"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті төрағасы орынбасарларының, аумақтық бөлімшелердің басшылары мен олардың орынбасарларының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушысының 2019 жылғы 5 тамыздағы № 429 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 273 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2025 жылғы 11 маусымдағы № 380 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 11.06.2025 № 380 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 4-тармағына және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті төрағасы орынбасарларының, аумақтық бөлімшелердің басшылары мен олардың орынбасарларының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушысының 2019 жылғы 5 тамыздағы № 429 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарында:
1 және 2-бөлімдерде:
"Кәсіби құзыреттілігі" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Кәсіби құзыреттілігі
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлану, өзгерістерді басқару; міндетті түрде "Б" корпусының А, В, C-O, C-R, D, D-O, E, E-R және E-G санаттарындағы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарда немесе Тізіліммен айқындалған "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарында, саяси мемлекеттік лауазымдарда, немесе құқық қорғау немесе арнайы мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінде немесе мемлекеттік орган болып табылмайтын мемлекеттік мекемелерде, мемлекеттік емес мекемелерде, оның ішінде олардың филиалдарында, өкілдіктерінде немесе өзге жекелеген құрылымдық бөлімшелерінде, осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін лауазымдарда жұмыс өтілі бір жылдан кем емес 1.
";
3-бөлімде:
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті төрағасының орынбасары, С-1 санаты (1 бірлік), № 21-05 біліктілік талаптары мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2019 года № 429 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, руководителей территориальных подразделений и их заместителей"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 273. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 июня 2025 года № 380.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 11.06.2025 № 380 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и Типовыми квалификационными требованиями к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2019 года № 429 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, руководителей территориальных подразделений и их заместителей" следующие изменения и дополнения:
в квалификационных требованиях к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, руководителей территориальных подразделений и их заместителей, утвержденных указанным приказом:
в разделах 1 и 2:
графу "Профессиональная компетентность" изложить в следующей редакции:
"
Профессиональная компетентность
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями; обязательное наличие не менее одного года стажа работы на административных государственных должностях корпуса "Б" категорий А, В, C-O, C-R, D, D-O, E, E-R или E-G, либо на административных государственных должностях корпуса "А", политических государственных должностях, определенных Реестром, либо в территориальных подразделениях правоохранительных или специальных государственных органов, либо в государственных организациях, не являющихся государственными органами, негосударственных организациях, в том числе в их филиалах, представительствах либо иных обособленных структурных подразделениях на должностях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории 1.
";
в разделе 3:
квалификационные требования "3. Заместитель Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, категория С-1 (1 единица), № 21-05 изложить в следующей редакции:

"3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті төрағасының орынбасары, С-1 санаты (1 бірлік), № 21-05
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары білім, жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдары мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (фармация); құқық (құқықтану);
Кәсіптік
құзыреттілігі
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлану, өзгерістерді басқару; міндетті түрде "Б" корпусының А, В, C-O, C-R, D, D-O, E, E-R және E-G санаттарындағы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарда немесе Тізіліммен айқындалған "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарында, саяси мемлекеттік лауазымдарда, немесе құқық қорғау немесе арнайы мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінде немесе мемлекеттік орган болып табылмайтын мемлекеттік мекемелерде, мемлекеттік емес мекемелерде, оның ішінде олардың филиалдарында, өкілдіктерінде немесе өзге жекелеген құрылымдық бөлімшелерінде, осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін лауазымдарда жұмыс өтілі бір жылдан кем емес 1.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің орталық аппаратының және аумақтық бөлімшелерінің дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы мәселелері бойынша қызметін үйлестіру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі заттардың, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Заңнамаға сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға арналған бағаларды мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру. Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік қызметті көрсету, үйлестіру және мониторингілеу, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес рұқсат ету құжаттарын беру, олардың қолданысын тоқтата тұру, сондай-ақ олардан айыру (қайтарып алу). Халықты және денсаулық сақтау ұйымдарын қауіпсіз, тиімді және сапалы дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз етуді ұйымдастыру саласындағы үйлестіруді және мемлекеттік басқаруды жүзеге асыру. Фармацевтикалық инспекцияны жүзеге асыру. Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу бойынша жалпы басшылық. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық және әкімшілік жаза қолдану туралы істерді қарау. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шараларды қабылдау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
";
"5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі басшысының орынбасары, С-О-2 санаты (34 бірлік), №№ 21-23-2, 21-24-2, 21-25-2, 21-26-2, 21-27-2, 21-28-2, 21-29-2, 21-30-2, 21-31-2, 21-32-2, 21-33-2, 21-34-2, 21-35-2, 21-36-2, 21-37-2, 21-38-2, 21-39-2, 21-23-3, 21-24-3, 21-25-3, 21-26-3, 21-27-3, 21-28-3, 21-29-3, 21-30-3, 21-31-3, 21-32-3, 21-33-3, 21-34-3, 21-35-3, 21-36-3, 21-37-3, 21-38-3, 21-39-3" деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Заместитель Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, категория С-1 (1 единица), № 21-05
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (фармация), технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или технология фармацевтического производства); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями;
обязательное наличие не менее одного года стажа работы на административных государственных должностях корпуса "Б" категорий А, В, C-O, C-R, D, D-O, E, E-R или E-G, либо на административных государственных должностях корпуса "А", политических государственных должностях, определенных Реестром, либо в территориальных подразделениях правоохранительных или специальных государственных органов, либо в государственных организациях, не являющихся государственными органами, негосударственных организациях, в том числе в их филиалах, представительствах либо иных обособленных структурных подразделениях на должностях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории 1.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Координация деятельности центрального аппарата Комитета и территориальных подразделений по вопросам обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Осуществление государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения. Осуществление государственного регулирования цен на лекарственные средства и медицинские изделия в соответствии с законодательством. Оказание, координация, мониторинг государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности, выдача разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Осуществление координации и государственного управления в области организации обеспечения населения и организаций здравоохранения безопасными, эффективными и качественными лекарственными средствами и медицинскими изделиями. Осуществление фармацевтических инспекций. Обеспечение безопасности пищевой продукции. Общее руководство по разработке проектов нормативных правовых актов в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
";
строку "5. Заместитель руководителя территориального подразделения Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, категория С-О-2 (34 единицы), №№ 21-23-2, 21-24-2, 21-25-2, 21-26-2, 21-27-2, 21-28-2, 21-29-2, 21-30-2, 21-31-2, 21-32-2, 21-33-2, 21-34-2, 21-35-2, 21-36-2, 21-37-2, 21-38-2, 21-39-2, 21-23-3, 21-24-3, 21-25-3, 21-26-3, 21-27-3, 21-28-3, 21-29-3, 21-30-3, 21-31-3, 21-32-3, 21-33-3, 21-34-3, 21-35-3, 21-36-3, 21-37-3, 21-38-3, 21-39-3" изложить в следующей редакции:

"5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі басшысының орынбасары, С-О-2 санаты (31 бірлік), №№ 21-23-2, 21-24-2, 21-25-2, 21-26-2, 21-27-2, 21-28-2, 21-29-2, 21-30-2, 21-31-2, 21-32-2, 21-33-2, 21-34-2, 21-35-2, 21-36-2, 21-37-2, 21-38-2, 21-39-2, 21-23-3, 21-24-3, 21-25-3, 21-26-3, 21-27-3, 21-28-3, 21-30-3, 21-31-3, 21-32-3, 21-33-3, 21-34-3, 21-35-3, 21-37-3, 21-39-3";
"7. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі басшысының орынбасары, С-О-2 санаты (17 бірлік), №№ 21-23-5, 21-24-5, 21-25-5, 21-26-5, 21-27-5, 21-28-5, 21-30-5, 21-31-5, 21-32-5, 21-33-5, 21-34-5, 21-35-5, 21-37-5, 21-39-5" деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі басшысының орынбасары, С-О-2 санаты (17 бірлік), №№ 21-23-5, 21-24-5, 21-25-5, 21-26-5, 21-27-5, 21-28-5, 21-30-5, 21-31-5, 21-32-5, 21-33-5, 21-34-5, 21-35-5, 21-37-5, 21-39-5, 21-29-3, 21-36-3, 21-38-3".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты қабылдаған күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі оның көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты қабылдаған күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің жауапты хатшысы Б.Ш. Жақселековаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Негіздеме: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің төрағасы Л.В. Бюрабекованың 2020 жылғы 30 наурыздағы № 01-21/047-вн қызметтік жазбасы.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов

"5. Заместитель руководителя территориального подразделения Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, категория С-О-2 (31 единица), №№ 21-23-2, 21-24-2, 21-25-2, 21-26-2, 21-27-2, 21-28-2, 21-29-2, 21-30-2, 21-31-2, 21-32-2, 21-33-2, 21-34-2, 21-35-2, 21-36-2, 21-37-2, 21-38-2, 21-39-2, 21-23-3, 21-24-3, 21-25-3, 21-26-3, 21-27-3, 21-28-3, 21-30-3, 21-31-3, 21-32-3, 21-33-3, 21-34-3, 21-35-3, 21-37-3, 21-39-3";
строку "7. Заместитель руководителя территориального подразделения Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, категория С-О-2 (17 единиц), №№ 21-23-5, 21-24-5, 21-25-5, 21-26-5, 21-27-5, 21-28-5, 21-30-5, 21-31-5, 21-32-5, 21-33-5, 21-34-5, 21-35-5, 21-37-5, 21-39-5" изложить в следующей редакции:
"7. Заместитель руководителя территориального подразделения Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, категория С-О-2 (17 единиц), №№ 21-23-5, 21-24-5, 21-25-5, 21-26-5, 21-27-5, 21-28-5, 21-30-5, 21-31-5, 21-32-5, 21-33-5, 21-34-5, 21-35-5, 21-37-5, 21-39-5, 21-29-3, 21-36-3, 21-38-3".
2. Комитету контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после дня принятия настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после дня принятия настоящего приказа его размещение на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства здравоохранения Республики Казахстан Жакселекову Б.Ш.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Основание: служебная записка Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан Бюрабековой Л.В. от 30 марта 2020 года № 01-21/047-вн.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов