"Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Жоғары Сот Кеңесі Төрағасының 2025 жылғы 21 ақпандағы № 10-9/11 өкіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сот Кеңесі Төрағасының 2025 жылғы 11 тамыздағы № 10-9/51 өкімі.
1. "Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесі Төрағасының 2025 жылғы 21 ақпандағы № 10-9/11 өкіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдау қағидаларында:
2 және 3-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясында (бұдан әрі – Академия) магистранттар мен докторанттар контингентін қалыптастыру мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде, сондай-ақ оқу ақысын білім алушының өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен төлеу арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде бөлінген орындардың санын Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің Төрағасымен келісім бойынша Академия ректоры магистратура мен докторантураның ғылыми-педагогикалық және бейінді бағыттарына бөледі.
3. Мемлекеттік білім беру тапсырысы магистратурада аясында "Қазақстан Республикасы сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңында (бұдан әрі – Конституциялық заң) және осы Қағидалардың 13-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келетін Қазақстан Республикасының азаматтары оқи алады.";
6-тармақ алып тасталсын;
9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Магистратураға түсетін тұлғалардан құжаттарды қабылдау келесі мерзімдерде жүзеге асырылады:
1) жыл сайын 1 маусымнан 29 шілдеге дейін;
2) жыл сайын 25 қазаннан 20 қарашаға дейін (ваканттық қабылдау орындар болған кезде).
Докторантураға түсетін тұлғалардан құжаттарды қабылдау келесі мерзімдерде жүзеге асырылады:
1) жыл сайын 1 маусымнан 29 шілдеге дейін;
2) жыл сайын 20 тамыздан 30 қыркүйекке дейін (ваканттық қабылдау орындар болған кезде).";
10. Магистратураға түсу емтихандары келесі мерзімдерде өткізіледі:
1) жыл сайын 5-22 тамыз аралығында, оқуға қабылдау жыл сайын 25 тамызға дейін жүзеге асырылады;
2) жыл сайын 25 қарашадан 10 желтоқсанға дейін (ваканттық қабылдау орындар болған кезде) оқуға қабылдау жыл сайын 25 желтоқсанға дейін жүзеге асырылады.
Докторантураға түсу емтихандары келесі мерзімдерде өткізіледі:

О внесении изменений и дополнений в распоряжение Председателя Высшего Судебного Совета Республики Казахстан от 21 февраля 2025 года № 10-9/11 "Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан"
Распоряжение Председателя Высшего Судебного Совета Республики Казахстан от 11 августа 2025 года №10-9/51
1. Внести в распоряжение Председателя Высшего Судебного Совета Республики Казахстан от 21 февраля 2025 года № 10-9/11 "Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Правилах приема на обучение в Академию правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан, утвержденных указанным распоряжением:
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Формирование контингента магистрантов и докторантов в Академии правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан (далее – Академия) осуществляется в рамках государственного образовательного заказа, а также посредством оплаты обучения за счет собственных средств обучающегося и (или) иных источников.
Количество мест, выделенных в рамках государственного образовательного заказа, распределяется на научно-педагогическое и профильное направления магистратуры и докторантуры ректором Академии по согласованию с Председателем Высшего Судебного Совета Республики Казахстан.
3. В рамках государственного образовательного заказа в магистратуре могут обучаться граждане Республики Казахстан, соответствующие требованиям, предусмотренным Конституционным законом Республики Казахстан "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" (далее – Конституционный закон) и пунктом 13 настоящих Правил.";
пункт 6 исключить;
пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. Прием документов от лиц, поступающих в магистратуру, осуществляется в следующие сроки:
1) ежегодно с 1 июня по 29 июля;
2) ежегодно с 25 октября по 20 ноября (при наличии вакантных приемных мест).
Прием документов от лиц, поступающих в докторантуру, осуществляется в следующие сроки:
1) ежегодно с 1 июня по 29 июля;
2) ежегодно с 20 августа по 30 сентября (при наличии вакантных приемных мест).
10. Вступительные экзамены в магистратуру проводятся в следующие сроки:
1) с 5 по 22 августа ежегодно, зачисление осуществляется до 25 августа ежегодно;
2) с 25 ноября по 10 декабря ежегодно (при наличии вакантных приемных мест), зачисление осуществляется до 25 декабря ежегодно.
Вступительные экзамены в докторантуру проводятся в следующие сроки:

1) жыл сайын 5-22 тамыз аралығында, оқуға қабылдау жыл сайын 25 тамызға дейін жүзеге асырылады;
2) жыл сайын 6-17 қазан аралығында (ваканттық қабылдау орындар болған кезде) оқуға қабылдау жыл сайын 24 қазанға дейін жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. Докторантураға "8D042 – Құқық" кадрларды даярлау бағыты бойынша қабылдау:
1) оқу мерзімі үш жылдық ғылыми-педагогикалық бағытта;
2) оқу мерзімі үш жылдық бейінді бағытта жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
"13-1. Докторантураға оқуға түсуші тұлғаларға мынадай талаптар қойылады:
1) бейіндік докторантураға – құқық саласында "магистр" дәрежесінің немесе бейіндік магистратураға теңестірілген жоғары арнайы заң білімі болуы;
2) ғылыми-педагогикалық докторантураға – ғылыми-педагогикалық бағыт бойынша құқық саласында "магистр" дәрежесінің болуы немесе бейіндік және ғылыми-педагогикалық магистратураның білім беру бағдарламалары арасындағы айырмашылықты құрайтын оқу пәндерін қосымша меңгерген жағдайда бейіндік бағыт бойынша құқық саласындағы "магистр" дәрежесінің болуы;
3) құжаттарды қабылдау аяқталған сәтте заң мамандығы бойынша кемінде бес жыл жұмыс өтілінің болуы.";
14 және 15-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызметті алу үшін магистратураға және докторантураға түсетін жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы не қолма-қол жүгіне алады.
15. Магистратураға түсу кезінде қолма-қол жүгінген кезде көрсетілетін қызмет алушы көрсетілетін қызмет берушіге осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі – Өтініш) және мына құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
2) жоғары білім туралы құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (құжаттың қосымшасымен бірге);
3) мемлекеттік қызметшілер болып табылатын тұлғаларға – осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша басшының қолы қойылған жұмыс орнынан жолдама (бұдан әрі – Жолдама);
4) мемлекеттік қызметші болып табылатын адамдар үшін – заң кәсібі бойынша жұмыс өтілі көрсетілген жұмыс орнынан анықтама; өңірлік квота бойынша түсетін адамдар және мемлекеттік қызметші болып табылмайтын адамдар үшін – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң кәсібі бойынша еңбек қызметін растайтын құжат;
5) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ- 175/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 175/2020 бұйрық) 075/У нысанындағы медициналық анықтама;

1) с 5 по 22 августа ежегодно, зачисление осуществляется до 25 августа ежегодно;
2) с 6 по 17 октября ежегодно (при наличии вакантных приемных мест), зачисление осуществляется до 24 октября ежегодно.";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Прием в докторантуру по направлению подготовки кадров "8D042 – Право" осуществляется по:
1) научно-педагогическому направлению со сроком обучения три года;
2) профильному направлению со сроком обучения три года.";
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. К лицам, поступающим в докторантуру, предъявляются следующие требования:
1) в профильную докторантуру – наличие степени "магистр" в области права или высшего специального юридического образования, приравненного к профильной магистратуре;
2) в научно-педагогическую докторантуру – наличие степени "магистр" в области права по научно-педагогическому направлению или наличие степени "магистр" в области права по профильному направлению при условии дополнительного освоения ими учебных дисциплин, составляющих разницу между образовательными программами профильной и научно-педагогической магистратуры;
3) наличие на момент окончания приема документов стажа работы по юридической профессии не менее пяти лет.";
пункты 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"14. Для получения государственной услуги лицо, поступающее в магистратуру и докторантуру (далее – услугополучатель), может обратиться к услугодателю через веб-портал "Электронное правительство" (далее – портал) либо нарочно.
15. При поступлении в магистратуру в случае обращения нарочно услугополучатель представляет услугодателю заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Заявление) и следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
2) документ о высшем образовании либо электронный документ из сервиса цифровых документов (вместе с приложением к документу);
3) направление с места работы, подписанное руководителем по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Направление) – для лиц, являющихся государственными служащими;
4) справку с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии – для лиц, являющихся государственными служащими; документ, подтверждающий трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан – для лиц, поступающих по региональной квоте и лиц, не являющихся государственными служащими;
5) медицинскую справку формы 075/У, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21579) (далее – Приказ № 175/2020);

6) шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификат (бар болған жағдайда) – ғылыми-педагогикалық бағыт бойынша магистратураға түсуші тұлғалар үшін.
Шетелдік білім беру ұйымдары берген білім туралы құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен танылуы тиіс. Шет тілінде ұсынылған құжаттардың нотариалдық куәландырылған мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасы болуы қажет.
Портал арқылы "жеке кабинетте" жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық Өтініш;
2) жоғары білім туралы құжаттың (құжаттың қосымшасымен бірге) электрондық көшірмесі;
3) мемлекеттік қызметшілер болып табылатын тұлғаларға – жолдаманың электрондық көшірмесі;
4) мемлекеттік қызметшілер болып табылатын тұлғаларға – жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтаманың электрондық көшірмесі; өңірлер квота бойынша түсетін және мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын түсуші тұлғаларға – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
5) № 175/2020 бұйрықпен бекітілген 075/У нысандағы медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі;
6) шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттың (бар болған жағдайда) электрондық көшірмесі – ғылыми-педагогикалық бағыт бойынша магистратураға түсуші тұлғалар үшін.
Электронды түрде берілетін құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес ЭЦҚ арқылы куәландырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, көрсету нәтижесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтер осы Қағидалардың 3-қосымшасында белгіленген.";
мынадай мазмұндағы 15-1-тармақпен толықтырылсын:
"15-1. Докторантураға түсу кезінде қолма-қол жүгінген кезде көрсетілетін қызмет алушы көрсетілетін қызмет берушіге осы Қағидалардың 1-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі – Өтініш) және мына құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
2) жоғары білім туралы құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (құжаттың қосымшасымен бірге);
3) жоғары оқу орнынан кейінгі білімі туралы құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (құжаттың қосымшасымен бірге);
4) мемлекеттік қызметшілер болып табылатын тұлғаларға – осы Қағидалардың 2-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша басшының қолы қойылған жұмыс орнынан жолдама (бұдан әрі – Жолдама);

6) международный сертификат, подтверждающий владение иностранным языком (при наличии) – для лиц, поступающих в магистратуру по научно-педагогическому направлению.
Документы об образовании, выданные зарубежными организациями образования, должны быть признаны в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан. Документы на иностранном языке представляются вместе с нотариально заверенным переводом на государственный или русский язык.
В случае обращения через портал в "личном кабинете" услугополучатель предоставляет:
1) электронное Заявление, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) электронную копию документа о высшем образовании (вместе с приложением к документу);
3) электронную копию направления – для лиц, являющихся государственными служащими;
4) электронную копию справки с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии – для лиц, являющихся государственными служащими; электронную копию документа, подтверждающего трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством – для лиц, поступающих по региональной квоте и лиц, не являющихся государственными служащими;
5) электронную копию медицинской справки формы 075/У, утвержденной Приказом № 175/2020;
6) электронную копию международного сертификата, подтверждающего владение иностранным языком (при наличии) – для лиц, поступающих в магистратуру по научно-педагогическому направлению.
Документы, подаваемые в электронном виде, удостоверяются ЭЦП в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, установлены в приложении 3 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. При поступлении в докторантуру в случае обращения нарочно услугополучатель представляет услугодателю заявление по форме согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам (далее – Заявление) и следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
2) документ о высшем образовании либо электронный документ из сервиса цифровых документов (вместе с приложением к документу);
3) документ о послевузовском образовании либо электронный документ из сервиса цифровых документов (вместе с приложением к документу);
4) направление с места работы, подписанное руководителем по форме, согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам (далее – Направление) – для лиц, являющихся государственными служащими;

5) мемлекеттік қызметші болып табылатын адамдар үшін – заң кәсібі бойынша жұмыс өтілі көрсетілген жұмыс орнынан анықтама; мемлекеттік қызметші болып табылмайтын адамдар үшін – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң кәсібі бойынша еңбек қызметін растайтын құжат;
6) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ- 175/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 175/2020 бұйрық) 075/У нысанындағы медициналық анықтама;
7) шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификат (бар болған жағдайда);
8) соңғы 3 күнтізбелік жылдағы ғылыми жарияланымдар тізімі (болған жағдайда), зерттеулер жүргізу жоспары;
9) педагогикалық бейіндегі білім беру бағдарламаларды игергені туралы құжат (бейінді бағыттағы магистратураны бітірген үміткерлер үшін).
Портал арқылы "жеке кабинетте" жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық Өтініш;
2) жоғары білім туралы құжаттың (құжаттың қосымшасымен бірге) электрондық көшірмесі;
3) жоғары оқу орнынан кейінгі білімі құжаттың (құжаттың қосымшасымен бірге) электрондық көшірмесі;
4) мемлекеттік қызметшілер болып табылатын тұлғаларға – жолдаманың электрондық көшірмесі;
5) мемлекеттік қызметшілер болып табылатын тұлғаларға – жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтаманың электрондық көшірмесі; мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын түсуші тұлғаларға – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
6) № 175/2020 бұйрықпен бекітілген 075/У нысандағы медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі;
7) шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттың (бар болған жағдайда) электрондық көшірмесі;
8) соңғы 3 күнтізбелік жылдағы ғылыми жарияланымдар тізімінің (болған жағдайда), зерттеулер жүргізу жоспарының электрондық көшірмесі;
9) педагогикалық бейіндегі білім беру бағдарламаларды игергені туралы құжаттың (бейінді бағыттағы магистратураны бітірген үміткерлер үшін) электрондық көшірмесі.
Электронды түрде берілетін құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес ЭЦҚ арқылы куәландырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, көрсету нәтижесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтер осы Қағидалардың 3-қосымшасында белгіленген.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

5) справку с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии – для лиц, являющихся государственными служащими; документ, подтверждающий трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан – для лиц, не являющихся государственными служащими;
6) медицинскую справку формы 075/У, утвержденной Приказом №175/2020);
7) международный сертификат, подтверждающий владение иностранным языком (при наличии);
8) список научных публикаций за последние 3 календарных года (при наличии), план проведения исследования;
9) документ об освоении образовательных программ педагогического профиля (для кандидатов, окончивших магистратуру профильного направления).
В случае обращения через портал в "личном кабинете" услугополучатель предоставляет:
1) электронное Заявление, удостоверенное ЭЦП услугополучателя;
2) электронную копию документа о высшем образовании (вместе с приложением к документу);
3) электронную копию документа о послевузовском образовании (вместе с приложением к документу);
4) электронную копию Направления – для лиц, являющихся государственными служащими;
5) электронную копию справки с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии – для лиц, являющихся государственными служащими; электронную копию документа, подтверждающего трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством – для лиц, не являющихся государственными служащими;
6) электронную копию медицинской справки формы 075/У, утвержденной Приказом № 175/2020;
7) электронную копию международного сертификата, подтверждающего владение иностранным языком (при наличии);
8) электронные копии списка научных публикаций за последние 3 календарных года (при наличии) и плана проведения исследования;
9) электронную копию документа об освоении образовательных программ педагогического профиля (для кандидатов, окончивших магистратуру профильного направления).
Документы, подаваемые в электронном виде, удостоверяются ЭЦП в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, установлены в приложении 3 к настоящим Правилам.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:

"16. Өтініштер құжаттармен бірге қолма-қол берілген кезде көрсетілетін қызметті беруші 30 минут ішінде:
осы Қағидалардың 15 және 15-1-тармақтарына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
15-тармақтың 2) тармақшасында, 15-1-тармақтың 2), 3) және 9) тармақшаларында көрсетілген ұсынылған құжаттардың (қосымшалармен бірге) көшіріп алады, содан кейін түпнұсқаларын қайтарады;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және/немесе қолданылу мерзімі өткен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелерін қайтарады және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат (бұдан әрі – бас тарту туралы қолхат) береді;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда осы Қағидалардың 5 және 5-1-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдау туралы қолхат (бұдан әрі – қабылдау туралы қолхат) береді.
Портал арқылы құжаттармен өтініштер түскен кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
Әрі қарай, көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде:
осы Қағидалардың 15 және 15-1-тармақтарына сәйкес ұсынылған құжаттарды өңдейді және толықтығын тексереді;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған және/немесе құжаттардың қолданылу мерзімі өтіп кеткен жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" бір жұмыс күні ішінде құжаттарды талаптарға сәйкес келтіру қажеттігі туралы хабарлайды;
хабарламада көрсетілген сәйкессіздіктер жойылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзім өткеннен кейін бір жұмыс күні ішінде құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты қалыптастырады және көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жібереді;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған және олар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген жағдайда, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатты қалыптастырады және көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жібереді.";
20-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Магистратура мен докторантураға түсу емтихандарын өткізу кезеңіне емтихан комиссиясы құрылады.";
мынадай мазмұндағы 21-1-тармақпен толықтырылсын:
"21-1. Докторантураға оқуға түсуші тұлғалар шет тілі (ағылшын, неміс, француз тілдері бойынша) және мамандық бойынша түсу емтиханын тапсырады.";
22-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"16. При подаче заявления с документами нарочно услугодатель в течение 30 минут:
проверяет полноту представленных документов в соответствии с пунктами 15 и 15-1 настоящих Правил;
воспроизводит копии предоставленных документов (вместе с приложениями), указанных в подпункте 2) пункта 15, подпунктах 2), 3) и 9) пункта 15-1, после чего возвращает оригиналы;
в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и/или с истекшим сроком действия, услугодатель возвращает оригиналы и копии документов и выдает расписку о мотивированном отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – расписка об отказе);
в случае предоставления услугополучателем полного пакета документов выдает расписку о приеме документов по форме согласно приложениям 5 и 5-1 к настоящим Правилам (далее – расписка о приеме).
При поступлении заявлений с документами через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии заявления для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Далее услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня:
обрабатывает и проверяет полноту представленных документов в соответствии с пунктами 15 и 15-1 настоящих Правил;
в случае предоставления услугополучателем неполного пакета
документов и/или с истекшим сроком действия уведомляет услугополучателя посредством его "личного кабинета" на портале о необходимости приведения документов в течение одного рабочего дня в соответствие с требованиями;
при не устранении указанных в уведомлении несоответствий услугодатель в течение одного рабочего дня после истечения указанного срока формирует и направляет в "личный кабинет" услугополучателя на портале расписку об отказе в приеме документов;
в случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, и соответствии их требованиям настоящих Правил формирует и направляет в "личный кабинет" услугополучателя на портале расписку о приеме документов.";
часть первую пункта 20 изложить в следующей редакции:
"20. На период проведения вступительных экзаменов в магистратуру и докторантуру создается экзаменационная комиссия.";
дополнить пунктом 21-1 следующего содержания:
"21-1. Лица, поступающие в докторантуру, сдают вступительные экзамены по иностранному языку (английский, немецкий, французский по выбору) и по специальности.";
Абзац первый пункта 22 изложить в следующей редакции:

"22. Мамандық бойынша магистратураға түсу емтиханы үш кезеңнен тұрады:";
мынадай мазмұндағы 22-2, 22-3, 22-4- тармақтармен толықтырылсын:
"22-2. Докторантураға шет тілі бойынша түсу емтиханы ҚР ҒЖБМ ҰТО базасында өткізіледі.
22-3. Докторантураға мамандық бойынша түсу емтиханы екі кезеңнен тұрады:
1) эссе жазу;
2) әңгімелесу.
Мамандық бойынша түсу емтихандарының барлық кезеңдері Академияда өткізіледі.
22-4. Докторантураға түсуші тұлғалар шет тілін меңгерудің жалпыеуропалық құзыреттеріне (стандарттарына) сәйкес шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификат болған кезде, шет тілі бөлімінен өз қалауымен босатылады:
ағылшын тілі: ІELTS Academіc (Іnternatіonal Englіsh Language Testіng System Academіc), шекті балл кемінде – 5,0;
TOEFL ІBT (Test of Englіsh as a Foreіgn Language Іnternet-based test), шекті балл кемінде – 35;
TOEFL ІTP (Test of Englіsh as a Foreіgn Language Іnstіtutіonal Testіng Programm), шекті балл – кемінде 417;
TOEIC (Test of English for International Communication (Тест ов Инглиш фо Интернейшнал комуникэйшн)), шекті балл – кемінде 550;
Duolingo English Test (Дуолинго Инглиш тест), шекті балл – кемінде 80;
неміс тілі: Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang (DSH, NіveauВ1/В1 деңгейінен төмен емес), TestDaF-Prufung (Nіveau В1/В1 деңгейінен төмен емес);
француз тілі: TFІ (Test de Franзaіs Іnternatіonal™) – оқу және тыңдау секциялары бойынша В1 деңгейінен төмен емес), DELF (Dіplome d’Etudes en Langue franзaіse) – В1 деңгейінен төмен емес, DALF (Dіplome Approfondі de Langue franзaіse) – В1 деңгейінен төмен емес, TCF (Test de connaіssance du franзaіs) – В1 деңгейінен төмен емес.";
23-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Кешенді тестілеу кезеңінде бейінді магистратура бойынша Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 600 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17650 болып тіркелген) (бұдан әрі – Үлгілік қағидалары) жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларымен белгіленген шекті балды жинаған адамдар кейсті шешуге жіберіледі.";
мынадай мазмұндағы 23-1-тармақпен толықтырылсын:
"23-1. Докторантураға түсетін, шетел тілінен қанағаттанарлықсыз (0 ден 29 балл) баға алған тұлға мамандық бойынша түсу емтиханына жіберілмейді.
Эссе жазу кезеңінде кемінде 60 балл алған тұлғалар әңгімелесуге қатысуға жіберіледі.
Әңгімелесуден өту кезеңінде кемінде 60 балл алған тұлғалар конкурсқа қатысуға жіберіледі.
Конкурс үшін баллдарды есептеу кезінде эссе жазу және әңгімелесу нәтижелері бойынша баллдар қосылады.
Мемлекеттік тапсырыс шеңберінде және білім алушының өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен түсетін тұлғалар үшін конкурс бөлек өткізіледі.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"22. Вступительный экзамен по специальности в магистратуру включает три этапа";
дополнить пунктами 22-2, 22-3, 22-4 следующего содержания:
"22-2. Вступительный экзамен по иностранному языку в докторантуру проводится на базе НЦТ МНВО РК.
22-3. Вступительный экзамен по специальности в докторантуру включает два этапа:
1) написание эссе;
2) собеседование.
Все этапы вступительных экзаменов по специальности проводятся в Академии.
22-4. Лица, поступающие в докторантуру, по желанию освобождаются от иностранного языка при наличии международного сертификата, подтверждающего владение иностранным языком в соответствии с общеевропейскими компетенциями (стандартами) владения иностранным языком:
английский язык: IELTS Academic (International English Language Testing System Academic) пороговый балл – не менее 5.0;
TOEFL IBT (Test of English as a Foreign Language Internet-based test), пороговый балл – не менее 35;
TOEFL ITP (Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm), пороговый балл – не менее 417;
TOEIC (Test of English for International Communication (Тест ов Инглиш фо Интернейшнал комуникэйшн)), пороговый балл – не менее 550;
Duolingo English Test (Дуолинго Инглиш тест), пороговый балл – не менее 80;
немецкий язык: Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang (DSH, NiveauВ1/ не ниже уровня В1), TestDaF-Prufung (Niveau В1/ не ниже уровня В1);
французский язык: TFI (Test de Franзais International™) – не ниже уровня В1 по секциям чтения и аудирования), DELF (Diplome d’Etudes en Langue franзaise) – не ниже уровня B1, DALF (Diplome Approfondi de Langue franзaise) – не ниже уровня В1, TCF (Test de connaissance du franзais) – не ниже уровня В1.";
часть первую пункта 23 изложить в следующей редакции:
"23. Лица, поступающие в магистратуру, набравшие на этапе комплексного тестирования пороговый балл, установленный Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы послевузовского образования, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 600 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17650) (далее – Типовые правила), допускаются к решению кейса.";
дополнить пунктом 23-1 следующего содержания:
"23-1. Лица, поступающие в докторантуру, получившие неудовлетворительную оценку по иностранному языку (от 0 до 29 баллов), не допускаются к сдаче вступительного экзамена по специальности.
Лица, получившие на этапе написания эссе не менее 60 баллов, допускаются к собеседованию.
Лица, получившие на этапе прохождения собеседования не менее 60 баллов, допускаются к участию в конкурсе.
При подсчете баллов для конкурса суммируются баллы по результатам написания эссе и собеседования.
Для лиц, поступающих в рамках государственного заказа и за счет собственных средств обучающегося и (или) иных источников, конкурс проводится раздельно.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:

"26. Мамандығы бойынша түсу емтиханының кезеңдерінің нәтижелерімен келіспеген оқуға түсетін адам келіспеу себептерін негіздей отырып, Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясының апелляциялық комиссиясы туралы Ережеде көзделген тәртіппен, Академияда өткізілетін апелляциялық комиссияға өтініш береді.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Магистратураға және докторантураға оқуға қабылдау тәртібі";
29-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Түсу емтиханының екінші және үшінші кезеңдерін – кейс шешімі және эссе жазу – бағалау өлшемшарттары Кеңес Төрағасының (бұдан әрі – емтихан комиссиясы туралы Ереже) келісімі бойынша Академия ректоры бекітетін Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясында мамандығы бойынша емтихан комиссиясы және түсу емтиханын өткізуді ұйымдастыру туралы Ережесімен айқындалады.";
мынадай мазмұндағы 29-1-тармақпен толықтырылсын:
"29-1. Мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде ғылыми-педагогикалық және бейінді бағыттар бойынша докторантураға түсетін тұлғалар үшін докторанттар қатарына қабылдау мамандық бойынша түсу емтиханының екі кезеңі балдарының қосындысы бойынша конкурстық негізде жүзеге асырылады.
Өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен оқуға түсетін тұлғалар үшін докторанттар қатарына қабылдау мамандық бойынша түсу емтиханының екі кезеңі балдарының қосындысы бойынша конкурстық негізде жүзеге асырылады.
Түсу емтиханының кезеңдерін – эссе жазу және әңгімелесу – бағалау өлшемшарттары емтихан комиссиясы туралы Ережемен айқындалады.";
мынадай мазмұндағы 30-1-тармақпен толықтырылсын:
"30-1. Мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаны докторантураға қабылдау кезінде осы Қағидаларға 8-1-қосымшаға сәйкес оқуға қабылданатын тұлға, Академия және тұлғаны оқуға жіберген ұйым арасында үш жақты шарт жасалады.
Мемлекеттік білім беру тапсырыс шеңберінде мемлекеттік қызметші болып табылмайтын тұлғаны, сондай-ақ өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен түсетін тұлғаны докторантураға қабылдау кезінде осы Қағидалардың 8-2 және 8-3-қосымшаларына сәйкес қабылданатын тұлға мен Академия арасында екі жақты шарт жасалады.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Қабылдау комиссиясының хаттамасы негізінде Академия ректоры магистратураға және докторантураға қабылдау туралы бұйрық шығарады.";
осы өкімге 1-қосымшаға сәйкес 1-1-қосымшамен толықтырылсын;

"26. Поступающее на обучение лицо, не согласное с результатами вступительных экзаменов по специальности, проводимых в Академии, подает заявление в апелляционную комиссию в порядке, предусмотренном Положением об апелляционной комиссии Академии правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан, с обоснованием причин несогласия.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок зачисления в магистратуру и докторантуру";
часть четвертую пункта 29 изложить в следующей редакции:
"Критерии оценивания второго и третьего этапов вступительного экзамена – решение кейса и написание эссе – определяются Положением об экзаменационной комиссии и организации проведения вступительного экзамена по специальности в Академии правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан, которое утверждается ректором Академии по согласованию с Председателем Совета (далее – Положение об экзаменационной комиссии).";
дополнить пунктом 29-1 следующего содержания:
"29-1. Для лиц, поступающих в рамках государственного образовательного заказа в докторантуру научно-педагогического и профильного направлений, зачисление в число докторантов осуществляется на конкурсной основе по сумме баллов двух этапов вступительного экзамена по специальности.
Для лиц, поступающих за счет собственных средств и (или) иных источников, зачисление в число докторантов осуществляется на конкурсной основе по сумме баллов двух этапов вступительного экзамена по специальности.
Критерии оценивания этапов вступительных экзаменов – написание эссе и собеседование – определяются Положением об экзаменационной комиссии.";
дополнить пунктом 30-1 следующего содержания:
"30-1. При зачислении в докторантуру в рамках государственного образовательного заказа лица, являющегося государственным служащим, заключается трехсторонний договор между зачисляемым лицом, Академией и организацией, направившей лицо на обучение, согласно приложению 8-1 к настоящим Правилам.
При зачислении в докторантуру в рамках государственного образовательного заказа лица, не являющегося государственным служащим, а также лица, поступающего за счет собственных средств и (или) иных источников, заключается двухсторонний договор между зачисляемым лицом и Академией соответственно приложениям 8-2 и 8-3 к настоящим Правилам.";
пункт 32 изложить в слудеющей редакции:
"32. На основании протокольного решения приемной комиссии ректор Академии издает приказ о зачислении в магистратуру и докторантуру.";
дополнить приложением 1-1 согласно приложению 1 к настоящему распоряжению;

осы өкімге 2-қосымшаға сәйкес 2-1-қосымшамен толықтырылсын;
3-қосымшада:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар менмәліметтердің тізбесі
1. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде (магистратураға құжаттарды қабылдау):
1) Өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3) жоғары білім туралы құжат (құжаттың қосымшасымен бірге), (сәйкестендіру үшін ұсынылады, көрсетілетін қызметті берушінің қабылдау комиссиясының техникалық хатшысы көшірмесін алып, түпнұсқасын қызмет алушыға қайтарады) немесе цифрлық құжаттар сервисінен құжат;
4) мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаларға – Жолдама;
5) мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаларға – жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтама;
өңірлік квота бойынша түсетін тұлғалар және мемлекеттік қызметші болып табылмайтын тұлғаларға – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжат;
6) № 175/2020 бұйрықпен бекітілген 075/У нысандағы медициналық анықтама;
7)      шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификат (бар болған жағдайда) – ғылыми-педагогикалық бағыт бойынша магистратураға түсуші тұлғалар үшін (сәйкестендіру үшін ұсынылады, көрсетілетін қызметті берушінің қабылдау комиссиясының техникалық хатшысы көшірмесін алып, түпнұсқасын қызмет алушыға қайтарады).
Портал арқылы жүгінген кезде:
1) қызмет алушының ЭЦҚ арқылы куәландырылған электрондық Өтініш;
2) жоғары білім туралы құжаттың электрондық көшірмесі немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (құжаттың қосымшасымен бірге);
3) мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаларға – Жолдаманың электрондық көшірмесі;
4) мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаларға – жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтаманың электрондық көшірмесі;
өңірлік квота бойынша түсетін адамдар және мемлекеттік қызметші болып табылмайтын тұлғаларға – еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
5) № 175/2020 бұйрықпен бекітілген 075/У нысандағы медициналық анықтаманың электронды көшірмесі;
6)      шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттың (бар болған жағдайда) электрондық көшірмесі – ғылыми-педагогикалық бағыт бойынша магистратураға түсуші тұлғалар үшін.
2. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде (докторантураға құжаттарды қабылдау):

дополнить приложением 2-1 согласно приложению 2 к настоящему распоряжению;
в приложении 3:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1. При обращении услугополучателя к услугодателю (прием документов в магистратуру):
1) Заявление;
2) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
3) документ о высшем образовании (вместе с приложением к документу), (представляется для идентификации, технический секретарь приемной комиссии услугодателя воспроизводит копию, после чего возвращает его оригинал услугополучателю) либо документ из сервиса цифровых документов;
4) Направление для лиц, являющихся государственными служащими;
5) справка с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии для лиц, являющихся государственными служащими;
документ, подтверждающий трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, для лиц, поступающих по региональной квоте и лиц, не являющихся государственными служащими;
6) медицинская справка формы 075/У, утвержденной Приказом 175/2020;
7) международный сертификат, подтверждающий владение иностранным языком (при наличии) для лиц, поступающих в магистратуру по научно-педагогическому направлению (представляется для идентификации, технический секретарь приемной комиссии услугодателя воспроизводит копию, после чего возвращает его оригинал услугополучателю).
При обращении через портал:
1) электронное заявление, удостоверенное ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия документа о высшем образовании либо документ из сервиса цифровых документов (вместе с приложением к документу);
3) электронная копия Направления для лиц, являющихся государственными служащими;
4) электронная копия справки с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии для лиц, являющихся государственными служащими;
для лиц, поступающих по региональной квоте и лиц, не являющихся государственными служащими электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством;
5) электронная копия медицинской справки формы 075/У, утвержденной Приказом 175/2020;
6) электронная копия международного сертификата, подтверждающего владение иностранным языком (при наличии) для лиц, поступающих в магистратуру по научно-педагогическому направлению.
2. При обращении услугополучателя к услугодателю (прием документов в докторантуру):

1) Өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3) жоғары білім туралы құжат (құжаттың қосымшасымен бірге), (сәйкестендіру үшін ұсынылады, көрсетілетін қызметті берушінің қабылдау комиссиясының техникалық хатшысы көшірмесін алып, түпнұсқасын қызмет алушыға қайтарады) немесе цифрлық құжаттар сервисінен құжат;
4) жоғары оқу орнынан кейінгі білімі туралы (құжаттың қосымшасымен бірге), (сәйкестендіру үшін ұсынылады, көрсетілетін қызметті берушінің қабылдау комиссиясының техникалық хатшысы көшірмесін алып, түпнұсқасын қызмет алушыға қайтарады) немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат;
5) мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаларға – Жолдама;
6) мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаларға – жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтама;
мемлекеттік қызметші болып табылмайтын тұлғаларға – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжат;
7) № 175/2020 бұйрықпен бекітілген 075/У нысандағы медициналық анықтама;
8)      шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификат (бар болған жағдайда) – докторантураға түсуші тұлғалар үшін (сәйкестендіру үшін ұсынылады, көрсетілетін қызметті берушінің қабылдау комиссиясының техникалық хатшысы көшірмесін алып, түпнұсқасын қызмет алушыға қайтарады);
9) соңғы 3 күнтізбелік жылдағы ғылыми жарияланымдар тізімі (болған жағдайда), зерттеулер жүргізу жоспары;
10) педагогикалық бейіндегі білім беру бағдарламаларды игергені туралы құжат (бейінді бағыттағы магистратураны бітірген үміткерлер үшін) (сәйкестендіру үшін ұсынылады, көрсетілетін қызметті берушінің қабылдау комиссиясының техникалық хатшысы көшірмесін алып, түпнұсқасын қызмет алушыға қайтарады).
Портал арқылы жүгінген кезде:
1) қызмет алушының ЭЦҚ арқылы куәландырылған электрондық Өтініш;
2) жоғары білім туралы құжаттың электрондық көшірмесі немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (құжаттың қосымшасымен бірге);
3) жоғары оқу орнынан кейінгі білімі туралы құжаттың немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (құжаттың қосымшасымен бірге);
4) мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаларға – Жолдаманың электрондық көшірмесі;
5) мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаларға – жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтаманың электрондық көшірмесі;
мемлекеттік қызметші болып табылмайтын тұлғаларға – еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;

1) Заявление;
2) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
3) документ о высшем образовании (вместе с приложением к документу), (представляется для идентификации, технический секретарь приемной комиссии услугодателя воспроизводит копию, после чего возвращает его оригинал услугополучателю) либо документ из сервиса цифровых документов;
4) документ о послевузовском образовании (вместе с приложением к документу), (представляется для идентификации, технический секретарь приемной комиссии услугодателя воспроизводит копию, после чего возвращает его оригинал услугополучателю) либо документ из сервиса цифровых документов;
5) Направление для лиц, являющихся государственными служащими;
6) справка с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии для лиц, являющихся государственными служащими;
документ, подтверждающий трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, для лиц, не являющихся государственными служащими;
7) медицинская справка формы 075/У, утвержденной Приказом 175/2020;
8) международный сертификат, подтверждающий владение иностранным языком (при наличии) для лиц, поступающих в докторантуру (представляется для идентификации, технический секретарь приемной комиссии услугодателя воспроизводит копию, после чего возвращает его оригинал услугополучателю);
9) список научных публикаций за последние 3 календарных года (при наличии), план проведения исследования;
10) документ об освоении образовательных программ педагогического профиля (для кандидатов, окончивших магистратуру профильного направления) (представляется для идентификации, технический секретарь приемной комиссии услугодателя воспроизводит копию, после чего возвращает его оригинал услугополучателю).
При обращении через портал:
1) электронное заявление, удостоверенное ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия документа о высшем образовании либо документ из сервиса цифровых документов (вместе с приложением к документу);
3) электронная копия документа о послевузовском образовании (вместе с приложением к документу) либо документ из сервиса цифровых документов;
4) электронная копия Направления для лиц, являющихся государственными служащими;
5) электронная копия справки с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии для лиц, являющихся государственными служащими;
для лиц, не являющихся государственными служащими электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством;

6) № 175/2020 бұйрықпен бекітілген 075/У нысандағы медициналық анықтаманың электронды көшірмесі;
7)      шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттың (бар болған жағдайда) электрондық көшірмесі;
8) соңғы 3 күнтізбелік жылдағы ғылыми жарияланымдар тізімінің (болған жағдайда), зерттеулер жүргізу жоспарының электрондық көшірмесі;
9) педагогикалық бейіндегі білім беру бағдарламаларды игергені туралы құжаттың (бейінді бағыттағы магистратураны бітірген үміткерлер үшін) электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік парольді беру немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Магистратураға түсетін тұлғалардан құжаттарды қабылдау келесі мерзімдерде жүзеге асырылады:
1) жыл сайын 1 маусымнан 29 шілдеге дейін;
2) жыл сайын 25 қазаннан 20 қарашаға дейін (ваканттық қабылдау орындар болған кезде).
Докторантураға түсетін тұлғалардан құжаттарды қабылдау келесі мерзімдерде жүзеге асырылады:
1) жыл сайын 1 маусымнан 29 шілдеге дейін;
2) жыл сайын 20 тамыздан 30 қыркүйекке дейін (ваканттық қабылдау орындар болған кезде).
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда ЭЦҚ болған жағдайда алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинет" қашықтан кіру жүйесі арқылы, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс-орталығының телефоны арқылы ала алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөнінде қызмет алушы 1414, 8 800 080 77 77 Бірыңғай байланыс-орталығына хабарласа алады.
Цифрлық құжаттар сервисі электрондық үкіметтің мобильді қосымшасында авторланған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін ЭЦҚ немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, электрондық үкіметтің мобильді қосымшасында авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өту және қажетті құжатты таңдау керек.
";

6) электронная копия медицинской справки формы 075/У, утвержденной Приказом 175/2020;
7) электронная копия международного сертификата, подтверждающего владение иностранным языком (при наличии);
8) электронная копия списка научных публикаций за последние 3 календарных года (при наличии), плана проведения исследования;
9) электронная копия документа об освоении образовательных программ педагогического профиля (для кандидатов, окончивших магистратуру профильного направления).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "Электронное правительство".
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "Электронное правительство" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "Электронное правительство".
";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Прием документов от лиц, поступающих в магистратуру, осуществляется в следующие сроки:
1) ежегодно с 1 июня по 29 июля;
2) ежегодно с 25 октября по 20 ноября (при наличии вакантных приемных мест).
Прием документов от лиц, поступающих в докторантуру осуществляется в следующие сроки:
1) ежегодно с 1 июня по 20 июля;
2) ежегодно с 20 августа по 30 сентября (при наличии вакантных приемных мест).
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "Личный кабинет" портала, а также по телефону Единого контакт- центра по вопросам оказания государственных услуг.
По вопросам оказания государственной услуги услугополучатель может обратиться в Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 77 77.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении электронного правительства.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении электронного правительства с использованием ЭЦП или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
";

5-1-қосымша осы өкімге 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызметшілер болып табылатын тұлғалар үшін магистратураның білім беру бағдарламасы бойынша мемлекеттік білім беру тапсырыс аясында білім беру қызметін көрсету № ______ ШАРТЫ";
2.3.-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) мемлекеттік органның жолдамасы бойынша жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламасы бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде магистратурада оқуды аяқтау, оның ішінде жеке жұмыс жоспарын орындай отырып магистр дәрежесін алу, оған мыналар кіреді:
жеке оқу жоспары;
ғылыми-зерттеу жұмысы (магистрлік диссертация / магистрлік жоба);
серіктес ЖОО-ларда педагогикалық практика / Астана қаласындағы соттарда практика;
ғылыми жарияланымдар жоспары;
Академия белгілеген мерзімде жеке жоспардың орындалуы туралы есеп.
қорытынды аттестациядан өту: кешендік емтиханды тапсыру, магистрлік диссертацияны / магистрлік жобаны қорғауға;";
2.3.-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы шарттың 2.3-тармағының 4), 6) және 7) тармақшаларында көрсетілген міндеттемелер магистратурада оқуын аяқтаған судьяларға қолданылмайды. Магистратурада оқуын аяқтаған судьялар судья лауазымында кемінде үш жыл жұмыс істеуге міндетті.";
7-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын тұлғалар үшін магистратураның білім беру бағдарламасы бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысы аясында білім беру қызметін көрсету бойынша № ____ ШАРТЫ";
2.3.-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламасы бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде магистратурада оқуды аяқтау, оның ішінде жеке жұмыс жоспарын орындай отырып магистр дәрежесін алу, оған мыналар кіреді:
жеке оқу жоспары;
ғылыми-зерттеу жұмысы (магистрлік диссертация / магистрлік жоба);
серіктес ЖОО-ларда педагогикалық практика / Астана қаласындағы соттарда практика;
ғылыми жарияланымдар жоспары;
Академия белгілеген мерзімде жеке жоспарды орындау туралы есеп;
қорытынды аттестациядан өту: кешендік емтиханды тапсыру, магистрлік диссертацияны / магистрлік жобаны қорғау;";
8-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Магистратураның білім беру бағдарламасы бойынша ақылы білім беру қызметтерін көрсету №______ ШАРТЫ";
3.2.-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3.2. Магистрант Академияның есеп айырысу шотына оқуға қабылдау/ екінші курсқа ауыстыру туралы туралы бұйрық шыққан күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оқу жылы үшін оқу құнының кемінде 50%ы мөлшерінде төлемақыны, қалған соманы - оқу жылының кезекті семестрі басталғанға дейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей төлейді.";

дополнить приложением 5-1 согласно приложению 3 к настоящему распоряжению;
в приложении 6:
заголовок изложить в следующей редакции:
"ДОГОВОР на оказание образовательных услуг в рамках государственного образовательного заказа по образовательной программе магистратуры для лиц, являющихся государственными служащими № _______";
подпункт 3) пункта 2.3. изложить в следующей редакции:
"3) завершить обучение в магистратуре в рамках государственного заказа по программе послевузовского образования по направлению государственного органа, в том числе получить степень магистра, выполнив индивидуальный план работы, включающий:
индивидуальный учебный план;
научно-исследовательскую работу (магистерская диссертация / магистерский проект);
педагогическую практику в ВУЗах-партнерах / практику в судах города Астана;
план научных публикаций;
отчет о выполнении индивидуального плана в сроки, установленные Академией;
прохождение итоговой аттестации: сдачу комплексного экзамена, защиту магистерской диссертации / магистерского проекта;";
часть вторую пункта 2.3. изложить в следующей редакции:
"Обязательства, указанные в подпунктах 4), 6) и 7) пункта 2.3. настоящего Договора, не распространяются на судей, завершивших обучение в магистратуре. Судьи, завершившие обучение в магистратуре, обязаны отработать на должности судьи не менее трех лет.";
в приложении 7:
заголовок изложить в следующей редакции:
"ДОГОВОР на оказание образовательных услуг в рамках государственного образовательного заказа по образовательной программе магистратуры для лиц, не являющихся государственными служащими № ____";
подпункт 3) пункта 2.3. изложить в следующей редакции:
"3) завершить обучение в магистратуре в рамках государственного заказа по программе послевузовского образования, в том числе получить степень магистра, выполнив индивидуальный план работы, включающий:
индивидуальный учебный план;
научно-исследовательскую работу (магистерская диссертация / магистерский проект);
педагогическую практику в ВУЗах-партнерах / практику в судах города Астана;
план научных публикаций;
отчет о выполнении индивидуального плана в сроки, установленные Академией;
прохождение итоговой аттестации: сдачу комплексного экзамена, защиту магистерской диссертации / магистерского проекта;";
в приложении 8:
заголовок изложить в следующей редакции:
"ДОГОВОР на оказание платных образовательных услуг по образовательной программе магистратуры № ____;";
часть первую пункта 3.2. изложить в следующей редакции:
"3.2. Магистрант вносит на расчетный счет Академии плату в размере не менее 50% от стоимости обучения за учебный год в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня издания приказа о зачислении / переводе на второй курс, оставшуюся сумму – не позднее 5 (пяти) рабочих дней перед началом очередного семестра учебного года.";

осы өкімге 4-қосымшаға сәйкес 8-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы өкімге 5-қосымшаға сәйкес 8-2-қосымшамен толықтырылсын;
осы өкімге 6-қосымшаға сәйкес 8-3-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесі Аппаратының Сот оқуы және біліктілік емтиханын ұйымдастыру бөлімі осы өкімнің Қазақстан Республикасы Эталондық бақылау банкіне және Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы өкім ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің Төрағасы
Д. Малахов
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
төрағасының
2025 жылғы 11 тамыздағы
№ 10-9/51 өкімге
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
жанындағы Сот төрелігі
академиясына оқуға
қабылдау Қағидаларына
1-1-қосымша
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы
Сот төрелігі академиясының ректорына
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
тұратын (тұрақты тұратын мекенжайды көрсету)
Төлқұжат деректері немесе жеке куәліктің мәліметтері______________________
Өтініш
"8D042 – Құқық" кадрларды даярлау бағыты бойынша ғылыми-педагогикалық / бейінді (қажеттісінің астын сызу) 3 (үш) жыл оқу мерзіміндегі күндізгі оқу нысаны бойынша докторантураға оқуға түсу үшін түсу емтихандарына жіберуіңізді сұраймын.
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын:
1. Жұмыс орны ________________________________________________________
2. Лауазымы __________________________________________________________
3. Жалпы      жұмыс      өтілі ____, оның ішінде заң мамандығы бойынша өтілі __
4. Телефон нөмірлері: қызметтік :_______________үй_________________;
ұялы _________________байланыс _____________
5. Электрондық мекен-жайы: жеке       ұжымдық _________
6. Мамандық бойынша түсу емтиханын тапсыру тілі: қазақ / орыс тілі (қажеттісінің астын сызу керек)
7. Оқу:
мемлекеттік тапсырыс шеңберінде;
өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен (керегінің астын сызу керек).
Кез келген мен ұсынған мәліметтер, бұрмалаушылықтар мен дәлсіздіктер түсу емтихандарына жіберуден бас тартуға немесе Академияның оқыту процесінен шығарып тастауға негіз болуы мүмкін екендігі жөнінде хабардармын.
Академияға қабылдау Қағидаларының талаптарымен таныстым және оларды сақтауға міндеттенемін.
Осымен "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
"__"       20      ж.
қолы"
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
төрағасының
2025 жылғы 11 тамыздағы
№ 10-9/51 өкімге
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
жанындағы Сот төрелігі
академиясына оқуға қабылдау
Қағидаларына

дополнить приложением 8-1 согласно приложению 4 к настоящему распоряжению;
дополнить приложением 8-2 согласно приложению 5 к настоящему распоряжению;
дополнить приложением 8-3 согласно приложению 6 к настоящему распоряжению.
2. Отделу судебного образования и организации квалификационного экзамена Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан обеспечить размещение настоящего распоряжения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на официальном интернет-ресурсе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан.
3. Настоящее распоряжение вступает в силу со дня официального опубликования.
Председатель
Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
Д. Малахов
Приложение 1
к распоряжению Председателя
Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
от 21 февраля 2025 года № 10-9/11
"Приложение 1-1 к Правилам
приема на обучение в Академию
правосудия при Высшем Судебном Совете
Республике Казахстан
Ректору
Академии правосудия при
Высшем Судебном Совете
Республики Казахстан
от _________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
проживающего (ей)____________________________________________________
(указать адрес постоянного местожительства)
Данные паспорта или удостоверения личности ____________________________
Заявление
Прошу допустить меня к вступительным экзаменам для поступления в научно-педагогическую / профильную (нужное подчеркнуть) докторантуру по направлению подготовки кадров "8D042 – Право" со сроком обучения 3 (три) года по очной форме обучения.
О себе сообщаю следующие сведения:
1. Место работы____________________________________________________
2. Должность_____________________________________________________
3. Общий стаж работы __________, из них юридический стаж _____________________
4. Номера телефонов: служебный ____________ домашний _________________; мобильный__________________ контактный ____________
5. Электронный адрес: личный ______________ организации ________________
6. Язык сдачи вступительных экзаменов по специальности:
казахский / русский (нужное подчеркнуть)
7. Обучение:
в рамках государственного заказа;
за счет собственных средств и (или) иных источников (нужное подчеркнуть).
Я проинформирован(-а) и согласен(-на) с тем, что любые искажения и неточности в представленных мною сведениях могут служить основанием для отказа в допуске к вступительным экзаменам или исключения из Академии в процессе обучения.
Ознакомлен(-а) с требованиями Правил приема в Академии и обязуюсь их соблюдать.
Настоящим я даю согласие на сбор и обработку персональных данных в соответствии с Законом РК "О персональных данных и их защите".
"__" _____________20__г.__________________
подпись"
Приложение 2
к распоряжению Председателя
Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
от 11 августа 2025 года № 10-9/51

2-1-қосымша
Нысан
(фирмалық бланкте толтырылады)
Жолдама
___________________________________________________________________
(жұмыскерді оқуға жіберген мемлекеттік органның атауы көрсетіледі)
оқуға түсушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы 3 (үш) жылдық оқу мерзіміне "8D042 – Құқық" кадрларды даярлау бағыты бойынша ғылыми-педагогикалық / бейінді (қажеттісінң астын сызу) докторантураға оқуға жіберіледі.
____________
______________
________________________
лауазымы
қолы
(ҚР заңнамасына сәйкес
тағайындау құқығына ие тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)"
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің төрағасының
2025 жылғы 11 тамыздағы
№ 10-9/51 өкімге
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
жанындағы Сот төрелігі
академиясына оқуға қабылдау
Қағидаларына
5-1-қосымша
Нысан
___________________________________________
(үміткердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Құжаттарды қабылдау жөніндегі қолхат
1. Өтініш;
2. Жоғары білім туралы құжаттың (құжаттың қосымшасымен бірге) көшірмесі;
3. Жоғары оқу орнынан кейінгі білімі туралы құжаттың (құжаттың қосымшасымен бірге) көшірмесі;
4. Басшы қол қойған жұмыс орнынан жолдама (мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаларға);
5. Жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтама (мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаларға) / Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжат (мемлекеттік қызметші болып табылмайтын тұлғаларға);
6. 075/У нысандағы медициналық анықтама.
7. Шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттың көшірмесі;
8. Соңғы 3 күнтізбелік жылдағы ғылыми жарияланымдар тізімі (болған жағдайда), зерттеулер жүргізу жоспары;
9.      Педагогикалық бейіндегі білім беру бағдарламаларды игергені туралы құжат (бейінді бағыттағы магистратураны бітірген үміткерлер үшін) көшірмесі.
Құжаттарды тапсырдым________      Құжаттарды қабылдадым___________
20_____жылғы "      "             20      жылғы "      " ________"
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
төрағасының
2025 жылғы 11 тамыздағы
№ 10-9/51 өкімге
4-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
жанындағы Сот төрелігі
академиясына оқуға қабылдау
Қағидаларына
8-1-қосымша
Мемлекеттік қызметшілер болып табылатын тұлғалар үшін докторантураның білім беру бағдарламасы бойынша мемлекеттік білім беру тапсырыс аясында білім беру қызметін көрсету
№ ______ ШАРТЫ
Астана қ. " " _________20 ж.
"Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі Академиясы" республикалық мемлекеттік мекеме, бұдан әрі "Академия", Жарғы негізінде әрекет ететін Ректор____________, бір тараптан, Қазақстан Республикасының азаматы____________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
жеке куәлігі №_____, ________ж. берілген бұдан әрі "Докторант", басқа тараптан, және _____________________________________________________
(оқуға жіберген ұйымның атауы)
басшысы____________________________, бұдан әрі "Жұмыс беруші", үшінші тараптан, әрі қарай бірге Тараптар деп аталатын, төмендегілер туралы осы шартты жасады:
1. Шарттың мәні

"Приложение 2-1
к Правилам приема на обучение
в Академию правосудия при
Высшем Судебном Совете
Республики Казахстан
Форма
(заполняется на фирменном бланке)
Направление
____________________________________________________________________
(наименование государственного органа, направляющего работника на обучение)
направляет на обучение в научно-педагогическую / профильную (нужное подчеркнуть) докторантуру по направлению подготовки кадров "8D042 – Право" со сроком обучения 3 (три) года (фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность поступающего.
_________________             ___________________       __________________
должность                         подпись             (ФИО (при его наличии)
должностного лица,
имеющего право
назначения на
должность в соответствии
с законодательством РК)"
Приложение 3
к распоряжению Председателя
Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
от 11 августа 2025 года № 10-9/51
"Приложение 5-1
к Правилам приема на обучение
в Академию правосудия при
Высшем Судебном Совете
Республики Казахстан
Форма
____________________________
___________________________
(фамилия, имя, отчество (при
его наличии) претендента)
Расписка о приеме документов
1. Заявление;
2. Копия документа о высшем образовании (вместе с приложением к документу);
3. Копия документа о послевузовском образовании (вместе с приложением к документу);
4. Направление с места работы, подписанное руководителем (для лиц, являющихся государственными служащими);
5. Справка с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии (для лиц, являющихся государственными служащими) / документ, подтверждающий трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан (для лиц, не являющихся государственными служащими);
6. Медицинская справка формы 075-У;
7. Копия международного сертификата, подтверждающего владение иностранным языком;
8. Список научных публикаций за последние 3 календарных года, план проведения исследования;
9. Копия документа об освоении образовательных программ педагогического профиля (для кандидатов, окончивших магистратуру профильного направления).
Документы сдал(а) __________                   Документы принял(а) ________
"___ "________________ 20 ____года             " ___" __________________20 года"
Приложение 4
к распоряжению Председателя
Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
от 11 августа 2025 года № 10-9/51
"Приложение 8-1
к Правилам приема на обучение
в Академию правосудия при
Высшем Судебном Совете
Республики Казахстан
ДОГОВОР
на оказание образовательных услуг в рамках государственного образовательного
заказа по образовательной программе докторантуры для лиц, являющихся
государственными служащими № _______
г. Астана                                                 "___" ________20__г.
Республиканское государственное учреждение "Академия правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан", именуемое в дальнейшем Академия", в лице Ректора __________________________, действующего на основании Устава, с одной стороны, и гражданин(ка) Республики Казахстан___________________________________,
Ф.И.О.(при его наличии)
удостоверение личности №___, выдано__________________________________,
именуемый в дальнейшем "Докторант", с другой стороны, и _______________________________в лице______________________________,
(наименование органа, направившего на обучение)
именуемый в дальнейшем "Работодатель", с третьей стороны, совместно именуемые Стороны, заключили настоящий договор (далее – Договор) о нижеследующем:
1.Предмет договора

1.1. Осы Шарттың мәні "8D042 – Құқық" кадрларды даярлау бағытының: "8D04201 – Сот және сот төрелігі" (ғылыми-педагогикалық докторантура) / "8D04202 – Сот және сот төрелігі" (бейінді докторантура) білім беру бағдарламасы (бұдан әрі – білім беру бағдарламасы) күндізгі оқу нысаны бойынша Академияда Докторантты оқыту процесіне байланысты құқықтық қатынастар болып табылады.
1.2. Қызмет көрсету орны – Астана қаласы.
1.3. Оқу мерзімі – 3 (үш) жыл.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Академия міндетті:
1) Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарына сәйкес оқытумен қамтамасыз етуге;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 ақпандағы № 116 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік стипендияларды тағайындау, төлеу қағидаларына және олардың мөлшеріне сәйкес Докторантқа стипендия төлеуге;
3) мемлекеттік органның жолдамасы бойынша жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде оқуды аяқтамаған, оның ішінде жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің тиісті бағдарламасы бойынша дәреже алмаған, мемлекеттік қызметте оқуды аяқтағаннан кейін не мемлекеттік қызметте оқуды аяқтағаннан кейін тікелей жұмыс істемеген жағдайларда Докторантқа оны оқытуға бөлінген бюджет қаражатын және оқуға байланысты шығындарды өндіріп алу туралы талаптар қоюға судья лауазымдары немесе судья лауазымдары (шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді орындамау немесе тиісінше орындамау); өтемақы мөлшері Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет туралы заңнамасына сәйкес айқындалады;
4) Докторанттан Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Академияның мүлкіне келтірілген зиянды өтеуін талап етуге;
5) Академияны бітіргеннен кейін төрт жыл ішінде Жұмыс берушіден және Докторанттан әрбір алты ай сайын жұмыс орны туралы ақпаратты (анықтаманы) сұратуға.
2.2. Академия құқылы:
1) білім беру бағдарламасын, білім беру процесін өз бетінше немесе әріптестермен бірлесіп жүзеге асыруға, оларды жүзеге асыру тәсілдері мен әдістерін, оқыту нәтижелерін бағалау өлшемдерін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне және Академияның актілеріне сәйкес анықтауға;
2) Қазақстан Республикасының заң актілері және Академияның ішкі құжаттарымен, Шартқа сәйкес Докторанттан міндеттерін адал және тиісті орындауды талап етуге;
3) Докторантты Шарттың 3.2-тармағымен көзделген негіздер бойынша оқудан шығарып жіберуге.
2.3. Докторант міндетті:
1) кестеге сәйкес сабақтардың барлық түрлеріне қатысуға, пәндер бойынша аралық бақылау және емтихан тапсыруға; білім беру бағдарламасы көлемінде білімді, шеберлікті және практикалық дағдыларды игеруге; академиялық бершектерді жібермеуге;

1.1. Предметом Договора являются правоотношения, связанные с процессом обучения Докторанта в Академии по образовательной программе: "8D04201 – Суд и правосудие" (научно-педагогическая докторантура) / "8D04202 – Суд и правосудие" (профильная докторантура) по направлению подготовки кадров "8D042 – Право" (далее – образовательная программа) по очной форме обучения.
1.2. Место оказания услуг: г. Астана.
1.3. Срок обучения: 3 (три) года.
2. Права и обязанности Сторон
2.1. Академия обязана:
1) обеспечить обучение в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан;
2) выплачивать Докторанту стипендию в соответствии с Правилами назначения, выплаты и размеры государственных стипендий, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2008 года № 116;
3) предъявить требования к Докторанту о взыскании бюджетных средств, выделенных на его обучение, и связанных с обучением затрат, в случаях незавершения обучения в рамках государственного заказа по программам послевузовского образования по направлению государственного органа, в том числе неполучения степени по соответствующей программе послевузовского образования, неотработки непосредственно после завершения обучения на государственной службе либо на должности судьи (неисполнения или ненадлежащего исполнения им обязательств, принятых по Договору); размер возмещения определяется в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственной службе;
4) требовать от Докторанта возмещения ущерба, причиненного имуществу Академии, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) каждые шесть месяцев в течение четырех лет после окончания Академии запрашивать у Докторанта и Работодателя информацию (справку) о месте работы.
2.2. Академия имеет право:
1) осуществлять самостоятельно либо совместно с партнерами образовательную программу, определять способы и методы ее реализации, критерии оценки результатов обучения в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан и актами Академии;
2) требовать oт Докторанта добросовестного и надлежащего исполнения обязанностей в соответствии c Договором, внутренними документами Академии и законодательными актами Республики Казахстан;
3) отчислить Докторанта по основаниям, предусмотренным пунктом 3.2. Договора.
2.3. Докторант обязан:
1) посещать все виды занятий в соответствии с расписанием занятий, сдавать рубежный контроль и экзамены по дисциплинам; овладевать знаниями, умениями и практическими навыками в объеме образовательной программы; не допускать академических задолженностей;

2) академиялық адалдық қағидаларын, Академияның ішкі тәртібі Ережелерін сақтау және Академия басшылығының бұйрықтар мен өкімдерін орындауға және Шарттың талаптарын сақтауға;
3) мемлекеттік органның жолдамасы бойынша жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламасы бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде докторантурада оқуды аяқтау, оның ішінде жеке жұмыс жоспарын орындай отырып доктор дәрежесін алу, оған мыналар кіреді:
жеке оқу жоспары;
ғылыми-зерттеу жұмысы (докторлық диссертация);
докторантураның білім беру бағдарламасында көзделген практика;
ғылыми жарияланымдар жоспары;
Академия белгілеген мерзімде жеке жоспардың орындалуы туралы есеп;
докторлық диссертация қорғауға;
4) докторантураны аяқтағаннан кейін судьялық лауазымға біліктілік емтиханын тапсыруға;
5) Академияда оқуды аяқтағаннан кейін тікелей жұмыспен өтеуге:
мемлекеттік қызметте Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде;
сотта судья лауазымында кемінде үш жыл.
6) докторантураны бітіргеннен кейін төрт жыл ішінде аудандық және оған теңестірілген соттарда судья бос лауазымына орналасу бойынша барлық конкурстарға қатысуға және судья лауазымына тағайындау туралы Жоғары Сот Кеңесінің ұсынымын орындауға, оның ішінде шалғай жерде орналасқан соттың судьясы лауазымына конкурс өтпеді деп танылған жағдайда Жоғарғы Сотпен келісу бойынша Жоғары Сот Кеңесі бекіткен сыныптау шәкілін негізге ала отырып;
7) Академияның мүлкіне ұқыпты қарауға;
8) үш жыл бойы академияға өзінің тұрғылықты жері мен төлқұжат деректері, электрондық мекенжайы өзгерген сәттен бастап бір ай ішінде өзгергені туралы хабарлауға;
9) шетелдік тағылымдамадан өту, шетелдік конференциялар мен форумдарға қатысу кезінде барған елдің заңнамасын, жалпы қабылданған мінез-құлық және адамгершілік нормаларын бұзбауға;
10) Шарт бойынша көзделген міндеттемелер толық орындағанға дейін, бірақ оқуды аяқтағаннан кейін үш жылдан айспайтын мерзімде Академияға әр алты ай сайын жұмыс орны туралы анықтама беруге;
11) Шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті орындамаған жағдайда, оның оқуына бөлінген бюджет қаражатын және оқытумен байланысты шығындарды өтеуге.
Осы шарттың 2.3-тармағының 4) және 6) тармақшаларында көрсетілген міндеттемелер докторантурада оқуын аяқтаған судьяларға қолданылмайды.
2.4. Докторант құқылы:
1) "8D04201 – Сот және сот төрелігі" / "8D04202 – Сот және сот төрелігі" білім беру бағдарламасы бойынша білім алуға;
2) білім беру бағдарламасында көзделген тапсырмаларды орындау мақсатында Академияның материалдық-техникалық жабдықтарын пайдалануға;

2) соблюдать принципы академической честности, Правила внутреннего распорядка Академии и исполнять приказы и распоряжения руководства Академии и условия настоящего Договора;
3) завершить обучение в докторантуре в рамках государственного заказа по программе послевузовского образования по направлению государственного органа, в том числе получить степень доктора, выполнив индивидуальный план работы, включающий:
индивидуальный учебный план;
научно-исследовательскую работу (докторская диссертация);
практику, предусмотренную образовательной программой докторантуры;
план научных публикаций;
отчет о выполнении индивидуального плана в сроки, установленные Академией;
защиту докторской диссертации;
4) сдать квалификационный экзамен на должность судьи после окончания докторантуры;
5) отработать непосредственно после завершения обучения в Академии:
на государственной службе в порядке и сроки, установленные законодательством о государственной службе Республики Казахстан;
на должности судьи в суде не менее трех лет;
6) участвовать во всех конкурсах на занятие вакантной должности судьи в районных и приравненных к ним судах в течение четырех лет после окончания докторантуры и выполнить рекомендацию Высшего Судебного Совета о назначении на должности судьи, в том числе в случае признания конкурса на должность судьи суда, расположенного в отдаленной местности, несостоявшимся, исходя из классификационной шкалы, утвержденной Высшим Судебным Советом по согласованию с Верховным Судом;
7) бережно относиться к имуществу Академии;
8) уведомлять на протяжении трех лет Академию об изменении своего места жительства и паспортных данных, электронного адреса в течение одного месяца с момента изменения;
9) не нарушать законодательство страны пребывания, общепринятые нормы поведения и морали при прохождении зарубежной стажировки, участия в зарубежных конференциях, форумах;
10) предоставлять в Академию каждые шесть месяцев справку с места работы до полного исполнения обязательств, предусмотренных по Договору, но не более трех лет, – после завершения обучения;
11) возместить бюджетные средства, выделенные на его обучение и связанные с обучением затраты, в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения им обязательств, принятых по Договору.
Обязательства, указанные в подпунктах 4) и 6) пункта 2.3 настоящего Договора не распространяются на судей, завершивших обучение в докторантуре.
2.4. Докторант имеет право:
1) обучаться по образовательной программе "8D04201 – Суд и правосудие" / "8D04202 – Суд и правосудие";
2) пользоваться материально-техническими средствами Академии в целях выполнения заданий, предусмотренных образовательной программой;

3) ғылыми-зерттеу жұмыстарының барлық түрлеріне қатысуға, өз жұмыстарын жариялауға, оның ішінде Академияның басылымдарына ұсынуға;
4) оқу үдерісін ұйымдастыруды, білім беру бағдарламасының мазмұнын және оқыту әдістемесін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізуге.
2.5. Жұмыс беруші міндетті:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Докторанттың жұмыс орнын (лауазымын) сақтай отырып, оқу демалысын беруге;
2) Академияда докторантураны бітіргеннен кейін, оқуға жолданған тұлғаға бұрынғы лауазымына сәйкес жұмыс ұсынуға;
3) оқу аяқталғаннан кейін Докторантқа жұмысқа шығу туралы акт шығаруға және бұл туралы жазбаша түрде Академияға хабарлауға;
4) Академияның сұратуы бойынша Докторанттың жұмыс орны туралы мәліметті он жұмыс күні ішінде тапсыруға;
5) Академияға мемлекеттік органның алдағы қайта ұйымдастырылуы немесе таратылуы (жойылуы) туралы бір ай бұрын жазбаша хабар беруге.
3. Тараптардың жауапкершілігі
3.1. Тараптар өз міндеттерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін тараптар осы Шартта көзделмеген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
3.2. Докторант Академиядан келесі негіздер бойынша шығарылады:
1) академиялық үлгермеушілік;
2) Академияның Жарғысын, Ішкі тәртіп ережелерін және Шартты бұзу;
3) Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Этикалық кодексі нормаларын бұзу;
4) академиялық демалыс беру туралы бұйрықпен белгіленген мерзімде Докторанттың академиялық демалыстан шықпауы;
5) жоғары оқу орнында және басқа оқу орындарында оқумен байланысты қолдан жасалған құжаттарды, оның ішінде білім туралы құжаттарды, медициналық анықтамаларды ұсыну.
3.3. Докторант өз еркімен Академиядан шығарылуы мүмкін.
3.4. Академиядан шығарылған Докторантқа белгіленген нысан бойынша құжат беріледі.
3.5. Докторант Шарттың 3.2-тармағында көзделген негіздер бойынша шығарылған жағдайда мемлекеттік тапсырыс бойынша Академияда қайта оқу құқығынан айырылады.
3.6. Егер Шарттың 3.2. және 3.3. тармақтарында көзделген негіздер бойынша докторантурадан шығарылған жағдайда, сондай-ақ 2.3-тармақтың
3) тармақшасында көзделген міндеттемелерді орындамағанда, Докторант
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен оның оқуына бөлінген бюджет қаражатын және оқытумен байланысты шығындарды мемлекетке өтейді.
3.7. Шарттың 2.3-тармағының 5) және 6) тармақшаларында көзделген міндеттемелерді орындамау Академияны оқып бітірген тұлғаға оның оқуына бөлінген бюджет қаражатын және оқытумен байланысты шығындарды мемлекетке өтеуге әкеп соғады.

3) принимать участие в научно-исследовательских работах, представлять к публикации свои работы, в том числе в изданиях Академии;
4) вносить предложения по совершенствованию организации учебного процесса, содержания образовательной программы и методики преподавания.
2.5. Работодатель обязан:
1) предоставить Докторанту учебный отпуск, сохранив за ним рабочее место (должность) в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) после окончания докторантуры в Академии предоставить лицу, направленному на обучение, работу согласно прежней занимаемой должности;
3) после завершения обучения Докторантом издать акт о выходе на работу и письменно уведомить об этом Академию;
4) предоставить по запросу Академии в течение десяти рабочих дней сведения о месте работы Докторанта;
5) письменно уведомить Академию о предстоящей реорганизации или упразднении (ликвидации) государственного органа не позднее, чем за один месяц.
3. Ответственность Сторон
3.1. За неисполнение либо ненадлежащее исполнение Сторонами своих обязанностей, предусмотренных Договором, Стороны несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3.2. Докторант подлежит отчислению из Академии по следующим основаниям:
1) академическая неуспеваемость;
2) нарушение Устава Академии, Правил внутреннего распорядка Академии и Договора;
3) нарушение норм Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан, а также аналогичных норм нормативных правовых актов правоохранительных органов;
4) невыход Докторанта из академического отпуска в срок, установленный приказом о предоставлении академического отпуска;
5) представление поддельных документов, связанных с обучением в вузе и других учебных заведениях, в том числе документов об образовании, медицинских справок.
3.3. Докторант имеет право отчислиться из Академии по собственному желанию.
3.4. Докторанту, отчисленному из Академии, выдается документ установленной формы.
3.5. Докторант лишается права повторного обучения по государственному заказу в Академии в случае его отчисления по основаниям, предусмотренным пунктом 3.2 Договора.
3.6. В случае отчисления из Академии по основаниям, предусмотренным пунктами 3.2 и 3.3 Договора, а также неисполнении обязательств, предусмотренных подпунктом 3) пункта 2.3. Договора, Докторант в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о государственной службе, возмещает государству бюджетные средства, выделенные на его обучение, и связанные с обучением затраты.
3.7. Неисполнение обязательств, предусмотренных подпунктами 5) и 6) пункта 2.3. Договора влечет возмещение лицом, окончившим обучение в Академии, государству бюджетных средств, выделенных на его обучение, и связанных с обучением затрат.

3.8. Мемлекетке бюджеттік қаражатты қайтарудың шарттары бұзылған жағдайда, негізгі қарызды төлеумен қатар, Докторант әр кешіктірілген күн үшін төленбеген соманың 0,01% (нөл бүтін жүзден бір пайыз) мөлшерінде айыппұл төлеуге, бірақ қарыздың жалпы сомасының 3% (үш пайызынан) аспауға міндетті.
4. Форс-мажор
4.1. Шарт жасалғаннан кейін туындайтын форс-мажорлық жағдаяттар кезінде (еңсерілмейтін күш, яғни осы жағдайларда төтенше және алдын алуға болмайтын мән-жайлар, оның ішінде дүлей құбылыстар, әскери іс-қимылдар, төтенше жағдай және т.б.) Тараптардың жауапкершілігі болмайды. Алайда, бұл ереже егер форс-мажорлық жағдаяттарға ұшыраған Тарап дәлелдемелерді ұсынған және бұл туралы басқа Тарапқа форс-мажор туындаған сәттен үш тәуліктен кешіктірмей хабарлаған жағдайда, әрекет етеді.
4.2. Билік пен басқару органдарының Тараптардың біреуінің Шарт бойынша міндеттемелерін орындауына мүмкіндік бермейтін актілерді шығаруы Тараптардың бақылауына тәуелді емес жағдаяттар деп есептеледі.
4.3. Тараптардың міндеттемелерді орындауы сәйкесінше форс- мажорлық жағдаяттардың іс-әрекеті мен олардың салдары мерзіміне ауыстырылады.
5. Дауларды шешу тәртібі
5.1. Шартты орындау кезінде туындаған даулар мен келіспеушіліктер тараптар арасындағы келіссөздер арқылы шешіледі.
5.2. Осындай жолмен дауларды шешу мүмкін болмаған жағдайда, олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қаралады.
5.3. Шартта реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
6. Шарттың әрекет ету мерзімі, өзгертулер мен толықтырулар тәртібі
6.1. Шарт қол қойылған күннен бастап күшіне енеді және Тараптар өз міндеттемелерін толық орындағанға дейін әрекет етеді.
6.2. Шарттың жағдайлары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын есепке ала отырып, Тараптардың өзара жазбаша келісімі бойынша өзгертілуі немесе толықтырылуы мүмкін.
7. Қорытынды ережелер
7.1. Осы Шарт мемлекеттік /орыс тілдерінде 3 данада жасалған, бірдей заңдық күші бар.
Тараптардың деректемелері
Академия
Докторант
Жұмыс беруші
"Қазақстан Республикасының
Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот
ТАӘ(бар болған жағдайда)_
Ұйымның атауы
төрелігі академиясы"
РММ
010000, Астана қ., Бейбітшілік көш.
46
Мекен-жайы:
Орналасқан жері
БСН 160340016701
Жеке куәлігі
берілген мерзімі
БСН
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің
Қазынашылық комитеті" РММ
ЖСК

3.8. В случае нарушения условий возмещения государству бюджетных средств, кроме выплат основного долга, Докторант обязуется уплачивать пеню в размере 0,01 % (ноль целых одной сотой процента) от неоплаченной суммы за каждый день просрочки, но не более 3 % (три процента) от общей суммы задолженности.
4. Форс-мажор
4.1. При форс-мажорных обстоятельствах (непреодолимая сила, то есть чрезвычайные и непредотвратимые при данных условиях обстоятельства, в том числе стихийные явления, военные действия, чрезвычайное положение и т.п.), возникших после заключения Договора, ответственность Сторон не наступает. Однако данное правило действует лишь в том случае, если Сторона, подвергшаяся форс-мажорным обстоятельствам, представит доказательства и известит об этом другую Сторону не позднее трех рабочих дней с момента наступления форс-мажора.
4.2. Обстоятельствами, не зависящими от контроля Сторон, признается также издание органами власти и управления актов, делающих невозможным исполнение обязательств по Договору хотя бы одной из Сторон.
4.3. Исполнение обязательств Сторонами соразмерно переносится на срок действия форс-мажорных обстоятельств и их последствий.
5. Порядок разрешения споров
5.1. Споры и разногласия, которые могут возникнуть при исполнении Договора, разрешаются путем переговоров между Сторонами.
5.2. При невозможности разрешения споров путем переговоров, они рассматриваются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
5.3. Вопросы, не урегулированные Договором, разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
6. Срок действия, порядок изменения и дополнения Договора
6.1. Договор вступает в силу со дня его заключения Сторонами и действует до полного исполнения Сторонами обязательств.
6.2. Условия Договора могут быть изменены и дополнены по взаимному письменному соглашению Сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7. Заключительные положения
7.1. Договор заключается на государственном и русском языках в трех экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу.
Реквизиты Сторон
Академия
Докторант
Работодатель
РГУ "Академия правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан"
ФИО (при его наличии)
____________________
_____________________
______________________
Наименование организации
______________________
______________________
010000, г. Астана,
ул. Бейбитшилик, 46
Адрес:
Местонахождение
______________________
БИН 160340016701
Удостоверение личности
БИН
РГУ "Комитет Казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан"
дата выдачи
ИИК
ИИН
ИИК

92070101KSN0000000
ЖСН
ЖСК
БСК KKMFKZ2A
Электрондық пошта
БСК
Кбе 11
Кбе
Ректор
МО
Докторант
Жұмыс беруші
МО
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
төрағасының
2025 жылғы 11 тамыздағы
№ 10-9/51 өкімге
5-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
жанындағы Сот төрелігі
академиясына оқуға қабылдау
Қағидаларына
8-2-қосымша
Мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын тұлғалар үшін докторантураның білім беру бағдарламасы бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысы аясында білім беру қызметін көрсету бойынша
№ ____ ШАРТЫ
Астана қ. " " __________20 ж.
"Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі Академиясы" республикалық мемлекеттік мекеме, бұдан әрі "Академия", Жарғы негізінде әрекет ететін Ректорды       , бір тараптан, және Қазақстан Республикасының азаматы_______________________________,
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
жеке куәлігі №___________, _____________ж. Берілген, бұдан әрі "Докторант", басқа тараптан, әрі қарай бірге Тараптар деп аталатын, төмендегілер туралы осы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасады:
1. Шарттың мәні
1.1. Осы Шарттың мәні "8D042– Құқық" кадрларды даярлау бағытының: "8D04201 – Сот және сот төрелігі" (ғылыми-педагогикалық докторантура) / "8D04202 – Сот және сот төрелігі" (бейінді докторантура) білім беру бағдарламасы (бұдан әрі – білім беру бағдарламасы) күндізгі оқу нысаны бойынша Академияда Докторантты оқыту процесіне байланысты құқықтық қатынастар болып табылады.
1.2. Қызмет көрсету орны – Астана қаласы.
1.3. Оқу мерзімі – 3 (үш) жыл.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Академия міндетті:
1) Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарына сәйкес оқытумен қамтамасыз етуге;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 ақпандағы № 116 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік стипендияларды тағайындау, төлеу қағидаларына және олардың мөлшеріне сәйкес Докторантқа стипендия төлеуге;
3) Шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, Докторантқа бюджет қаражаты есебінен жұмсалған шығыстарды өтеу туралы талаптар қоюға; өтемақы мөлшері Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасына сәйкес айқындалады;
4) Докторанттан Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Академияның мүлкіне келтірілген зиянды өтеуін талап етуге;
5) Академияны бітіргеннен кейін үш жыл ішінде Докторанттан әрбір алты ай сайын жұмыс орны туралы ақпаратты (анықтаманы) сұратуға.

92070101KSN0000000
БИК KKMFKZ2A
электронная почта
БИК
Кбе 11
Кбе
Ректор
Докторант
Работодатель
М.П.
М.П.
Приложение 5
к распоряжению Председателя
Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
от 11 августа 2025 года № 10-9/51
"Приложение 8-2
к Правилам приема на обучение
в Академию правосудия при
Высшем Судебном Совете
Республики Казахстан
ДОГОВОР
на оказание образовательных услуг в рамках государственного образовательного заказа по образовательной программе докторантуры для лиц, не являющихся государственными служащими № ______
г. Астана                                           "____" __________20__г.
Республиканское государственное учреждение "Академия правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан", именуемое в дальнейшем "Академия", в лице Ректора___________________, действующего на основании Устава, с одной стороны, и гражданин(ка) Республики Казахстан________________________________________________________,
Ф.И.О. (при его наличии)
удостоверение личности №____________, выдано_______________, именуемый в дальнейшем "Докторант", с другой стороны, совместно именуемые Стороны, заключили настоящий договор (далее – Договор) о нижеследующем:
1. Предмет договора
1.1. Предметом Договора являются правоотношения, связанные с процессом обучения Докторанта в Академии по образовательной программе: "8D04201 – Суд и правосудие" (научно-педагогическая докторантура) / "8D04202 – Суд и правосудие" (профильная докторантура) по направлению подготовки кадров "8D042 – Право" (далее – образовательная программа) по очной форме обучения.
1.2. Место оказания услуг: г. Астана.
1.3. Срок обучения: 3 (три) года.
2. Права и обязанности Сторон
2.1. Академия обязана:
1) обеспечить обучение в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан;
2) выплачивать Докторанту стипендию в соответствии с Правилами назначения, выплаты и размеры государственных стипендий, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2008 года № 116;
3) предъявить требования к Докторанту о возмещении расходов, понесенных за счет бюджетных средств, в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения им обязательств, принятых по Договору; размер возмещения определяется в соответствии с законодательством Республики Казахстан об образовании;
4) требовать от Докторанта возмещения ущерба, причиненного имуществу Академии, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) каждые шесть месяцев в течение трех лет после окончания Академии запрашивать у Докторанта информацию (справку) о месте работы.

2.2. Академия құқылы:
1) Білім беру бағдарламасын, білім беру процесін өз бетінше немесе әріптестермен бірлесіп жүзеге асыруға, оларды жүзеге асыру тәсілдері мен әдістерін, оқыту нәтижелерін бағалау өлшемдерін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне және Академияның актілеріне сәйкес анықтауға;
2) Қазақстан Республикасының заң актілері және Академияның ішкі құжаттарымен, Шартқа сәйкес Докторанттан міндеттерін адал және тиісті орындауды талап етуге;
3) Докторантты Шарттың 3.2-тармағымен көзделген негіздер бойынша оқудан шығарып жіберуге.
2.3. Докторант міндетті:
1) кестеге сәйкес сабақтардың барлық түрлеріне қатысуға, пәндер бойынша аралық бақылау және емтихан тапсыруға; білім беру бағдарламасы көлемінде білімді, шеберлікті және практикалық дағдыларды игеруге; академиялық бершектерді жібермеуге;
2) академиялық адалдық қағидаларын, Академияның ішкі тәртібі Ережелерін сақтау және Академия басшылығының бұйрықтар мен өкімдерін орындауға және Шарттың талаптарын сақтауға;
3) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламасы бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде докторантурада оқуды аяқтау, оның ішінде жеке жұмыс жоспарын орындай отырып доктор дәрежесін алу, оған мыналар кіреді:
жеке оқу жоспары;
ғылыми-зерттеу жұмысы (докторлық диссертация);
докторантураның білім беру бағдарламасында көзделген практика;
ғылыми жарияланымдар жоспары;
Академия белгілеген мерзімде жеке жоспардың орындалуы туралы есеп;
докторлық диссертация қорғауға;
4) докторантураны аяқтағаннан кейін судьялық лауазымға біліктілік емтиханын тапсыруға;
5) Академияда оқу мерзімі аяқталғаннан кейін мемлекеттік органдарда, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында (бұдан әрі – ЖЖОКБҰ), ғылыми ұйымдарда, ғылыми бөлімшелерде, "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымдарында, орта білімнен кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында (жоғары колледждерде немесе училищелерде) кемінде үш жыл жұмыспен өтеуге;
6) докторантураны бітіргеннен кейін төрт жыл ішінде аудандық және оған теңестірілген соттарда судья бос лауазымына орналасу бойынша барлық конкурстарға қатысуға және судья лауазымына тағайындау туралы Жоғары Сот Кеңесінің ұсынымын орындауға, оның ішінде шалғай жерде орналасқан соттың судьясы лауазымына конкурс өтпеді деп танылған жағдайда Жоғарғы Сотпен келісу бойынша Жоғары Сот Кеңесі бекіткен сыныптау шәкілін негізге ала отырып;
7) Академияның мүлкіне ұқыпты қарауға;

2.2. Академия имеет право:
1) осуществлять самостоятельно либо совместно с партнерами образовательную программу, определять способы и методы ее реализации, критерии оценки результатов обучения в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан и актами Академии;
2) требовать oт Докторанта добросовестного и надлежащего исполнения обязанностей в соответствии c Договором, внутренними документами Академии и законодательными актами Республики Казахстан;
3) отчислить Докторанта по основаниям, предусмотренным пунктом 3.2. Договора.
2.3. Докторант обязан:
1) посещать все виды занятий в соответствии с расписанием занятий, сдавать рубежный контроль и экзамены по дисциплинам; овладевать знаниями, умениями и практическими навыками в объеме образовательной программы; не допускать академических задолженностей;
2) соблюдать принципы академической честности, Правила внутреннего распорядка Академии и исполнять приказы и распоряжения руководства Академии и условия настоящего Договора;
3) завершить обучение в докторантуре в рамках государственного заказа по программе послевузовского образования, в том числе получить степень доктора, выполнив индивидуальный план работы, включающий:
индивидуальный учебный план;
научно-исследовательскую работу (докторскую диссертация);
практику, предусмотренную образовательной программой докторантуры;
план научных публикаций;
отчет о выполнении индивидуального плана в сроки, установленные Академией;
защиту докторской диссертации;
4) сдать квалификационный экзамен на должность судьи после окончания доктрантуры;
5) отработать непосредственно после завершения обучения в Академии в государственных органах, организациях высшего и послевузовского образования (далее – ОВПО), научных организациях, научных подразделениях, автономных организациях образования "Назарбаев Интеллектуальные школы", в организациях образования, реализующих образовательные программы после среднего образования (в высших колледжах или училищах), не менее трех лет после завершения срока обучения;
6) участвовать во всех конкурсах на занятие вакантной должности судьи в районных и приравненных к ним судах в течение четырех лет после окончания докторантуры и выполнить рекомендацию Высшего Судебного Совета о назначении на должности судьи, в том числе в случае признания конкурса на должность судьи суда, расположенного в отдаленной местности, несостоявшимся, исходя из классификационной шкалы, утвержденной Высшим Судебным Советом по согласованию с Верховным Судом;
7) бережно относиться к имуществу Академии;

8) үш жыл бойы Академияны өзінің тұрғылықты жері мен паспорттық деректерінің, электрондық мекенжайының өзгергені туралы өзгерту сәтінен бастап бір ай ішінде хабардар етуге міндетті;
9) шетелдік тағылымдамадан өту, шетелдік конференциялар мен форумдарға қатысу кезінде барған елдің заңнамасын, жалпы қабылданған мінез-құлық және адамгершілік нормаларын бұзбауға;
10) оқуды аяқтағаннан кейін Шарт бойынша міндеттемелерді толық орындағанға дейін, бірақ үш жылдан аспайтын мерзімде, жұмыс орнынан анықтаманы әрбір алты ай сайын Академияға ұсынуға;
11) Шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті орындамаған жағдайда, оның оқуына бөлінген бюджет қаражатын және оқытумен байланысты шығындарды өтеуге.
2.4. Докторант құқылы:
1) "8D04201 – Сот және сот төрелігі" / "8D04202 – Сот және сот төрелігі" білім беру бағдарламасы бойынша білім алуға;
2) білім беру бағдарламасында көзделген тапсырмаларды орындау мақсатында Академияның материалдық-техникалық жабдықтауымен пайдалануға;
3) ғылыми-зерттеу жұмыстарының барлық түрлеріне қатысуға, өз жұмыстарын жариялауға, оның ішінде Академияның басылымдарында ұсынуға;
4) оқу үдерісін ұйымдастыруды, білім беру бағдарламасының мазмұнын және оқыту әдістемесін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізуге.
3. Тараптардың жауапкершілігі
3.1. Тараптар өз міндеттерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін тараптар осы Шартта көзделмеген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
3.2. Докторант Академиядан келесі негіздер бойынша шығарылады:
1) академиялық үлгермеушілік;
2) Академияның Жарғысын, Ішкі тәртіп ережелерін және Шартты бұзу;
3) академиялық демалыс беру туралы бұйрықпен белгіленген мерзімде білім алушының академиялық демалыстан шықпауы;
4) жоғары оқу орнында және басқа оқу орындарында оқумен байланысты қолдан жасалған құжаттарды, оның ішінде білім туралы құжаттарды, медициналық анықтамаларды ұсыну.
3.3. Докторант өз еркімен Академиядан шығарылуы мүмкін.
3.4. Академиядан шығарылған Докторантқа белгіленген нысан бойынша құжат беріледі.
3.5. Докторант Шарттың 3.2-тармағында көзделген негіздер бойынша шығарылған жағдайда мемлекеттік тапсырыс бойынша Академияда қайта оқу құқығынан айырылады.
3.6. Шарттың 2.3-тармағының 5) және 6) тармақшаларында көзделген міндеттемелерді орындамау Академияны оқып бітірген тұлғаға оның оқуына бөлінген бюджет қаражатын және оқытумен байланысты шығындарды мемлекетке өтеуге әкеп соғады.
3.7. Мемлекетке бюджеттік қаражатты қайтарудың шарттары бұзылған жағдайда, негізгі қарызды төлеумен қатар, Докторант әр кешіктірілген күн үшін төленбеген соманың 0,01% (нөл бүтін жүзден бір пайыз) мөлшерінде айыппұл төлеуге, бірақ қарыздың жалпы сомасының 3% (үш пайыздан) аспауға міндетті.

8) уведомлять на протяжении трех лет Академию об изменении своего места жительства и паспортных данных, электронного адреса в течение одного месяца с момента изменения;
9) не нарушать законодательство страны пребывания, общепринятые нормы поведения и морали при прохождении зарубежной стажировки, участия в зарубежных конференциях, форумах;
10) предоставлять в Академию каждые шесть месяцев справку с места работы до полного исполнения обязательств по отработке, но не более трех лет после завершения обучения;
11) возместить расходы, понесенные за счет бюджетных средств, в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения им обязательств, принятых по Договору.
2.4. Докторант имеет право:
1) обучаться по образовательной программе "8D04201 – Суд и правосудие" / "8D04202 – Суд и правосудие";
2) пользоваться материально-техническими средствами Академии в целях выполнения заданий, предусмотренных образовательной программой;
3) принимать участие в научно-исследовательских работах, представлять к публикации свои работы, в том числе в изданиях Академии;
4) вносить предложения по совершенствованию организации учебного процесса, содержания образовательной программы и методики преподавания.
3. Ответственность Сторон
3.1. За неисполнение либо ненадлежащее исполнение Сторонами своих обязанностей, предусмотренных Договором, Стороны несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3.2. Докторант подлежит отчислению из Академии по следующим основаниям:
1) академическая неуспеваемость;
2) нарушение Устава Академии, Правил внутреннего распорядка Академии и Договора;
3) невыход Докторанта из академического отпуска в срок, установленный приказом о предоставлении академического отпуска;
4) представление поддельных документов, связанных с обучением в вузе и других учебных заведениях, в том числе документов об образовании, медицинских справок.
3.3. Докторант может быть отчислен из Академии по собственному желанию.
3.4. Докторанту, отчисленному из Академии, выдается документ установленной формы.
3.5. Докторант лишается права повторного обучения по государственному заказу в Академии в случае его отчисления по основаниям, предусмотренным пунктом 3.2 Договора.
3.6. Неисполнение обязательств, предусмотренных подпунктом 5) и 6) пункта 2.3. Договора влечет возмещение лицом, окончившим обучение в Академии, расходов, понесенных за счет бюджетных средств, в соответствии с законодательством Республики Казахстан об образовании.
3.7. В случае нарушения условий возмещения государству бюджетных средств, кроме выплат основного долга, Докторант обязуется уплачивать пеню в размере 0,01 % (ноль целых одной сотой процента) от неоплаченной суммы за каждый день просрочки, но не более 3 % (три процента) от общей суммы задолженности.

4. Форс-мажорлық жағдайлар
4.1. Шарт жасалғаннан кейін туындайтын форс-мажорлық жағдаяттар кезінде (еңсерілмейтін күш, яғни осы жағдайларда төтенше және алдын алуға болмайтын мән-жайлар, оның ішінде дүлей құбылыстар, әскери іс-қимылдар, төтенше жағдай және т.б.) Тараптардың жауапкершілігі болмайды. Алайда, бұл ереже егер форс-мажорлық жағдаяттарға ұшыраған Тарап дәлелдемелерді ұсынған және бұл туралы басқа Тарапқа форс-мажор туындаған сәттен үш тәуліктен кешіктірмей хабарлаған жағдайда, әрекет етеді.
4.2. Билік пен басқару органдарының Тараптардың біреуінің Шарт бойынша міндеттемелерін орындауына мүмкіндік бермейтін актілерді шығаруы Тараптардың бақылауына тәуелді емес жағдаяттар деп есептеледі.
4.3. Тараптардың міндеттемелерді орындауы сәйкесінше форс-мажорлық жағдаяттардың іс-әрекеті мен олардың салдары мерзіміне ауыстырылады.
5. Дауларды шешу тәртібі
5.1. Шартты орындау кезінде туындаған даулар мен келіспеушіліктер тараптар арасындағы келіссөздер арқылы шешіледі.
5.2. Осындай жолмен дауларды шешу мүмкін болмаған жағдайда, олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қаралатын болады.
5.3. Шартта реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
6. Шарттың әрекет ету мерзімі, өзгертулер мен толықтырулар тәртібі
6.1. Шарт қол қойылған күннен бастап күшіне енеді және Тараптар өз міндеттемелерін толық орындағанға дейін жарамды.
6.2. Шарттың жағдайлары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын есепке ала отырып, Тараптардың өзара жазбаша келісімі бойынша өзгертілуі немесе толықтырылуы мүмкін.
7. Қорытынды ережелер
7.1. Осы Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде 3 данада жасалған, бірдей заңдық күші бар.
Тараптардың деректемелері
Академия
Докторант
"Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот      төрелігі академиясы"
РММ
ТАӘ (бар болған жағдайда)
010000, Астана қ.,
Бейбітшілік көшесі, 46
Мекен-жайы:
БСН 160340016701
жеке куәлігі
"Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті" РММ
берілген күні
ЖСК
92070101KSN0000000
ЖСН
БСК KKMFKZ2A
электрондық пошта
Кбе 11
Ректор
Докторант
М.О.
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
төрағасының
2025 жылғы 11 тамыздағы
№ 10-9/51 өкімге
3-қосымша
6-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
жанындағы Сот төрелігі
академиясына оқуға қабылдау
Қағидаларына
8-3-қосымша
Докторантураның жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру
бағдарламасы бойынша ақылы білім беру қызметтерін көрсету
№______ ШАРТЫ
Астана қ.
"      "       20______ жыл
"Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясы" республикалық мемлекеттік мекемесі, бұдан әрі – "Академия", Жарғы негізінде әрекет ететін Ректор ______, бір тараптан, және ______ Қазақстан Республикасының азаматы (шасы)тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
жеке куәлігі № ____, ______ж. берілген, бұдан
әрі – "Докторант", басқа тараптан, әрі қарай "Тараптар" деп аталып, төмендегілер туралы осы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасады:

4. Форс-мажорные обстоятельства
4.1. При форс-мажорных обстоятельствах (непреодолимая сила, то есть чрезвычайные и непредотвратимые при данных условиях обстоятельства, в том числе стихийные явления, военные действия, чрезвычайное положение и т.п.), возникших после заключения Договора, ответственность Сторон не наступает. Однако данное правило действует лишь в том случае, если Сторона, подвергшаяся форс-мажорным обстоятельствам, представит доказательства и известит об этом другую Сторону не позднее трех рабочих дней с момента наступления форс- мажора.
4.2. Обстоятельствами, не зависящими от контроля Сторон, признается также издание органами власти и управления актов, делающих невозможным исполнение обязательств по Договору хотя бы одной из Сторон.
4.3. Исполнение обязательств Сторонами соразмерно переносится на срок действия форс-мажорных обстоятельств и их последствий.
5. Порядок разрешения споров
5.1. Споры и разногласия, которые могут возникнуть при исполнении Договора, разрешаются путем переговоров между Сторонами.
5.2. При невозможности разрешения споров путем переговоров, они рассматриваются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
5.3. Вопросы, не урегулированные Договором, разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
6. Срок действия, порядок изменения и дополнения Договора
6.1. Договор вступает в силу со дня его заключения Сторонами и действует до полного исполнения Сторонами обязательств.
6.2. Условия Договора могут быть изменены и дополнены по взаимному письменному соглашению Сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7. Заключительные положения
7.1. Договор заключается на государственном и русском языках в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу.
Реквизиты Сторон
Академия
Докторант
РГУ "Академия правосудия
при Высшем Судебном Совете
Республики Казахстан"
ФИО (при его наличии)
___________________
___________________
010000, г. Астана,
ул. Бейбитшилик, 46
Адрес:
БИН 160340016701
удостоверение
личности
РГУ "Комитет Казначейства
Министерства финансов
Республики Казахстан"
дата выдачи
ИИК
ИИН
92070101KSN0000000
БИК KKMFKZ2A
электронная почта
Кбе 11
Ректор
_____________________
_____________________
Докторант
____________________
М.П.
Приложение 6
к распоряжению Председателя
Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
от 11 августа 2025 года № 10-9/51
"Приложение 8-3
к Правилам приема на обучение в Академию правосудия при
Высшем Судебном Совете Республики Казахстан
ДОГОВОР
на оказание платных образовательных услуг по образовательной программе докторантуры №
г. Астана                                                 "__" ________20__г.
Республиканское государственное учреждение "Академия правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан", именуемое в дальнейшем "Академия", в лице Ректора_____________________, действующего на основании Устава, с одной стороны, и гражданин(ка) Республики Казахстан________________________________________________,
Ф.И.О (при его наличии).
удостоверение личности № __________, выдано___________________________,
именуемый в дальнейшем "Докторант", с другой стороны, совместно именуемые Стороны, заключили настоящий договор (далее – Договор) о нижеследующем:

1-тарау. Шарттың пәні
1.1. Осы Шарттың пәні "8D042-Құқық" кадрларды даярлау бағытының "8D04201 – Сот және сот төрелігі" (ғылыми-педагогикалық докторантура) / "8D04202 – Сот және сот төрелігі" (бейінді докторантура) білім беру бағдарламасы (бұдан әрі – білім беру бағдарламасы) күндізгі оқу нысаны бойынша Академияда Докторантты ақылы негізде оқыту процесіне байланысты құқықтық қатынастар болып табылады.
1.2. Қызмет көрсету орны: Астана қаласы.
1.3. Оқу мерзімі – 3 (үш) жыл.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Академия міндетті:
1) Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарына сәйкес оқытуды қамтамасыз етуге;
2) Докторанттан Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Академияның мүлкіне келтірілген зиянды өтеуін талап етуге.
2.2. Академия құқылы:
1) білім беру бағдарламасын, білім беру процесін өз бетінше немесе әріптестермен бірлесіп жүзеге асыруға, оларды жүзеге асыру тәсілдері мен әдістерін, оқыту нәтижелерін бағалау өлшемдерін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне және Академияның актілеріне сәйкес анықтауға;
2) Шартқа, Академияның ішкі құжаттарымен және Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес докторанттан міндеттерін адал және тиісті орындауды талап етуге;
3) Докторантты Шарттың 4.2-тармағымен көзделген негіздер бойынша оқудан шығарып жіберуге.
2.3. Докторант міндетті:
1) Шарттың 3-бөліміне сәйкес оқудың толық құнын төлеуге;
2) кестеге сәйкес сабақтардың барлық түрлеріне қатысуға, пәндер бойынша аралық бақылау және емтихан тапсыруға; білім беру бағдарламасы көлемінде білімді, шеберлікті және практикалық дағдыларды игеруге; академиялық бершектерді жібермеуге;
3) академиялық адалдық қағидаттарын, Академияның ішкі тәртіп қағидаларын сақтауға және Академия басшылығының бұйрықтары мен өкімдерін және Шарттың талаптарын орындауға;
4) Академияның мүлкіне ұқыпты қарауға;
5) шетелдік тағылымдамадан өту, шетелдік конференциялар мен форумдарға қатысу кезінде барған елдің заңнамасын, жалпы қабылданған мінез-құлық және адамгершілік нормаларын бұзбауға.
2.4. Докторант құқылы:
1) "8D04201 – Сот және сот төрелігі" / "8D04202 – Сот және сот төрелігі" білім беру бағдарламасы бойынша білім алуға;
2) білім беру бағдарламасында көзделген тапсырмаларды орындау мақсатында Академияның материалдық-техникалық жабдықтарын пайдалануға;
3) ғылыми-зерттеу жұмыстарының барлық түрлеріне қатысуға, өз жұмыстарын жариялауға, оның ішінде Академияның басылымдарында ұсынуға;
4) оқу үдерісін ұйымдастыруды, білім беру бағдарламасының мазмұнын және оқыту әдістемесін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізуге.

Глава 1. Предмет договора
1.1. Предметом настоящего Договора являются правоотношения, связанные с процессом обучения на платной основе Докторанта в Академии по образовательной программе: "8D04201 – Суд и правосудие" (научно-педагогическая докторантура) / "8D04202 – Суд и правосудие" (профильная докторантура) по направлению подготовки кадров "8D042 – Право" (далее – образовательная программа) по очной форме обучения.
1.2. Место оказания услуг: г. Астана
1.3. Срок обучения: 3 (три) года.
Глава 2. Права и обязанности Сторон
2.1. Академия обязуется:
1) обеспечить обучение в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан;
2) требовать от Докторанта возмещения ущерба, причиненного имуществу Академии, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2.2. Академия имеет право:
1) осуществлять самостоятельно либо совместно с партнерами образовательную программу, определять способы и методы их реализации, критерии оценки результатов обучения в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан и актами Академии;
2) требовать oт Докторанта добросовестного и надлежащего исполнения обязанностей в соответствии c Договором, внутренними документами Академии и законодательными актами Республики Казахстан;
3) отчислить Докторанта по основаниям, предусмотренным пунктом 4.2. Договора.
2.3. Докторант обязан:
1) произвести полную стоимость обучения в соответствии с главой 3 Договора;
2) посещать все виды занятий в соответствии с расписанием занятий, сдавать рубежный контроль и экзамены по дисциплинам; овладевать знаниями, умениями и практическими навыками в объеме образовательной программы; не допускать академических задолженностей;
3) соблюдать принципы академической честности, Правила внутреннего распорядка Академии и исполнять приказы и распоряжения руководства Академии и условия настоящего Договора;
4) бережно относиться к имуществу Академии;
5) не нарушать законодательство страны пребывания, общепринятые нормы поведения и морали при прохождении зарубежной стажировки, участия в зарубежных конференциях, форумах;
2.4. Докторант имеет право:
1) обучаться по образовательной программе "8D04201 – Суд и правосудие" / "8D04202 – Суд и правосудие";
2) пользоваться материально-техническим оснащением Академии в целях выполнения заданий, предусмотренных образовательной программой;
3) принимать участие во всех видах научно-исследовательских работ, представлять к публикации свои работы, в том числе в изданиях Академии;
4) вносить предложения по совершенствованию содержания организации учебного процесса послевузовского образования, методики преподавания.

3-тарау. Білім беру қызметтерінің құны және ақы төлеу тәртібі
3.1. Оқудың құны       ( ) теңгені құрайды.
3.2. Докторант Академияның есеп айырысу шотына оқуға қабылдау/ екінші курсқа ауыстыру туралы туралы бұйрық шыққан күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оқу жылы үшін оқу құнының кемінде 50%ы мөлшерінде төлемақыны, қалған соманы - оқу жылының кезекті семестрі басталғанға дейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей төлейді.
Докторант оқуға қабылдау туралы бұйрық шыққан күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оқудың толық құнын төлеуге құқылы.
3.3. Оқу құнына Академия белгілеген сомалар шегінде тағылымдамадан өтуге ақы төлеу кіреді. Көрсетілген сомалардың лимитінен асатын шығыстарды докторант дербес төлейді.
3.4. Докторант академиялық демалыстан шыққан жағдайда оқу ақысы академиялық демалыстан шығу туралы бұйрық шығарылған кезде қолданылатын тәртіппен және мөлшерде төленеді.
4-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
4.1. Тараптардың осы Шартта көзделген өз міндеттерін орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
4.2. Докторант Академиядан келесі негіздер бойынша оқудан шығарылады:
1) академиялық үлгермеушілік;
2) Академияның Жарғысын, Ішкі тәртіп қағидаларын және Шартты бұзу;
3) академиялық демалыс беру туралы бұйрықпен белгіленген мерзімде білім алушының академиялық демалыстан шықпауы;
4) жоғары оқу орнында және басқа оқу орындарында оқумен байланысты қолдан жасалған құжаттарды, оның ішінде білім туралы құжаттарды, медициналық анықтамаларды ұсыну;
5) оқу ақысын төлемеу.
4.3. Докторант өз еркімен Академиядан шығарылуы мүмкін.
4.4. Академиядан оқудан шығарылған Докторантқа белгіленген нысан бойынша құжат беріледі.
4.5. Докторанттың Шарттың 4.2-тармағында көзделген негіздер бойынша оқудан шығарылған жағдайда, көрсетілген тармақтың 5) тармақшасын қоспағанда, Академияға қайта қабылдануға құқығы болмайды.
4.6. Егер Докторант Шарттың 4.2-тармағында көзделген негіздер бойынша оқудан шығарылса, ақшалай қаражатты қайтару жүргізілмейді.
5-тарау. Форс-мажор
5.1. Шарт жасалғаннан кейін туындайтын форс-мажорлық жағдайлар кезінде (еңсерілмейтін күш, яғни осы жағдайларда төтенше және алдын алуға болмайтын мән-жайлар, оның ішінде дүлей құбылыстар, әскери іс-қимылдар, төтенше жағдай және т.б.) Тараптардың жауапкершілігі болмайды. Алайда, бұл ереже егер форс-мажорлық жағдаяттарға ұшыраған Тарап дәлелдемелерді ұсынған және бұл туралы басқа Тарапқа форс-мажор туындаған сәттен үш тәуліктен кешіктірмей хабарлаған жағдайда, әрекет етеді.

Глава 3. Стоимость образовательных услуг и порядок оплаты
3.1. Стоимость обучения составляет – _________ (_______ ) тенге.
3.2. Докторант вносит на расчетный счет Академии плату в размере не менее 50% от стоимости обучения за учебный год в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня издания приказа о зачислении / переводе на следующий курс, оставшуюся сумму – не позднее 5 (пяти) рабочих дней перед началом очередного семестра учебного года.
Докторант вправе произвести оплату полной стоимости обучения в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня издания приказа о зачислении.
3.3. В стоимость обучения входит оплата стажировки в пределах сумм, определяемых Академией. Расходы, превышающие лимит указанных сумм, Магистрант оплачивает самостоятельно.
3.4. В случае выхода Докторанта из академического отпуска оплата за обучение производится в порядке и размерах, действующих на момент вынесения приказа о выходе из академического отпуска.
Глава 4. Ответственность Сторон
4.1. За неисполнение либо ненадлежащее исполнение Сторонами своих обязанностей, предусмотренных настоящим Договором, Стороны несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4.2. Докторант может быть отчислен из Академии по следующим причинам:
1) академическая неуспеваемость;
2) нарушение Устава Академии, Правил внутреннего распорядка Академии и Договора;
3) невыход обучающегося из академического отпуска в срок, установленный приказом о предоставлении академического отпуска;
4) представление поддельных документов, связанных с обучением в вузе и других учебных заведениях, в том числе документов об образовании, медицинских справок;
5) неосуществление оплаты за обучение.
4.3. Докторант может быть отчислен из Академии по собственному желанию.
4.4. Докторанту, отчисленному из Академии, выдается документ установленной формы.
4.5. Докторант не имеет права на восстановление в Академии в случае его отчисления по основаниям, предусмотренным пунктом 4.2 Договора, за исключением подпункта 5) указанного пункта.
4.6. Возврат денежных средств не производится, если Докторант отчислен по основаниям, предусмотренным пунктом 4.2 Договора.
Глава 5. Форс-мажор
5.1. При форс-мажорных обстоятельствах (непреодолимая сила, то есть чрезвычайные и непредотвратимые при данных условиях обстоятельства, в том числе стихийные явления, военные действия, чрезвычайное положение и т.п.), возникших после заключения Договора, ответственность Сторон не наступает. Однако данное правило действует лишь в том случае, если Сторона, подвергшаяся форс-мажорным обстоятельствам, представит доказательства и известит об этом другую Сторону не позднее трех рабочих дней с момента наступления форс-мажора.

5.2. Билік пен басқару органдарының Тараптардың біреуінің Шарт бойынша міндеттемелерін орындауына мүмкіндік бермейтін актілерді шығаруы Тараптардың бақылауына тәуелді емес жағдаяттар деп есептеледі.
5.3. Тараптардың міндеттемелерді орындауы сәйкесінше форс- мажорлық жағдаяттардың іс-әрекеті мен олардың салдары мерзіміне ауыстырылады.
6-тарау. Дауларды шешу тәртібі
6.1. Шартты орындау кезінде туындаған даулар мен келіспеушіліктер Тараптар арасындағы келіссөздер арқылы шешіледі.
6.2. Келіссөздер арқылы дауларды шешу мүмкін болмаған жағдайда, олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қаралатын болады.
6.3. Шартпен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
7-тарау. Шарттың әрекет ету мерзімі, өзгертулер мен толықтырулар тәртібі
7.1. Шарт Тараптар оны жасасқан күннен бастап күшіне енеді және Тараптар міндеттемелерін толық орындағанға дейін әрекет етеді.
7.2. Шарттың талаптары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын есепке ала отырып, Тараптардың өзара жазбаша келісімі бойынша өзгертілуі немесе толықтырылуы мүмкін.
8-тарау. Қорытынды ережелер
8.1. Осы Шарт бірдей заңдық күші болатын мемлекеттік және орыс тілдерінде, екі данада жасалады.
Тараптардың деректемелері
Академия
Докторант
"Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот      төрелігі академиясы"
РММ
ТАӘ(бар болған жағдайда)
010000, Астана қ.,
Бейбітшілік көшесі, 46
Мекен-жайы:
БСН 160340016701
жеке куәлігі
"Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті" РММ
берілген күні
ЖСК 860703011070002001
ЖСН
БСК KKMFKZ2A
электрондық пошта
Кбе 11
Ректор
Докторант
М.О.

5.2. Обстоятельствами, не зависящими от контроля Сторон, признается также издание органами власти и управления актов, делающих невозможным исполнение обязательств по Договору хотя бы одной из Сторон.
5.3. Исполнение обязательств Сторонами соразмерно переносится на срок действия форс-мажорных обстоятельств и их последствий.
Глава 6. Порядок разрешения споров
6.1. Споры и разногласия, которые могут возникнуть при исполнении Договора, разрешаются путем переговоров между Сторонами.
6.2. При невозможности разрешения споров путем переговоров, они рассматриваются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
6.3. Вопросы, не урегулированные Договором, разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 7. Срок действия, порядок изменения и дополнения Договора
1.1. Договор вступает в силу со дня его заключения Сторонами и действует до полного исполнения Сторонами обязательств.
1.2. Условия Договора могут быть изменены и дополнены по взаимному письменному соглашению Сторон с учетом действующего законодательства Республики Казахстан.
Глава 8. Заключительные положения
8.1. Настоящий Договор заключается на государственном и русском языках в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу.
Реквизиты Сторон
Академия
Докторант
РГУ "Академия правосудия при Высшем Судебном Совете
Республики Казахстан"
ФИО (при его наличии)
__________________
__________________
010000, г. Астана,
ул. Бейбитшилик, 46
Адрес:
БИН 160340016701
удостоверение личности
РГУ "Комитет Казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан"
дата выдачи
ИИК
ИИН
860703011070002001
БИК KKMFKZ2A
электронная почта
Кбе 11
Ректор
__________________
Докторант
____________________
М.П.