного органа Актогайского района в сумме 22 984 тысяч тенге.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актогайского районного маслихата по бюджетной политике и экономического развития региона.