Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік қызмет персоналы бойынша автоматтандырылған бірыңғай дерекқордан (ақпараттық жүйеден) мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер бойынша мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімін және нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 26 ақпандағы № 159 және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 19 наурыздағы № 52 бірлескен бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 20 сәуірдегі № 256 және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Төрағасының 2026 жылғы 11 маусымдағы № 98 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 20.04.2026 № 256 және ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Төрағасының 11.06.2026 № 98 бірлескен бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2026 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады).
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабы 19-3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік қызмет персоналы бойынша автоматтандырылған бірыңғай дерекқордан (ақпараттық жүйеден) мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер бойынша мәліметтерді ұсыну қағидалары және мерзімі;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызмет персоналы бойынша автоматтандырылған бірыңғай дерекқордан (ақпараттық жүйеден) мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер бойынша мәліметтер нысаны бекітілсін.
2. Осы бірлескен бұйрық мемлекеттік орган басшыларының соңғысы оған қол қойған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі _________ Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің
Төрағасы ______________ А. Жаилғанова
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2021 жылғы 26 ақпандағы
№ 159 және
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің Төрағасының
2021 жылғы 19 наурыздағы
№ 52 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік қызмет персоналы бойынша автоматтандырылған бірыңғай дерекқордан (ақпараттық жүйеден) мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер бойынша мәліметтерді ұсыну қағидалары және мерзімі
1-тарау. Жалпы ережелер

Об утверждении Правил, срока и формы представления уполномоченным органом по делам государственной службы сведений по политическим и административным государственным служащим из единой автоматизированной базы данных (информационной системы) по персоналу государственной службы
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2021 года № 159 и Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2021 года № 52. Утратил силу совместным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 апреля 2026 года № 256 и Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 11 июня 2026 года № 98.
Сноска. Утратил силу Совместным приказом Министра финансов РК от 20.04.2026 № 256 и Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 11.06.2026 № 98 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2026).
В соответствии с пунктом 19-3 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) Правила и срок представления уполномоченным органом по делам государственной службы сведений по политическим и административным государственным служащим из единой автоматизированной базы данных (информационной системы) по персоналу государственной службы согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) форму сведений по политическим и административным государственным служащим из единой автоматизированной базы данных (информационной системы) по персоналу государственной службы согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
1. Настоящий совместный приказ вступает в силу со дня подписания его последним из руководителей государственного органа.
Министр финансов
Республики Казахстан _____________ Е. Жамаубаев
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы ______________ А. Жаилганова
Приложение 1
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2021 года № 159
и Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 19 марта 2021 года № 52
Правила и срок представления уполномоченным органом по делам государственной службы сведений по политическим и административным государственным служащим из единой автоматизированной базы данных (информационной системы) по персоналу государственной службы
Глава 1. Общие положения

1. Осы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік қызмет персоналы бойынша автоматтандырылған бірыңғай дерекқордан (ақпараттық жүйеден) мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер бойынша мәліметтерді ұсыну қағидалары және мерзімі (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабы 19-3-тармағына сәйкес әзірленді және Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – Уәкілетті орган) мемлекеттік қызмет персоналы бойынша автоматтандырылған бірыңғай дерекқордан (ақпараттық жүйеден) мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер бойынша мәліметтерді (бұдан әрі – Мәліметтер) ұсыну тәртібі мен мерзімін айқындайды.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік қызмет персоналы бойынша автоматтандырылған бірыңғай дерекқордан (ақпараттық жүйеден) мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер бойынша мәліметтерді ұсыну тәртібі және мерзімі
2. Уәкілетті орган мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің "Е-қызмет" ақпараттық жүйесінен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеттінің "Интеграцияланған деректер қоры" ақпараттық жүйесіне осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілген нысан бойынша Мәліметтердің өзгеруіне қарай күнделікті автоматтандырылған тәртіппен береді.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетті осы Қағидалардың шеңберінде алынған ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2021 жылғы 26 ақпандағы
№ 159 және
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің Төрағасының
2021 жылғы 19 наурыздағы
№ 52 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
нысан
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік қызмет персоналы бойынша автоматтандырылған бірыңғай дерекқордан (ақпараттық жүйеден) мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер бойынша мәліметтер
Жеке адам бойынша мәлімет
Жұмысқа қабылдау туралы бұйрық бойынша мәліметтер
Штатты жинақтау көзі
жеке сәйкестендіру нөмірі
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
персон коды
құжатты сәйкестендіргіш
құжаттың нөмірі
бұйрық бекітілген күн
бұйрық күшіне енген күн
құжат түрі
құжат сыны бы
күші жойылды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Мемлекеттік орган туралы мәліметтер
Мемлекеттік қызметшінің лауазымы туралы мәліметтер
Қызметкердің мемлекеттік органда жұмысын бастаған күн
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
атауы
бөлімше
штаттағы лауазымы
тізілім бойынша лауазымы
мемлекеттік қызметшінің санаты
бірінші басшы болып табылама
13
14
15
16
17
18
19
20
Жұмыстан шығару жөніндегі бұйрық туралы мәліметтер
Жұмыс өтілі
құжатты сәйкестендіргіш
бұйрықтың нөмірі
бұйрықтың күні
жұмыстан шығарылған күн
құжат сыныбы
бұйрықты дайындаудың себебі
құжат файлы
21
22
23
24
25
26
27
28
"Мемлекеттік қызмет персоналы
бойынша бірыңғай
автоматтандырылған деректер
базасынан (ақпараттық жүйеден)
саяси және әкімшілік
мемлекеттік қызметшілер
бойынша мәліметтер" нысанына
қосымша
"Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік қызмет персоналы бойынша бірыңғай автоматтандырылған деректер базасынан (ақпараттық жүйеден) саяси және әкімшілік мемлекеттік қызметшілер бойынша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік қызметшілер туралы бірыңғай автоматтандырылған деректер базасынан (ақпараттық жүйеден) саяси және әкімшілік мемлекеттік қызметшілер болып табылатын жеке тұлғалар туралы мәліметтер" нысанын мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган ұсынады және мынадай деректерді қамтиды:
1-бағанда – жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда – саяси және әкімшілік мемлекеттік қызметші болып табылатын жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
3-бағанда – жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі;

1. Настоящие Правила и срок представления уполномоченным органом по делам государственной службы сведений по политическим и административным государственным служащим из единой автоматизированной базы данных (информационной системы) по персоналу государственной службы (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 19-3 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок и срок представления уполномоченным органом по делам государственной службы (далее – Уполномоченный орган) сведений по политическим и административным государственным служащим из единой автоматизированной базы данных (информационной системы) по персоналу государственной службы (далее – Сведения).
Глава 2. Порядок и срок представления уполномоченным органом по делам государственной службы сведений по политическим и административным государственным служащим из единой автоматизированной базы данных (информационной системы) по персоналу государственной службы
2. Сведения представляются Уполномоченным органом ежедневно по мере изменения Сведений из информационной системы "Е-қызмет" Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в информационную систему "Интегрированная база данных" Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в автоматизированном порядке по форме, утвержденной согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан обеспечивает конфиденциальность информации, полученной в рамках настоящих Правил.
Приложение 2
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2021 года № 159
и Председатель Агентство
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 19 марта 2021 года № 52
форма
Сведения по политическим и административным государственным служащим из единой автоматизированной базы данных (информационной системы) по персоналу государственной службы
Сведения по физическому лицу
Сведения по приказу о приеме на работу
индивидуальный идентификационный номер
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
код персоны
идентификатор документа
номер документа
дата утверждения приказа
дата вступления в силу приказа
вид документа
класс документа
аннулирован
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Источник комплектования штатов
Сведения о государственном органе
Сведения о должности государственного служащего
бизнес-идентификационный номер
наименование
подразделение
штатная должность
должность по реестру
категория государственного служащего
является ли первым руководителем
12
13
14
15
16
17
18
19
Дата начала работы работника в государственном органе
Сведения о приказе об увольнении
Стаж работы
идентификатор документа
номер приказа
дата приказа
дата увольнения
класс документа
причина подготовки приказа
файл документа
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Приложение к форме
"Сведения по политическим и
административным
государственным
служащим из единой
автоматизированной базы
данных (информационной
системы) по персоналу
государственной службы"
Пояснение по заполнению формы "Сведения по политическим и административным государственным служащим из единой автоматизированной базы данных (информационной системы) по персоналу государственной службы"
Форма "Сведения по политическим и административным государственным служащим из единой автоматизированной базы данных (информационной системы) по персоналу государственной службы" представляется уполномоченным органом по делам государственной службы и включает в себя следующие данные:
в графе 1 – указывается порядковый номер строки;
в графе 2 – указывается индивидуальный идентификационный номер физического лица, являющегося политическим/административным государственным служащим;
в графе 3 – указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица;

4-бағанда – 2-бағанда көрсетілген мемлекеттік қызметшінің бірегей нөмірі көрсетіледі;
5-бағанда – жұмысқа қабылдау туралы құжаттың бірегей коды көрсетіледі;
6-бағанда – 5-бағанда көрсетілген құжаттың нөмірі көрсетіледі;
7-бағанда – 5-бағанда көрсетілген құжат бекітілген күн көрсетіледі;
8-бағанда – бұйрық күшіне енген күн көрсетіледі;
9-бағанда – 5-бағанда көрсетілген құжаттың түрі көрсетіледі;
10-бағанда – 5-бағанда көрсетілген құжат сыныбы көрсетіледі;
11-бағанда – егерде арнайы тексерістің теріс жауабына/конкурстық комиссияның шешімін шағамдауға /жеке тұлғаның жұмысқа қабылдау туралы өтінішін қайтарып алуға арналған өтінішіне/жұмысқа шығудан бас тарту туралы акт жасауға (жұмысқа шықпау туралы акт) өзге де мән-жайларда жеке тұлғаның бас тартуына байланысты жұмысқа қабылдау туралы бұйрығы күшін жойса "1" цифры көрсетіледі, егер жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың күші жойылмаса онда "0" цифры көрсетіледі;
12-бағанда – штатты жинақтау көзі көрсетіледі;
13-бағанда – мемлекеттік органның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
14-бағанда – 13-бағанда көрсетілген мемлекеттік органның атауы көрсетіледі;
15-бағанда – 13-бағанда көрсетілген мемлекеттік органдағы бөлімшесі көрсетіледі;
16-бағанда – 2-бағанда көрсетілген мемлекеттік қызметшінің штаттағы лауазымы көрсетіледі;
17-бағанда – 2-бағанда көрсетілген мемлекеттік қызметшінің тізілім бойынша лауазымы көрсетіледі;
18-бағанда – 2-бағанда көрсетілген мемлекеттік қызметшінің санаты көрсетіледі;
19-бағанда – егер 2-бағанда көрсетілген мемлекеттік қызметші 13-бағанда көрсетілген мемлекеттік органның бірінші басшысы болып табылмаса "0" цифры көрсетіледі, егер бірінші басшысы болып табылса, онда "1" цифры көрсетіледі;
20-бағанда – 13-бағанда көрсетілген мемлекеттік органда 2-бағанда көрсетілген қызметкердің жұмысты бастаған күні көрсетіледі;
21-бағанда – құжатты сәйкестендіргіш (жұмыстан шығару туралы бұйрық) көрсетіледі;
22-бағанда – 2-бағанда көрсетілген мемлекеттік қызметшіні жұмыстан шығару туралы бұйрықтың нөмір көрсетіледі;
23-бағанда – 23-бағанда көрсетілген бұйрықтың күні көрсетіледі;
24-бағанда – 2-бағанда көрсетілген мемлекеттік қызметшінің жұмыстан шығарылған күні көрсетіледі;
25-бағанда – 22-бағанда көрсетілген құжат сыныбы көрсетіледі;
26-бағанда – 22-бағанда көрсетілген бұйрықты дайындау себебі көрсетіледі;
27-бағанда – 22-бағанда көрсетілген құжаттың файлы көрсетіледі;
28-бағанда – 2-бағанда көрсетілген мемлекеттік қызметшінің мемлекеттік қызметтегі өтілі көрсетіледі.

в графе 4 – указывается уникальный номер государственного служащего, указанного в графе 2;
в графе 5 – указывается уникальный код документа о приеме на работу;
в графе 6 – указывается номер документа, указанного в графе 5;
в графе 7 – указывается дата утверждения документа, указанного в графе 5;
в графе 8 – указывается дата вступления в силу приказа;
в графе 9 – указывается вид документа, указанного в графе 5;
в графе 10 – указывается класс документа, указанного в графе 5;
в графе 11 – указывается цифра "1", если приказ о приеме на работу аннулирован, в связи с отрицательным ответом специальной проверки/обжалованием решения конкурсной комиссии/заявлением физического лица на отзыв заявления о приеме на работу/составлением акта об отказе приступить к работе (акт о невыходе на работу) отказ физического лица в иных обстоятельствах, если приказ о приеме на работу не аннулирован, то указывается цифра цифра "0";
в графе 12 – указывается источник комплектования штатов;
в графе 13 – указывается бизнес-идентификационный номер государственного органа;
в графе 14 – указывается наименование государственного органа, указанного в графе 13;
в графе 15 – указывается подразделение в государственном органе, указаннм в графе 13;
в графе 16 – указывается штатная должность государственного служащего, указанного в графе 2;
в графе 17 – указывается должность по реестру государственного служащего, указанного в графе 2;
в графе 18 – указывается категория государственного служащего, указанного в графе 2;
в графе 19 – указывается цифра "0", если государственный служащий, указанный в графе 2, не является первым руководителем государственного органа, указанного в графе 13, если является первым руководителем, то указывается цифра "1".
в графе 20 – указывается дата начала работы государственного служащего, указанного в графе 2, в государственном органе, указанном в графе 13;
в графе 21 – указывается идентификатор документа (приказ об увольнении);
в графе 22 – указывается номер приказа об увольнении государственного служащего, указанного в графе 2;
в графе 23 – указывается дата приказа, указанного в графе 23;
в графе 24 – указывается дата увольнения государственного служащего, указанного в графе 2;
в графе 25 – указывается класс документа, указанного в графе 22;
в графе 26– указывается причина подготовки приказа, указанного в графе 22;
в графе 27 – указывается файл документа, указанного в графе 22;
в графе 28 – указывается стаж работы на государственной службе государственного служащего, указанного в графе 2.