"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметкерлерін арнаулы киім нысандарымен және басқа да заттай мүлікпен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 26 мамырдағы № 41 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 123/қе бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2026 жылғы 12 наурыздағы № 17/қе бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 12.03.2026 № 17/қе бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметкерлерін арнаулы киім нысандарымен және басқа да заттай мүлікпен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 26 мамырдағы № 41 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11500 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметкерлерін қызметті өткеру ерекшеліктерін ескере отырып, арнаулы киім нысандарымен және басқа да заттай мүлікпен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметкерлерін қызметті өткеру ерекшеліктерін ескере отырып, арнаулы киім нысандарымен және басқа да заттай мүлікпен қамтамасыз ету нормалары бекітілсін.";
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметкерлерін арнаулы киім нысандарымен және басқа да заттай мүлікпен қамтамасыз ету нормаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметкерлерін қызметті өткеру ерекшеліктерін ескере отырып, арнаулы киім нысандарымен және басқа да заттай мүлікпен қамтамасыз ету нормалары";
"
Р/с
Заттардың атауы
Бір қызметкерге арналған заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Р/с
Заттардың атауы
Бір қызметкерге арналған заттар саны
Беру кезеңі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескертпе №
";
9-бөлім 2-кіші бөлімінің 255-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"
255
Төсек-орын жиынтығы (жастықтың тысы, ақжайма, көрпенің тысы)
3 жиынтық
1 жыл
";
9-бөлім 3-кіші бөлімінің 261 және 262-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"
261
Металл құты
1 дана
10 жыл
262
Металл қолбақыр
1 дана
10 жыл
";
10-бөлімнің
"
Р/с
Заттардың атауы
Бір кереуетке (науқасқа) арналған заттар саны
Кию мерзімі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескерту №
"
деген жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
Р/с
Заттардың атауы
Бір кереуетке (науқасқа) арналған заттар саны
Беру кезеңі
Осы затты берген кезде қолданылатын ескерту №
";
11-бөлімнің
"
Р/с №
Заттардың атауы
Өлшем бірлігі
Адам саны төмендегідей барлық бөлімшелерге (адам)
Кию/пайдалану мерзімі (жыл)
50-ге дейін
100-ге дейін
250-ге дейін
500-ге дейін
500-ден жоғары (қосымша)
"
деген жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
Р/с №
Заттардың атауы
Өлшем бірлігі
Адам саны төмендегідей барлық бөлімшелерге (адам)
Беру кезеңі/пайдалану мерзімі (жыл)
50-ге дейін
100-ге дейін
250-ге дейін
500-ге дейін
500-ден жоғары (қосымша)
".

О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 26 мая 2015 года № 41 "Об утверждении норм обеспечения специальной формой одежды и другим вещевым имуществом сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 14 декабря 2021 года № 123/қе. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 12 марта 2026 года № 17/нс
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 12.03.2026 № 17/нс.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 26 мая 2015 года № 41 "Об утверждении норм обеспечения специальной формой одежды и другим вещевым имуществом сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11500) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении норм обеспечения специальной формой одежды и другим вещевым имуществом сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан с учетом особенностей прохождения службы";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые нормы обеспечения специальной формой одежды и другим вещевым имуществом сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан с учетом особенностей прохождения службы.";
в нормах обеспечения специальной формой одежды и другим вещевым имуществом сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Нормы обеспечения специальной формой одежды и другим вещевым имуществом сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан с учетом особенностей прохождения службы";
строку
"
№ п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одного сотрудника
Срок носки
№ примечания, применяемого при выдаче данного предмета
"
изложить в следующей редакции:
"
№ п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одного сотрудника
Период выдачи
№ примечания, применяемого при выдаче данного предмета
";
пункт 255 подраздела 2 раздела 9 изложить в следующей редакции:
"
255
Комплект постельного белья (наволочка верхняя, простынь, пододеяльник)
3 комплекта
1 год
";
пункты 261 и 262 подраздела 3 раздела 9 изложить в следующей редакции:
"
261
Фляга металлическая
1 штука
10 лет
262
Котелок металлический
1 штука
10 лет
";
в разделе 10 строку
"
№ п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одну койку (больного)
Срок носки
№ примечания, применяемого при выдаче данного предмета
"
изложить в следующей редакции:
"
№ п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одну койку (больного)
Период выдачи
№ примечания, применяемого при выдаче данного предмета
";
в разделе 11 строку
"
№ п/п
Наименование изделий
Единица измерения
Всем подразделениям численностью (человек)
Срок носки/ эксплуатации (лет)
До 50
До 100
До 150
До 500
свыше 500 (дополнительно)
";
изложить в следующей редакции:
"
№ п/п
Наименование изделий
Единица измерения
Всем подразделениям численностью (человек)
Период выдачи/срок эксплуатации (лет/год)
До 50
До 100
До 150
До 500
свыше 500 (дополнительно)
".

2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету қызметінің Экономика және қаржы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсында орналастыруды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 25 шілдедегі № 439 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін жүргізу қағидалары 10-тармағының талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жібергеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметті Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық қол қойған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Төрағасы ұлттық қауіпсіздік генерал-лейтенанты
К. Мәсімов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі

2. Департаменту экономики и финансов Службы финансового и материально-технического обеспечения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
2) направление настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2016 года № 439;
3) в течение десяти рабочих дней после направления настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
генерал-лейтенант
национальной безопасности
К. Масимов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан