Денисов ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 103 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Денисов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Денисов ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 572 360,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 686 381,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 11 240,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 5 779,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 868 959,9 мың теңге;
2) шығындар – 5 575 261,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 8 141,5 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 40 411,5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 32 270,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 89 525,7 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 89 525,7 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 100 568,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 100 568,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 15.12.2023 № 89 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенция көлемі 268 749,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 296 493,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Архангельск ауылдық округі – 15 967,0 мың теңге;
Аршалы ауылдық округі – 30 803,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округі – 20 892,0 мың теңге;
Денисов ауылдық округі – 60 731,0 мың теңге;
Глебовка ауылы – 23 153,0 мың теңге;
Қырым ауылы – 19 529,0 мың теңге;
Красноармейск ауылдық округі – 20 237,0 мың теңге;
Перелески ауылы – 19 534,0 мың теңге;
Покров ауылдық округі – 19 900,0 мың теңге;
Приречен ауылдық округі – 22 220,0 мың теңге;
Свердлов ауылдық округі – 18 079,0 мың теңге;
Тельман ауылдық округі – 25 448,0 мың теңге.
4. 2023 жылға арналған Денисов ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 2000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4-1. 2023 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттерді қайтару 38,9 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

О бюджете Денисовского района на 2023-2025 годы
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 27 декабря 2022 года № 103. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 572 360,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 686 381,3 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 11 240,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 779,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 868 959,9 тысяч тенге;
2) затраты – 5 575 261,3 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 141,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 40 411,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 270,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 89 525,7 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 89 525,7 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 100 568,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 100 568,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 15.12.2023 № 89 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 268 749,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в сумме 296 493,0 тысячи тенге, в том числе:
Архангельский сельский округ – 15 967,0 тысяч тенге;
Аршалинский сельский округ – 30 803,0 тысячи тенге;
Аятский сельский округ – 20 892,0 тысячи тенге;
Денисовский сельский округ – 60 731,0 тысяча тенге;
село Глебовка – 23 153,0 тысячи тенге;
село Крымское – 19 529,0 тысяч тенге;
Красноармейский сельский округ – 20 237,0 тысяч тенге;
село Перелески – 19 534,0 тысячи тенге;
Покровский сельский округ – 19 900,0 тысяч тенге;
Приреченский сельский округ – 22 220,0 тысяч тенге;
Свердловский сельский округ – 18 079,0 тысяч тенге;
Тельманский сельский округ – 25 448,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Денисовского района на 2023 год в размере 2000,0 тысяч тенге.
4-1. Учесть, что в бюджете района на 2023 год предусмотрен возврат целевых трансфертов на сумму 38,9 тысяч тенге, в том числе:

республикалық бюджетке 9,8 мың теңге;
Ұлттық қорға 27,7 мың теңге;
облыстық бюджетке 2,0 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 25.04.2023 № 21 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Денисов аудандық мәслихатының төрағасы А. Мұрзабаев
Денисов
аудандық мәслихатының
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 103 шешіміне
1 қосымша
2023 жылға арналған Денисов ауданының бюджеті

в республиканский бюджет 9,8 тысяч тенге;
в Национальный фонд 27,1 тысяч тенге;
в областной бюджет 2,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 25.04.2023 № 21 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Денисовcкого районного маслихата А. Мурзабаев
Приложение 1
к решению Денисовского
районного маслихата
от 27 декабря 2022 года
№ 103
Бюджет Денисовского района на 2023 год